Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z dość starym kompem (7 lat)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 KoZa_Goorska

KoZa_Goorska

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 22 04 2007 - 22:38

Witam!

Mam problem ze dość starym kompem, który dziś został do mnie przyniesiony przez kumpla. Sprawa wygląda tak: u kumpla wszystko działało nieźle. Po tym, jak go przetransportował do mnie, za nic w świecie nie chce się włączyć obraz. Najpierw spróbowaliśmy na dwóch monitorach - nic. Otworzyłem kompa i przyjrzałem się wnętrznościom. Wyjąłem, wyczyściłem i zamontowałem z powrotem kartę graficzną. Dalej nic. Jest jeszcze dodatkowy objaw - płyta główna wydaje dwa długie "bipnięcia" przy uruchomieniu.

Aktualnie, sprzęt ma wmontowaną Rivę TNT2 32MB. Próbowałem do niego przekręcić jeszcze mojego starego G-Force'a i też nie pomogło. Czy macie pomysł, z czym może być problem? Wina płyty głównej, czy czegoś innego?

Będę wdzięczny za sugestie.


Pozdrawiam,
KoZa

  • 0

#2 Aal

Aal

    ...

  • 161 postów

Napisano 23 04 2007 - 08:43

Po włożeniu tej drugiej karty również pika dwa razy?

  • 0

#3 KoZa_Goorska

KoZa_Goorska

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 23 04 2007 - 10:44

Po włożeniu tej drugiej karty również pika dwa razy?


Również. Nic się nie zmienia. Aha, odpaliłem też raz w ogóle bez karty i sytuacja wyglądała identycznie.
  • 0

#4 gallapagos

gallapagos

    Początkujący

  • 19 postów

Napisano 04 05 2007 - 10:50

wyjmij ram i wsadz jeszcze raz . docisnij karte graf.
to niekontakt tylko
  • 0

#5 lukid7

lukid7

    Początkujący

  • 134 postów

Napisano 05 05 2007 - 10:46

Zresetuj Bios... na plycie glownej masz zworke podpisaną CMOS i sa 3 druciki, ona jest wsadzona na 2 pierwszych, przestaw ja na 2 od drugiej strony i nacisnij power, komputer sie nie wlaczy, przestaw zworke spowrotem i powinno wszystko smigac ;)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych