Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z instalacją Windows


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 pele1902

pele1902

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 01 03 2016 - 22:42

Witam,

 

Mam dość skomplikowany problem z zainstalowaniem Windowsa 7 na moim PC. Komputer działał poprawnie do momentu kiedy postanowiłem go sformatować (formatowałem go już wielokrotnie i nigdy nie było problemów), tym razem jednak wszystko szło poprawnie do momentu restartu po pierwszej fazie instalacji, wtedy pojawił się czarny ekran z migającym w rogu kursorem i nie ruszył dalej. Postanowiłem spróbować jeszcze raz i ten sam efekt. Zacząłem szukać rozwiązań w internecie ale nic nie pomogło. Oto czego próbowałem do tej pory: skanowanie RAMu (Memtest - sprawne), skanowanie dysku (MHDD - wszystkie sektory 3-10 ms), instalacja z jedną kością RAM (obie próbowane w obu gniazdach), instalacja z pendrive i z płyty, 4 różne wersje systemu, przepinanie dysku do innego PC. Efekt zawsze ten sam, ładna instalacja do momentu restartu (w jednym przypadku wystąpił błąd podczas instalacji kod: 0x80070570). Nie mam już pomysłu jak postawić ten system.. mam nadzieję, że podałem wszystkie istotne szczegóły dotyczące problemu, jeśli pominąłem coś ważnego, pytać!

z góry dzięki za pomoc smile.png

 

Konfiguracja PC:

płyta: Gigabyte M68M-S2P

zas: Whitenergy ATX500W

ram: GoodRAM DDR2 2x2gb

dysk: WesternDigital WD10EARS 1Tb

karta: GeForce 260GTX

proc: AMD Athlon x2 1,3 Ghz

system: brak..



  • 0

#2 shadow of fight

shadow of fight

    Stały użytkownik

  • 241 postów

Napisano 02 03 2016 - 18:10

he pamiętam ze to był dość częsty problem na win xp tam jak był jeszcze system i próbowało się naprawić często wystarczyło podać komendy  fixboot bądź fixmbr z konsoli poleceń

tutaj u ciebie sprawdził bym w biosie  AHCI opcja może różnie się nazywać bardzo często była powiązana z IDE/RAID/AHCI/SATA  

głownie chodzi o to aby wyłączyć tryb AHCI / SATA przestawić na IDE  powinno uprościć instalkę  sorry ze skrótowo ale chyba zrozumiale



  • 1

#3 pele1902

pele1902

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 03 03 2016 - 17:08

przekopałem całego biosa i nie znalazłem nigdzie opcji AHCI, natomiast wszędzie jest włączone IDE i komputer wykrywa dysk też na IDE (master). próbowałem jeszcze kilku opcji, łącznie z czyszczeniem dysku i zamianą RAM ale nic nie pomogło. komputer łapie zawiasy w różnych momentach. w ostatnich próbach zawieszał się w momencie ładowania instalacji

 

20160302-222536.jpg

 

 

jakiś inny pomysł czym to może być spowodowane?


  • 0

#4 shadow of fight

shadow of fight

    Stały użytkownik

  • 241 postów

Napisano 03 03 2016 - 20:15

a czy podczas MHDD  nie namieszałeś z dyskiem ? skoro na innej maszynie zachowuje się podobnie to ja bym zaryzykował i zrobił format niskiego poziomu lecz to dość drastyczny sposób


  • 0

#5 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 04 03 2016 - 10:00

A próbowałeś po restarcie przy tym czarnym ekranie podpiąć monitor do gniazda na płycie głównej? Sprawdź w biosie ustawienie - Adwanced BIOS Features->Init Display First powinno być PEG, oraz z tej samej sekcji Onboard GPU - powinno być na Enable If No Ext PEG.


  • 1

#6 pele1902

pele1902

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 08 03 2016 - 00:24

w biosie nic nie zmieniałem, tak samo jak w MHDD (tylko skan). na wszelki wypadek biosa przywrociłem do ustawień fabrycznych, a test victoria dał te same wyniki co MHDD. zmieniłem też kabel sata na wszelki wypadek. żadnego efektu nie ma i instalacja dalej się zatrzymuje na ładowaniu (w tym miejscu co na ostatnim screenie).

wina nie leży po stronie dysku, ramu ani monitora na pewno. próbowałem też podpiąć dysk z poprawnie działającym systemem to podczas ładowania wyskakiwał blue screen (na ułamek sekundy) i komputer się restartował i tak w kółko..


  • 0

#7 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 08 03 2016 - 10:44

Wyjmij kartę grafiki i spróbuj na zintegrowanej - system z innego kompa nie będzie działał (no może czasami pójdzie ale to naprawdę musiałby być identyczny komp).



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych