Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z instalacją Windows ME Optimus


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 bravo8

bravo8

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 14 10 2007 - 22:20

Mam komputer kupiony z Optimusa wraz z systemem Windows Millennium. Komputer był już dość leciwy więc nadszedł czas modernizacji. Wymieniłem w nim praktycznie wszystko, płytę główną , dałem nowszego Celerona 2.6 Ghz, katrę graficzną, większy dysk twardy (jest na ATA). Płyta z windowsem jest orginalna , z nadrukiem Optimusa. Instalację robiłem na czysty dysk twardy. W połowie instalacji na ekranie wyskakuje komunikat, że niestety system na tym komputerze nie może być zainstalowany a wcześniej na starej konfiguracji instalował się bez kłopotu. Wydaje mi się, że ma to związek ze sprzętem, bebechy są z 2004 roku , a system z 2000 roku i pewnie na tej płycie instalacyjnej jest wpisana konkretna konfiguracja sprzętpowa. Podaję konfigurację: płyta Asus P4S533-MX, Celeron 2.6 Ghz, 512 Mb DDR, dysk 80 GB Maxtor,karta Ati 8500 DV. Czy ktoś z Was wie jak zainstalować tego windowsa na tym sprzęcie, w końcu jest to oryginalny system.

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

  • 0

#2 ryba1983

ryba1983

    Zaawansowany użytkownik

  • 677 postów

Napisano 15 10 2007 - 00:07

Ale możesz napisać jaki dokładnie wyskakuje komunikat , czy występuje jakiś błąd i czy dzieje się tak już w trakcie instalowania sterowników windowsa czy przy formatowaniu dysku?

  • 0

#3 bravo8

bravo8

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 15 10 2007 - 08:55

Problem polega na tym, że teraz zainstalowałem na nim linuxa, żeby cokolwiek mieć, ale komunikat pojawiał się w połowie instalacji, już po wpisaniu numerów seryjnych, czyli to prawie końcówka. Formatowanie jest na początku i nie ma z tym problemów. Komunikat brzmiał w tym rodzaju: Ta kopia systemu nie może być zainstalowana na tym komputerze. Na płycie pisze, że system jest zainstalowany na komputerze a kopia systemu na tej płycie służy do przeinstalowania. to troche dziwne co Optimus wymyślił.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych