Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z internetem - niby nie ma a jednak jest


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 KapiPC

KapiPC

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 21 11 2012 - 13:58

Witam!

Mam pewien problem z którym od kilku dni nie potrafię sobie poradzić. Właśnie wywaliłem LiveBoxa i podłączyłem Asusa DSL-N12U. Mam go już podłączonego bezprzewodowo. Zabezpieczony jest WPA2-PSK. Wszystkie wczesniejsze sieci powywalałem. Jednak dziwne jest to, że po uruchomieniu pojawia się ten właśnie trójkąt z wykrzyknikiem, napis, że brak dostepu do internetu, i chmurka "Moga byc wymagane dodatkowe informacje logowania". A internet normalnie działa, po wyświetleniu połączeń napisane jest, że połączono. I ciekawe jest też to, że najeżdżam na połączenie, daję rozłącz, gdy rozłączy daje połącz, i gdy już się połączy, to jest wszystko tak jak powinno, czyli wskaźnik zasięgu bez wykrzyknika. Ważne że internet działa, ale te chmurki sa irytujące. Wolałbym aby było tak jak powinno być. Raz zdarzył się też kolejny problem. Niczego nie kombinowałem , nie zmieniałem. Samo się zrobiło. Włączam zasilanie, router uruchamia się sam, włączam komputer, i po uruchomieniu wyskakuje chmurka którą opisywałem wcześniej. klikam na nią i włącza się przeglądarka z adresem 192.168.1.1 i informacją :

Nie powiódł się dostęp do strony, jaką chciałeś otworzyć.
Powód niepowodzenia przy połączeniu :
Brak odpowiedzi z serwera zdalnego.
Sugerujemy:
Potrzebujesz konta i hasła Administratora
Jeśli ta diagnoza nie rozwiązała problemu, proszę Przejdź do strony konfiguracyjnej DSL-N12U i sprawdź własne ustawienia.

Przechodze więc do strony konfiguracyjnej, wpisuję login i hasło, i od razu wyświetla mi się zakładka WAN gdzie mam
Indeks: 1
VPI: 0
VCI: 35
Protokół: ppoa
Interfejs sieciowy do którego odnoszą się reguły routingu: ppoa_0_35

No i tu mam oczywiście możliwość dodawania, usuwania, edytowania itd. Tylko nie wiem, czy to wszystko jest dobrze ustawione czy coś trzeba zmienić.

Przy tym wszystkim nie miałem możliwości otwierania żadnych stron. Ale gdy odłączyłem router od zasilania, i uruchomiłem ponownie (bez wyłączania komputera) to uruchamiał się normalnie, nawet nie było żadnych trójkątów z wykrzyknikiem, i internet tez działał normalnie. Od tamtej pory jest tak jak opisałem na początku, tzn internet jest, ale jest tez chmurka i wykrzyknik oraz napis że brak połączenia.

Więc coś jest nie tak. Pytanie tylko co...?

Tak uzupełniając poprzednie pytania - bo cały czas szukam przyczyny tego zamieszania - w moich ustawieniach routera znalazłem rubrykę Zdalny serwer log, i ta rubryka jest pusta. W pomocy napisano, że "to pole pozwala zdefiniować adres zdalnego serwera log. Jeżeli pole pozostawisz puste, rolę serwera log będzie pełnił wewnętrzny serwer DSL-N12U". Czy ten serwer log ma coś wspólnego z tym serwerem z mojego problemu? Może tam trzeba wpisac jakiś adres... Tak gdybam. A poniżej rubryki z serwerem log jest rubryka "Serwer NTP" i w pomocy napisano: "W celu zsynchronizowania czasu systemowego z zewnętrznym serwerem NTP". I w tej rubryce jest wpisane pool.ntp.org

Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto będzie wiedział, o co chodzi...

Pozdrawiam

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Livebox



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych