Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z dzwiękiem 5.1 Windows 7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 G-bons

G-bons

    Początkujący

  • 91 postów

Napisano 02 03 2011 - 23:35

Witam wszystkich, mam taki problem, otóż nie mogę ustawić dźwięku tak, żeby był 5.1. Jak dam w panelu sterowania, zakładka dźwięk i konfiguracje karty i zaznaczę tam 5.1 to dając test grają tylko dwie główne i sub, to samo jest w panelu asusa. Najdziwniejsze jest to, że jak włączę integre w biosie i podepnę pod nią głośniki to jest dokładnie to samo. Problem na pewno nie leży w sprzęcie bo dopiero co zmieniłem płytę i proca i jest to samo. Wkładałem tez kartę creativa x-fi gamer, podpinałem inne głośniki od kolegi tez 5.1 . Już mi się wyczerpały pomysły. Dodam, że na wcześniejszej płycie raz zadziałało tzn. jak podpinałem kable to wyskakiwał komunikat co podpinam i w panelu tez wszystkie reagowały, ale później zrobiłem formata i już nie działało. Po zmianie platformy też nie. Pomóżcie bo dostaje już szewskiej pasji. Sprzęt mam jak w sygnaturce a windows to siódemka x64

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 07 03 2011 - 10:45

To popularny problem w wersji Windows 7. Aby włączyć dźwięk 5.1 w Windows 7 kliknij:
1. prawy klawisz myszki na głośnikach i w pasku narzędzi lewym klawiszem wybierz: playback device
2. prawym klawiszem kliknij na głośniki i lewym z menu wybierz: enhancements /rozszerzenia/ a następnie: speaker fill
Sorki za łopatologiczne tłumaczenie, ale nie mam 7 :) instrukcja z netu. (technet)

  • 0

#3 G-bons

G-bons

    Początkujący

  • 91 postów

Napisano 07 03 2011 - 20:01

nie pomaga to, dalej jest tak samo, zresztą ta opcja jest tylko gdy głośniki są podłączone do realteka a w okienku od xonara juz nie ma tej opcji. Dając w xonarze na test głosników niby na wskazniku natężenia głosu sie pokazuje jak by był a w rzeczywistosci słychac tylko ciche mruczenie
I jescze jedno pytanko, dlaczego jak przełączam kabelki na realteka to jak podłącze zieloną wtyczkę, wyskakuje okienko z info że włączam zestaw przedni a jak wsadzam resztę to już się nie pojawiają?? Kiedyś pamiętam jak podłączałem zestaw 5.1 do strego kompa to wyskaiwały takie okienka dialogowe z informacją co podłączam.
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 08 03 2011 - 05:16

W takim razie..
1. Sprawdź ten wątek: xonar not working (kwestia podłączenia kabli.. działa!)
2. Zainstaluj sterowniki nie oficjalne: Uni Xonar (wcześniej odinstaluj sterowniki!)
  • 0

#5 G-bons

G-bons

    Początkujący

  • 91 postów

Napisano 08 03 2011 - 09:01

Zrobiłem tak jak napisałeś, tzn zainstalowałem te nowe sterowniki uni xonar, stare wczesniej odinstalowałem i wywaliłem stery od realteka oraz wyłączyłem go w biosie. Teraz jest tak, że jak wejde w panel sterowania, dzwięk i dam 5.1 to przy tescie niby wszystkie kanały grają tylko jak klikne na tylną satelitke to się odzywa i przednia i tylna na raz. A w panelu xonara jak daje na test to tylko przednie sie odzywaja a tylnie tylko cicho buczą?
  • 0

#6 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 08 03 2011 - 09:47

Ktoś pisał, że problem występuje jak ma podłączone słuchawki i zestaw 5.1.Poza tym do edycji ustawień służy: Uni Control Cente. Spróbuj też zainstalować starsze sterowniki może to coś pomoże..
  • 0

#7 G-bons

G-bons

    Początkujący

  • 91 postów

Napisano 08 03 2011 - 10:40

jak wroce z pracy to pokombinuje jeszcze, bo zainstalowałem te stery , ale w opcjach dałem żeby był standardowy panel kontrolny a nie uni
  • 0

#8 G-bons

G-bons

    Początkujący

  • 91 postów

Napisano 10 03 2011 - 10:11

No i się sprawa wyjaśniła, a ja tyle czasu dłubałem. Wina jest w głośnikach, tzn muszą mieć coś posadzone i nie rozdzielają dźwięku na poszczególne kanały, wczoraj wziąłem skrzynkę do koleszki co też ma zestaw 5.1 i wszystko było o.k. Tak, że wina leży po mojej stronie, teraz tylko pytanie czy jakiś serwis będzie to w stanie naprawić bo szkoda mi takiego zestawu.

Użytkownik G-bons edytował ten post 12 03 2011 - 17:01

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych