Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z dyskiem i instalatorem Windows 7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukash123x

lukash123x

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 06 04 2012 - 23:10

Witam,
jestem nowy więc proszę wyrozoumiałość :)

Od kilku dni mam mega problem z laptopem ;) Jest nim Toshiba Satellite L655-S5072, kupiona 2 lata temu w USA. Nie mogę podać dokładnej specyfikacji bo mam jedynie czarny ekran..

Mój problem zaczął się od tego że podczas instalacji kamerki wywaliło mi z WIndowsa niebieski ekran błąd pamięci fizycznej. Widows logował się około 30 min póżniej wszystko działało tak wolno że masakra. Postanowiłem zrobić formata Windows 7 x64. było kilka prób nieudanych instalacji, później po wyczyszczeniu dysku Gparted poszło widnows się zainstalował powgrywałem sterowniki ale po 1 dniu znowu zaczeło go mulić programy przestawały działać filmy i muyka się cieły. Postanowiłem znowu zrobić formata myślałem że którys sterownik szwankuje, i teraz nie moge wgrać żadnego windowsa :)
Po sformatowaniu partycji instalaor nie chce instalować widnows (komunikat: coś w stylu żeby sprawdzić czy dysk jest aktywny w BIOS bo sprzęt komputerowy może go nie obługiwać), zajrzałem do BIOSu i ustawiłem HDD lub eSata z "comptability" na coś ACI.. nie pamiętam dokładnie. Teraz po włączeniu kompa nie ma menu BIOSu nie mogę do niego wejść (wcześniej przez F2) jak przytrzymam ESC to wywala czarny ekran z napisami: (check cable connection!
PXE-MOF Exiting Intel PXE ROM
no bootable device-inert boot disk and press key )

Jak włoże dysk startowy Windows 7 instalator nie rozpoznaje dysku komunikat że nie odczytuje brak sterownika pamięci masowej itp.
Pare razy wykryło dysk wtedy był komunikat że Windows nie może być zainstalowany na dysku 0 partycji 1 szczegołowo że sprawdzić czy jest włączony w BIOS

Proszę pomożcie bo już ręce rozkłada nie wiem co robić :( Jak wrócić do BIOSu żeby z powrotem zmienić na comptability ???
Pozdrawiam Łukasz

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 07 04 2012 - 12:13

Wyjmij dysk twardy i sprawdź jak się zachowuje komputer. Zostaw BIOS uruchomiony na 4h. jak się nie zawiesi to może być coś z dyskiem, bo przymulanie to czasem jeden z objawów uszkodzenia dysku.

  • 1

#3 lukash123x

lukash123x

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 07 04 2012 - 13:22

Wyjąłem dysk z lapka i chce go podłączyć do stacjonarnego zobaczyć co się tam dzieje ale jest tylko 1 kabel do dysku to chyba go nie podłącze ??
W tym problem że nie mam dostępu do BIOSu, od razu po uruchamianiu kompa wyskakuje komunikat na czarnym tle
check cable connection!
PXE-MOF Exiting Intel PXE ROM
no bootable device-inert boot disk and press key

Jak można zresetować BIOS ? czytałem że zworką że baterie ą z płyty wyjąć ale musiałbym cała obudowe lapka zdjąć a odkęciłem śrubki i niechce odchdzić..
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 07 04 2012 - 13:31

Dysku nie podłączysz bez przejściówki. To samo uzyskasz skanując dysk programem z płyty bootowalnej jak MHDD.

Do BIOSu wchodzi klawiszem F2 lub Del. Spróbuj też przywrócić BIOS do wartości domyślnych. Jak to nie pomoże będzie trzeba sflashować BIOS ponownie. Czasem pomaga ustawienie AHCI to IDE mode.
  • 1

#5 lukash123x

lukash123x

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 07 04 2012 - 14:05

Dysk podłączyłem do stacjonarnego bios go widzi włączyłem instalator zrobiłem partycje 100GB i zacząłem instalować wyskoczył błąd:
Plik lub katalog
I:/Windows/winsxs/adm64 ............
jest uszkodzony i nie nadaje się do odczytu. Uruchom program CHKDSK

W tej partycji 100GB nie mogłem już sformatować usunąć i nic a po włączeniu ponownie instalatora WYskakuje żeby sterowniki załadować nie widzi dysku BIOS też go nie widzi i GPated też ma komunikat Not Device

O to chodzi że nie mogę wejść do BIOSu, wchodziło się właśnie F2 teraz po odpaleniu nic i później ten czarny ekran z botowania tak jakby nie wpuszcza mnie do BIOSu przez co nie mogę go zresetować..
  • 0

#6 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 07 04 2012 - 14:54

Pozostaje Ci twarde zresetowanie poprzez wyjęcie bateryjki w laptopie. Po drugie GParted nie jest programem diagnostycznym, jeśli masz dysk uszkodzony to skorzystaj z narzędzia prezentowanego wcześniej w dyskusji.
  • 1

#7 lukash123x

lukash123x

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 07 04 2012 - 16:31

Bateryjki raczej nie wyjme bo trzeba mieć dostęp do płyty a obudowa laptopa nie raczy odejść.
Wypaliłem ten program na płycie ale w opcjach nie ma mojego dysku jakby go nie znajdowało tak samo nie znajduje go instalator pisze o sterowniki
  • 0

#8 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 07 04 2012 - 17:48

Zobacz czy w BIOSie wyświetla się twój dysk jak nie to zajechałeś go do końca i padła elektronika, wtedy tylko wymiana elektroniki z dysku o takim samym numerze seryjnym pomoże, choć nadal nie wiadomo czy nie ma uszkodzenia mechanicznego powierzchni dysku.
  • 1

#9 lukash123x

lukash123x

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 07 04 2012 - 18:44

na 2 kompach nie wykrywa go w BIOSie ten MHDD tż go nie wykrył GParted też, właśnie tak myśle że już padła a laptop ma 2lata a dysk ma 4tys godzin ile powinien wytrzymać ?? Drugi laptop ma 8lat i nadal działa bez zarzutu :/
Jak się wymienia tą elektronikę gdzie ją dostać ile kosztuje ?? może taniej wyjdzie kupić nowy dysk jakie koszta nowego około 500GB żeby było ??
Co sądzicie o kupnie używanych dysków ze screenami badsektorów ??
  • 0

#10 lukash123x

lukash123x

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 08 04 2012 - 12:34

Przepraszam że post pod postem, ale potrzebuje szybkiej odpowiedzi.5
Rozkręciłem elektronikę z dysku wygląda w porządku przykręciłem i BIOS załapał dysk odpaliłem MHDD zacząłem skan przez godzinę przetestowało 1,5% i było 300 (<500ms) i 1200 (<120ms) no i reszta szare i na ekranie praktycznie wszędzie literki W. Więc jak dysk ma tyle opóźnień przy 1,5 % to strach pomyśleć co byłoby dalej dlatego zacząłem zerowanie i remap może uda się coś zyskać. Dysk już raczej nie nadaj się pod system do lapka muszę się za nowym rozglądać ??? Na dysk jest 36miesięcy gwarancji więc jeszcze 4miesiące gdzieś lecz laptop kupiłem w USA i nie mam paragonu ze skleu, na jakiej zasadzie jest gwarancja ktoś się orientuje ??
  • 0

#11 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 08 04 2012 - 19:07

Musisz mieć dowód zakupu na gębę nikt ci nie przyjmie sprzetu do naprawy. Nie mówiąc już czy gwaranacja jest międzynarodowa..
Dysk musi być uszkodzony fizycznie w takim razie, lepiej sobie daj z nim spokój nie są to takie koszty teraz, aby próbować go reanimować, jak nie masz nic tam ważnego.

  • 1

#12 lukash123x

lukash123x

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 09 04 2012 - 08:53

teraz już nic ważnego nie ma bo było z 3 formaty..
Tak już raczej dałem sobie spokój wczoraj przez 10godz robiło mi remap 8% dysku i było 150 xUNC więc dysk do wywalenia tak ??

Jaki polecasz dysk ?? Zastanawiam się nad WD lub Samsungiem potrzebuje 2,5'' coś koło 500GB i prędkość lepiej 5400 czy 7200 obr/min??
Co sądzisz o kupowaniu na allegro dysków?? Są wrzucone skany dysku czy nie ma błędów ale to pewnie powierzchowne skany ? Nówki zaplombowane czy używki ze skanami i jeszcze na gwarancji mało używane ??

  • 0

#13 lukash123x

lukash123x

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 13 04 2012 - 08:01

Czy z tym dyskiem jest wszystko wporządku ??

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c5d57bbfc2d762a0.html
  • 0

#14 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 13 04 2012 - 13:03

Tak wszystko w normie, wygląda jak nowy biorąc pod uwagę czas pracy dysku.
  • 1

#15 lukash123x

lukash123x

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 13 04 2012 - 15:46

"Wygląda jak nowy" ?? no on jest nowy a przynajmniej ma być, został podłączony jedynie do testu takie mam informacje :)
  • 0

#16 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 14 04 2012 - 17:02

Ma przebieg 252h pracy, nie wiem czy to w fabryce tak długo testują czy sprzedający to robił, w każdym razie SMART ma OK. Przy takich zakupach przydałby się jeszcze screen z HD Tune, aby sprawdzić czy powierzchnia jest bez problemu i transfer zadowalający.
  • 0

#17 lukash123x

lukash123x

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 14 04 2012 - 20:03

Ale jak to ma 252h przebiegu ?? Jak pisze że czas pracy dysku 0 godzin to główne menu oszukuje a w parametrach ma 252 ?? No z tego co się orientuje to podłaczany był 3 razy i tylko na szybkiego testa więc nie możliwe że przepracował 252h ??
  • 0

#18 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 18 04 2012 - 16:39

Takie są wyniki SMART. Trudno z nimi polemizować, z tego co wiem można je tylko odczytywać, ale nie modyfikować :)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych