Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z dual bootem Windows 8 i Windows 10


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 5k071

5k071

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 22 11 2014 - 19:17

Zainstalowałem windows10 na oddzielnej partycji, obok systemu windows8, który służy mi jako system główny. Instalacja z pendrive przebiegła bez problemu, lecz gdy dochodzi do restartu komputera i finalizacji instalacji windows10, lub menu wyboru systemu operacyjnego, to zamiast tego odpala mi się windows 8. W eksploratorze pod win8 widać, że windows10 zainstalował się na wskazanej partycji, to niestety nie jest widoczny w:
start -> uruchom -> msconfig -> zakładka rozruch
Co robić? We wszystkich poradnikach jest napisane, że powinno pojawić się bootmenu, a u mnie od razu startuje windows8.
Co robię źle? Mój komuterp to samsung np530u3b, dysk HDD, dwie partycje NTFS. 

 



  • 0

#2 Mariusz40

Mariusz40

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 30 12 2014 - 15:57

Zainstalowałem windows10 na oddzielnej partycji, obok systemu windows8, który służy mi jako system główny. Instalacja z pendrive przebiegła bez problemu, lecz gdy dochodzi do restartu komputera i finalizacji instalacji windows10, lub menu wyboru systemu operacyjnego, to zamiast tego odpala mi się windows 8. W eksploratorze pod win8 widać, że windows10 zainstalował się na wskazanej partycji, to niestety nie jest widoczny w:
start -> uruchom -> msconfig -> zakładka rozruch
Co robić? We wszystkich poradnikach jest napisane, że powinno pojawić się bootmenu, a u mnie od razu startuje windows8.
Co robię źle? Mój komuterp to samsung np530u3b, dysk HDD, dwie partycje NTFS. 

A probowales Start-Panel Sterowania-System-Zaawansowane ustawienia Sytemu-Zawansowane-Uruchamianie i Odzyskiwanie?

Tam mozna ustawic czas wyswietlania okna wyboru systemu i tym podobne?



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: problem windows 10 boot instalacja



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych