Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z internetem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 gerwazy87

gerwazy87

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 11 10 2015 - 18:52

Witam mam problem z internetem u rodziców na komputerze. Problem polega na tym że internet działa lecz ikona internetu widoczna przy zegarze Windows pokazuje że sieć jest nie połączona natomiast po kliknięciu na ikonę pokazuje mi na liście sieci wifi że jest połączenie z internetem natomiast nad wyborem sieci pisze że sieci są dostępne i brak połączenia tak jak w załączniku o nazwie "bez tytułu". Internet generalnie działa lecz problem jest gdy chce pobrać aktualizacje do Windows 32bit to bardzo długo się łączy żeby zaczął pobierać tak jakby ping był gigantyczny ale jak już się połączy to pobiera aktualizacje. Dodatkowo na screenach dodałem że nie pokazuje mapy sieci i pokazuje że jakby od routera nie było połączenia z internetem a jest. Internet jest z sieci osiedlowej 65Mb u siebie mam internet z tej samej sieci i nie mam takich problemów. łączy się bardzo szybko itd Ktoś wie co z tym można zrobić? bo nie mam totalnie pomysłu.


Załączone miniatury

  • Bez tytułu.png
  • 2.png
  • 3.png
  • 5.png

  • 0

#2 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 12 10 2015 - 12:51

Spróbuj przeinstalować sterownik.



  • 0

#3 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 12 10 2015 - 15:07

Łączysz się po wi-fi? Czy problem występuje też przy połączeniu przewodowym? Sprawdź jakimś programem (np "inssider") zasięg sieci wi-fi i jej "zagęszczenie" xD - czy na tym samym kanale nie ma jeszcze jakiś innych sieci, jeżeli tak to zmień kanał w swojej sieci na nieużywany.


  • 0

#4 gerwazy87

gerwazy87

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 14 10 2015 - 00:32

Sterownik już przeinstalowałem i nic nie pomogło. Dodam że po formacie jakiś czas było wszystko ok potem nie zaglądałem do komputera u rodziców dłużej i stało się coś takiego właśnie. Jutro spróbuję tak jak radzi "czarcik"


  • 0

#5 gerwazy87

gerwazy87

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 14 10 2015 - 13:11

Szkoda tylko że nie dodałeś że "inssider" jest płatny. A jak zmienić kanał tej sieci ? w ustawieniach routera? 


  • 0

#6 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 14 10 2015 - 13:51

Szkoda tylko że nie dodałeś że "inssider" jest płatny. A jak zmienić kanał tej sieci ? w ustawieniach routera? 

?? Jest też wersja darmowa np stąd. Tak kanał sieci zmieniamy w ustawieniach routera, a dokładnie w ustawieniach sieci wi-fi (channel).


  • 0

#7 gerwazy87

gerwazy87

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 15 10 2015 - 00:05

Postaram się niedługo to sprawdzić. Mi google znalazł ten program na stronie dobreprogramy była tam wersja 4.0.1 i była wersja tylko płatna ale mniejsza dzięki za link.


  • 0

#8 gerwazy87

gerwazy87

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 18 10 2015 - 17:48

Zrobiłem tak jak mówiłeś i nic to nie zmieniło. Jest nadal tak jak było.


  • 0

#9 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 19 10 2015 - 07:24

A czy nie jest ustawione przeglądanie anonimowe (bezpieczne), albo serwer proxy? Usuń wszystkie sieci wi-fi zapamiętane, wyłącz nieużywane czy też wirtualne połączenia.


  • 0

#10 gerwazy87

gerwazy87

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 19 10 2015 - 22:49

A czy nie jest ustawione przeglądanie anonimowe (bezpieczne), albo serwer proxy? Usuń wszystkie sieci wi-fi zapamiętane, wyłącz nieużywane czy też wirtualne połączenia.

Nie jest przeglądanie anonimowe nigdy go nie było. Proxy tym bardziej nie ma. Tam jest tylko jedna zapamiętana sieć wifi. Wirtualnych połączeń nie ma ani żadnych innych ten komputer używa moja mama do www. Jak wgrałem windows'a i programy i stery tak od tamtej pory nie było na komputerze tak krytycznych zmian jak wirtualne połączenia grzebanie w routerze itd. Podejrzewam że będę musiał system wgrać za jakiś czas bo ostatnio jak byłem to zauważyłem coś dziwnego. Dałem żeby pobrał dostępne aktualizacje windows'a i cały czas pokazywał że trwa rozpoczynanie pobierania i przez godzinę było 0% a gdy się wkurzyłem i stwierdziłem że wyłączę komputer okazało się że przed wyłączaniem systemu zaczął instalować jakieś 11 aktualizacji czyli musiało się jakoś jednak pobrać.


  • 0

#11 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 20 10 2015 - 07:18

A sprawdzałeś kompa na obecność jakiegoś syfu?



  • 0

#12 gerwazy87

gerwazy87

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 21 10 2015 - 22:57

tak pełen skan eset smart security w wersji 8 nic nie było dodatkowo spybotem też skanowałem i nic.



  • 0

#13 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 22 10 2015 - 07:21

A po kabelku patrzyłeś? Jakie dokładnie ustawienia masz TCP/IP masz? Wszystko na auto? Jakie szyfrowanie i klucz? No i jaki to sprzęt system, karta zontegrowana czy dodatkowa xD.

Spróbuj w ustawieniach tcp/ip wpisać bramę domyślną (adres routera), oraz serwer DNS - jak nie było żadnych, do wpisz główny z ustawień routera, a dodatkowy 8.8.8.8 (ewentualnie ten jako główny, a dodatkowy 8.8.4.4). Jak jest ustawiona zapora windows-a? Przypominam, że sama zapora może być wyłączona, ale usługa powinna być włączona - trochę to dziwnie brzmi, ale tak powinno być :P.


Użytkownik Czarcik_s edytował ten post 22 10 2015 - 07:23

  • 0

#14 gerwazy87

gerwazy87

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 22 10 2015 - 23:29

Myślę że to nie tu jest problem. Po kabelku nie patrzyłem. TCP ITD ITP mam auto :P Szyfrowanie WPA2 windows 7 32bit jest to laptop karta wifi jest oddzielna (nie w płycie głównej wbudowana) router firmy NETGEAR. Na laptopie jest zainstalowany ESET smart security v8. Jutro wpiszę bramę domyślną itd ale coś czuję że to nie zadziała. Bo jeśli były by to ustawienia sieciowe to problem był by od razu po instalacji systemu. Natomiast wcześniej tego problemu nie było.


  • 0

#15 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 23 10 2015 - 07:12

Żeby wykluczyć konfigurację karty wi-fi sprawdź po przewodowej. Nie znam ESET smart security (tzn. że nie używam go - preferuję SEP-a xD) - może w nim masz poustawiane coś? Jeżeli to nie problem to odinstaluj go i zobacz - jeżeli da się w pełni odinstalować.


  • 0

#16 gerwazy87

gerwazy87

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 23 10 2015 - 17:45

Nie mam w nim nic po ustawiane ustawienia są domyślne jedynie wybrałem że sieć jest wykrywana jako "w domu" pozostałych ustawień nie zmieniałem bo jak się chodzi tylko po www to nie ma co ustawiać


  • 0

#17 gerwazy87

gerwazy87

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 04 11 2015 - 17:57

do zamknięcia



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: problem z połączeniem



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych