Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z instalacją openSUSE 10.2


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 dariosso

dariosso

    Początkujący

  • 47 postów

Napisano 12 05 2007 - 18:11

Witam,

Otóż chciałbym rozpocząć swoją przygodę z Linuksem. Mam niewykorzystane partycje na dysku 'E:' i 'F:' w systemie NTFS. Linuksa chciałbym zainstalować na E:. Gdy z menu instalacyjnego wybieram "Instalacja", rozpoczyna się wczytywanie jądra Linuksa. Potem oczywiście animacja i ładowanie instalatora. I po chwili pojawia się coś takiego (patrz załącznik 1). Enterem OKejuję. Ukazuje mi się menu (patrz załącznik 2). Wybieram Start Installation or System, wywala mi podobny błąd do tego 1-go (nie może znaleźć płytki), Verify Installation CD/DVD - taki sam błąd. Poradzono mi, żebym przestawił napęd z Master na Slave, lecz nie podziałało.

Proszę o porady. Jestem zielony w tych sprawach i proszę o wyrozumiałość. Z góry dziękuję.

Obrazki robione w pośpiechu w Paincie Dołączona grafika

Załączone miniatury

  • zal_1.JPG
  • zal_2.JPG

  • 0

#2 meesha

meesha

    Zaawansowany użytkownik

  • 527 postów

Napisano 12 05 2007 - 19:22

http://www.softwareinreview.com/cms/content/view/60/

pokrótce: musisz wejść w sekcję wyboru modułów i ręcznie wskazać sterownik Generic IDE oraz JMicron

winowajcą tej sytuacji jest kontroler PATA JMicron JMB363, którego obsługa została dodana automatycznie nieco później

  • 0

#3 dariosso

dariosso

    Początkujący

  • 47 postów

Napisano 12 05 2007 - 21:07

zrobiłem tak jak mówiłeś i... ZADZIAŁAŁO!Dołączona grafika Na razie nie piszę z linuksa bo muszę jeszcze skonfigurować neta. Dzięki serdeczne Meesha i pozdro!Dołączona grafika

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych