Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z grą League Of Legends po patch'u 4.12 - spadek FPS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Destiny

Destiny

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 22 07 2014 - 15:43

Witam

Od niedawna (pięć dni temu) zacząłem mieć problem z grą League Of Legends. Mój komputer, ma 4 miesiące, i nigdy takiego problemu nie było.
Jednak po nowym patchu w grze (4.12) zaczęły pojawiać się straszne problemy z FPS'ami. Standardowo zawsze miałem 60 FPS na ustawieniach Bardzo Wysokich (najlepsze detale). Jednak teraz, gdy zachodzi interakcja z przeciwnikiem - FPS'y krytycznie spadają. Do 30-25. Jednym słowem, gdy jest walka - robi mi się pokaz slajdów. Od razu zaznaczam, że wypróbowałem wszelkie opcje graficzne. Nawet na ustawieniach Bardzo Niskich (najgorsze detale , najlepsza wydajność) jest identyczny problem. Też 60 FPS, a przy interakcji identyczny spadek. Po skończeniu rozgrywki, gra wyłącza się z bardzo płynną animacją więc nie wiem w czym jest problem. Jako załącznik, dodaję DxDiag gdzie można sprawdzić mój sprzęt, który spokojnie powinien pozwalać na płynną i wysokiej jakości grę w LoL. Dodaję również wam listę procesów i wykaz temperatur zrobiony za pomocą GPU-Z Sensor. Dodatkowo, czynniki, które już zastosowałem / wypróbowałem :


-Wyczyszczony został wszelki kurz z radiatora i wentylatora Karty Graficznej 

-Zastosowałem się do wszystkich porad Riot Games 
-Cały komputer został zeskanowany przy pomocy programu Avast 
-Cały komputer został wyczyszczony programem CCCleaner 
-Przeinstalowałem League Of Legends / Naprawiałem klienta League Of Legends
-Sprawdziłem wszelkie ustawienia graficzne 
-Optymalizowałem grę przy użyciu RAPTR AMD Radeon

Zainstalowałem również sterowniki do mojej karty graficznej 14.4. Jednak dostałem informację, że dostępne są sterowniki 14.7 beta, i je również zainstalowałem, jednak bezskutecznie. 

Co mogę jeszcze więcej zrobić? 

Po nowym patchu 14.12 teoretycznie nie mogę grać w grę. Przeglądałem wszystkie poradniki typu "How To Fix FPS drops in LoL" jednak żadne nie działały. 

Bardzo proszę o pomoc. Wzamian za pomoc, jestem gotów odpalić graczowi LoL Riot Points lub jakiegoś gifta. 
Pozdrawiam

Proszę pisać, jeśli potrzeba więcej danych (np. dzienniki r3d z gier gdzie występowały spadki itd.) 

 


Załączone pliki


  • 0

#2 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 22 07 2014 - 17:38

Możliwe że to błąd tej aktualizacji. Sprawdzałeś, czytałeś? może inni też mają podobny problem po instalacji tego patcha.

  • 1

#3 Destiny

Destiny

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 22 07 2014 - 18:43

Witaj,
Dzięki za odpowiedź. Sprawdzałem wszystkie komentarze pod patchem i nic takiego nie znalazłem. Znajomi również nie mają takiego problemu.
Zdarzają się pojedyncze przypadki, ale przecież to nie sam patch jest temu winien (?). Wiem, że w tym patchu Riot wprowadził nowy silnik dzwiekowy. Wiesz co mógłbym jeszcze zrobić?
Pozdrawiam
  • 0

#4 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 22 07 2014 - 19:39

Na początek podaj pełną konfirugurację PC oraz zainstalowany system. Wrzuć screen z temperaturami podzespołów.


  • 1

#5 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 22 07 2014 - 20:04

Widzę że dużo osób ma ten problem http://forums.na.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=4695548

Tu jest poradnik, ale nie wiem czy działa:


  • 1

#6 Destiny

Destiny

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 22 07 2014 - 20:13

Witaj, 
Wszystko zostało podane i jest w załącznikach, jednak rozumiem, że nie każdy chce coś pobierać. Tak więc :

 

Konfiguracja : (dxdiag)
 

Operating System: Windows 7 Ultimate 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601.win7sp1_gdr.140303-2144)
Language: Polish (Regional Setting: Polish)
System Manufacturer: MSI
System Model: MS-7817
BIOS: BIOS Date: 09/17/13 20:39:22 Ver: 04.06.05
Processor: Intel® Core™ i5-4440 CPU @ 3.10GHz (4 CPUs), ~3.1GHz
Memory: 4096MB RAM

-DirectX-

DirectX Version
: DirectX 11

System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)


-Display Devices-

Card name
: AMD Radeon R7 200 Series
Manufacturer: Advanced Micro Devices, Inc.
Chip type: AMD Radeon Graphics Processor (0x6658)
DAC type: Internal DAC(400MHz)
Display Memory: 3796 MB
Dedicated Memory: 2032 MB
Shared Memory: 1764 MB
Current Mode: 1360 x 768 (32 bit) (60Hz)

-Drivers-

Driver Version: 14.200.1004.0

Driver Model: WDDM 1.1

Driver Attributes: Final Retail

Driver File Version: 8.17.0010.1299 (English)

-Sound Devices-

Description
: Głośniki (Realtek High Definition Audio)

Driver Version: 6.00.0001.6959 (English)

Directshow Filtres oraz System Devices w załączniku w 1 moim poście, chyba zbyt dużo do kopiowania (szczegółowe logi)

 

Poniżej w załączniku "temp.jpg" temperatury które niedawno odnotował GPU-Z. Pragnę dodać, że również w 1 poście, jest załącznik z odnotowań. Podczas gry maksimum odnotowane to było o ile dobrze pamiętam 54 stopni. 

Pozdrawiam, i dziękuje za czas poświęcony na odpowiedzi tym samym proszę o dalszą pomoc :)


EDIT : Ten poradnik, który dodałeś, nie działa. Przynajmniej w moim przypadku. Dzięki!

 


 

Załączone miniatury

  • temp.jpg

Użytkownik Destiny edytował ten post 22 07 2014 - 20:14

  • 0

#7 Destiny

Destiny

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 23 07 2014 - 15:18

Witam ponownie,
Wydaje mi się, że wina może leżeć po stronie karty graficznej. Zrobiłem dziś czysty start, bez innych procesów niż tych od Windows i Avasta. Jednak okazało się, że żaden proces nie wpływa na działanie gry. Wykonałem test, który ma za zadanie przetestować działanie mojej karty w stresie, pobrać pomiary i sprawdzić wszelkie komponenty. Użyłem do tego celu programu FurMark. Wykonałem Burn In Test oraz Berchmarking. Minimalna temperatura podczas testu 1, wynosiła 51 stopni. Po upływie około 5 minut, temperatura zaczęła wynosić 99 stopni!
FPS w tym czasie wyglądały następująco : min. 49 max. 51. GPU - Z sensor logs, również wykazał temperature w granicach 98-99 podczas testów obciążających. Czy karta powinna dochodzić do tak wysokiej temperatury? Radiator i karta, była czyszczona sprężonym powietrzem więc kurz nie zalega! Co może być tego przyczyną? Przy kolejnych testach temp. wyjściowa osiągała ok 70 stopni. Załączam screenshoty (A z przeprowadzania testu oraz B - z wynikami). 
Screenshots w załączniku.

Pozdrawiam

 


Załączone miniatury

  • burntest1.jpg
  • benchmarking1.jpg

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: leagueoflegends problem fps spadek błąd



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych