Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z instalacja Windows 7 64bit


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 dune2

dune2

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 21 07 2014 - 08:43

Z komputerem bylo wszystko ok do chwili gdy dzis wylaczono prad (akurat gralem sobie w age of wonders 3)
Gdy wlaczyli mniej wiecej po godzinie odpalilem kompa ale windows zawieszal sie na etapie uruchamiania.
Pierwsza mysl to tryb awaryjny ale nic to nie dalo.Pozniej naprawa systemu ale po wybraniu tej opcji pojawia sie niebieskie tlo i sam kursor wiec poczekalem ok 10 minut i nic to nie dalo.
Stwierdzilem no coz system sie posypal wiec po 1,5 roku nawet dobrze mu zrobi ponowna instalacja i tu niestety przykra niespodzianka.
Zaznaczam ze mam oryginalnego windowsa 7 64bit.Obojetnie czy bootuje windowsa z napedu dvd czy nagrywarki blu-ray sytuacja wyglada tak samo.
Dochodze do momentu wyboru jezyka i klawiatury klikam dalej i zainstaluj teraz i pojawia sie komunikat instalator rozpoczuna prace.Kursor zamienia sie w niebieskie kolko i moge tak czekac w nieskonczonosc ( wytrzymalem az 50 minut )
Problem z napedem odpada bo w obu taka sama reakcja.
Waszym zdaniem padl dysk SSD czy cos z ramem ? A moze jeszcze cos innego 
 

Moj komp to:
Asus P8Z77-VPRO,i5(3570),Corsair DDR3(2x8GB)(1866MHz),GTX670 Gigabyte 2GBOC,OCZ Vertex4 SSD128GB,Seagate 2TB,Corsair TX650V2,Fractal Design Define R4 white,Lite-ON ihas124-04,Pioneer BDR-207DBK

 



  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 21 07 2014 - 08:51

Pobierz MHDD nagraj program na płytę ,i podaj SMART dysku w temacie.

  • 0

#3 dune2

dune2

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 21 07 2014 - 10:39

Z tego co czytalem o tym programie to mozna stracic dane z dysku wiec jak nie mam pewnosci ze to wina dysku wole nie ryzykowac.

Zwlaszcza ze dyski sa trzy wiec co to mialoby dac ?

 

Dalszy opis problemu.
Gdy probuje wybrac naprawianie systemu to pojawia sie kursor myszki na niebieskim tle.Dzieje sie tak gdy wybiore naprawianie windowsa bez plyty instalacyjnej.
Gdy bootuje z plyty instalacyjnej i zamiast instalacji systemu wybieram naprawianie to pojawia sie okienko "opcje odzyskiwania systemu"
Jest zaznaczone "uzyj narzedzi odzyskiwania,ktore moga pomoc rozwiazac problem z uruchamianiem systemu windows.Wybierz system operacyjny,ktory ma zostac naprawiony.Jesli ten system operacyjny znajduje sie na liscie,kliknij przycisk zaladuj sterowniki,a nastepnie zainstaluj sterowniki uzywanych dyskow twardych"
I na liscie widac Windows 7 w lokalizacji (Ewesoly.gif Dysk lokalny.Dziwne bo na E nie mialem systemu tylko na dysku SSD ktory byl C.
Ponizej tego jest jeszcze opcja wyboru "przywroc komputer przy uzyciu utworzonego wczesniej obrazu systemu".
Niestety ja moge to okienko tylko ogladac bo na srodku zamiast kursora jest niebieskie kolko ktore sie obraca i nie moge wybrac zadnej opcji ani kliknac "dalej".Czekalem pare godzin i ciagle to samo.


Użytkownik dune2 edytował ten post 21 07 2014 - 10:48

  • 0

#4 Marek K.

Marek K.

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 21 07 2014 - 10:49

MHDD nie usunie ci żadnych danych dopóki sam tego nie wybierzesz. Więc nie ma obawy. Problemem może być także płyta z systemem.


  • 0

#5 dune2

dune2

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 21 07 2014 - 11:27

Oryginalna plyta z systemem ktora kupilem w komputroniku ?


  • 0

#6 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 21 07 2014 - 12:42

Nie możliwe zeby to było coś od plyty instalacyjnej. Stawiam ze coś sie stało z HDD po wyłączeniu prądu. Doczekamy się SMART-u dysku?
  • 0

#7 dune2

dune2

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 21 07 2014 - 14:05

Poki co sprawdzalem czy da sie viste takze oryginalna zainstalowac ale nie wiec problem z plyta systemowa odpada.

Teraz sprawdze ramy i dyski na zmiane.

CO do smart dysku to twierdzisz ze niczym nie ryzykuje to skad multum negatywnych opinii o tym programie ?


  • 0

#8 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 21 07 2014 - 15:10

Boże człowieku! Potrzebujesz pomocy to dostosuj się do tego co pisze w temacie. A to ze naczytales sie negatywnych opinii to co z tego? Jak ktos nie potrafi korzystać z tego programu to później wychodzą skutki! Inaczej niż przez ten program nie sprawdzisz "systemowego dysku" czy jest z nimi OK czy też NIE!
  • 0

#9 dune2

dune2

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 21 07 2014 - 15:59

Boga bym w to nie mieszal a to ze jestem w potrzebie nie oznacza ze bede robil kazda rzecz ktora ktos poda.Chcesz pomoc to pomagaj a jak chcesz bawic sie w rozkazy to nie ze mna.Wiele osob krytykuje ten program dlatego jest to ostatnia rzecz ktora sprawdze.

Poza tym zdanie klucz "Jak ktos nie potrafi korzystać z tego programu to później wychodzą skutki" a ja wlasnie nie potrafie z niego korzystac i nie mam zamiaru sie uczyc ryzykujac 2T waznych danych.

Czyu do czlowieka to dotarlo ?

Pierwsza zasada nie szkodzic wiec polecam wiecej empatii.

A co do dysku sprawdze latwo wystarczy go odpiac.

 

Udalo mi sie uruchomic Linux Fedora 8 LiveCD ale nie moge przegladac zadnych dyskow twardych bo jak klikam na dyski to mam info "nie mozna zamontowac woluminu". A sa trzy o nazwach "nowy" "nowy 2" i "wolumin 119,1 GB".Nie znam sie na linuxie wiec nie wiem co zrobic by dobrac sie do ktoregos dysku.


Użytkownik dune2 edytował ten post 21 07 2014 - 16:16

  • 0

#10 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 21 07 2014 - 17:12

To poszukaj pomocy na innym forum. Powodzenia

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych