Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z kartą grafiki na lapie Asus F3E


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Avatarus

Avatarus

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 16 06 2008 - 13:57

Witam
W firmie której pracuje jest nowy laptop Asus F3E ma zasadniczo około 2 miesięcy z czego 1 miesiąc przeleżał w sejfie.
Wszystko w nim działało jak należy, do pewnego momentu.
Dzwonią mi z firmy że laptop "krzaczy". No i faktycznie coś się zepsuło.
Rozdzielczość jest 640x480 z 4 bitową gamą kolorów i nie da się tego zmienić......
Próbowałem instalować sterowniki oryginalne z płyty, sterowniki najnowsze ze strony producenta, niestety ciągle z takim samym efektem.
W końcu postanowiłem przeinstalować system. Wszystko ładnie pracuje jest lepsza grafika w instalatorze i na początku świeżo po instalacji systemu. Można ustawić rozdzielczość 1024x768. Jednak jak spróbuje zainstalować jakiekolwiek sterowniki do grafiki, niezależnie czy oryginalne czy z netu to grafika się sypie i znowu jest na stałe 640x480.....
Dodam tylko że po 1 instalacji na samym początku stery do grafy były z płytki dołączonej do lapa. I działało dobrze. Czy to może oznaczać że uszkodziła się karta grafiki?
Co mam w takim wypadku zrobić?
Proszę o szybką poradę, co mogę jeszcze zrobić....
Z góry dziękuje i pozdrawiam

  • 0

#2 Marko_

Marko_

    Stały użytkownik

  • 279 postów

Napisano 16 06 2008 - 21:36

Jest to powtarzający się błąd w tym typie lapka. Proponuję kontakt telefoniczny z serwisem skoro lapek jest nowy . Lub samemu wymienić BIOS podstawowa wersja to 208 powinieneś zmienić na 303 i wgrać nowe sterowniki ze strony Asusa.
Tu jest BIOS i stery:
http://support.asus.com/download/download....s&model=F3E

  • 0

#3 Avatarus

Avatarus

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 16 06 2008 - 23:09

to było to :) dzięki za pomoc.
Pozdrawiam

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych