Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z dyskiem twardym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ProfSJonalista

ProfSJonalista

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 28 06 2010 - 00:49

Witam! mam problem z dyskiem zewnętrznym. W czwartek 24.06.10 mój dysk (http://go.iomega.com/en/products/external-hard-drive-portable/prestige-portable-series/prestige/?partner=4740#tech_specsItem_tab) normalnie działał. Następnego dnia chcąc obejrzeć film kliknąłem 2 razy na ikonę dysku, a tu komputer wyświetlił mi info, że dysk jest niesformatowany i pytał się czy go sformatować. Kliknąłem na "tak" i wyświetliło mi, że nie można sformatować dysku. Postanowiłem przeskanować cały komputer, myśląc, że to pomoże. Znalazło mi 35 wirusów. Usunąłem je lecz nie pomogło. Próbowałem go (dysk) skanować programem ESET Smart Security lecz nie udało się tego wykonać ponieważ wystąpił błąd podczas otwierania. Co mogę zrobić żeby dysk normalnie działał?

  • 0

#2 sight

sight

    Stały użytkownik

  • 172 postów

Napisano 30 06 2010 - 21:39

mozesz go naprzyklad wyzerować :P

  • 0

#3 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 30 06 2010 - 22:07

Nie jestem pewny na 100% ale wszystko wskazuje że pliki zostały zainfekowane wirusem, a one spowodowały że teraz nie masz wejścia do dysku.
Jeno co możesz zrobić to wykasować cały dysk, programem do partycjonowania np. z pod systemu Linux-a GParted. Z tym że po wykasowaniu dysku format robisz w systemie Linux-a, a potem pod system Windowsa. Inaczej wirus może przetrwać i problem nie od razu ale z czasem się powtórzy.
  • 0

#4 Gość_unitrax_*

Gość_unitrax_*

Napisano 01 07 2010 - 06:58

Brutus czy u ciebie każdy problem z dyskiem jest wynikiem działalności wirusa ? Pierwsze o co się prosi w przypadku jeśli mamy problem z dyskiem to odczyt SMART, czasem przydatny okazuje się też odczyt powierzchni

Proszę więc o takowe odczyty w celu diagnozy
  • 0

#5 ProfSJonalista

ProfSJonalista

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 03 07 2010 - 19:06

próbowałem zrobić odczyt SMART programem ActiveSMART ale nie widzi dysku
  • 0

#6 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 03 07 2010 - 19:13

Uni masz odpowiedź, wcześniej właśnie kolega o tym pisał, a smart dysku oczywiście jak najbardziej i nie zawsze zła praca dysku musi być z powodu wirusa.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych