Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z dostępem do dysku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 templarious

templarious

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 07 06 2007 - 14:21

Mam pewien problem... Mianowicie przełożyłem dysk ze starego komputera do nowego, w celu przegrania danych na nowy dysk. Jednak kiedy próbuję dostać się do Moich Dokumentów pokazuje mi się komunikat o odmowie dostępu, mimo iż jestem zalogowany jako ADMIN. Ma ktoś pomysł jak to obejść?? :D


//Hugster: Zakładam, że CapsLock się zaciął przy pisaniu tematu. Na forum nie piszemy ciągle dużymi literami.

  • 0

#2 Kuki

Kuki

    Stały użytkownik

  • 179 postów

Napisano 07 06 2007 - 15:51

Nie wiem czy ten program jest zgodny z vista ale możesz spróbować. Ściągnij se BulletProofFTP server dodaj dyski/foldery jakie chcesz udostępnić, nadaj uprawnienia czyli wpisz login i hasło. Poczym włącz siec. Uruchom przeglądarkę IE wpisz ip czyli np ftp://192.168.1.4/ otworzy ci sie okienko w które musisz wpisać login i hasło dla użytkownika i możesz wrzucać kopiować. Może uda ci się to w taki sposób ominąć. Pozdrawiam

  • 0

#3 templarious

templarious

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 07 06 2007 - 17:29

Dzięki... spróbuję... :D
  • 0

#4 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 07 06 2007 - 17:35

Witam.

@Kuki a po co od razu FTP? :| wystarczy przepisać prawa, jaki to system operacyjny?



---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#5 templarious

templarious

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 07 06 2007 - 17:45

Vista
  • 0

#6 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 07 06 2007 - 17:54

Odmian Visty jest chyba z pięć :/

No w każdym razie, Visty nie używam i nie znam rozkładu tamtejszych zakładek więc wytłumaczę Ci to na podstawie XP'ka i spróbuj to odnieść do swojego systemu.

Otwierasz okno Mój Komputer > Opcje Folderów > Narzędzia > Widok > i odznacz "Użyj prostego udostępniania".
Następnie znów otwierasz Mój Komputer > Właściwości dysku, do którego praw nie masz > Zabezpieczenia > Zaawansowane > Właściciel i przypisujesz prawa dla użytkownika, na którym pracujesz zaznaczając opcje 'zastosuj to także dla podkatalogów'.



---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#7 templarious

templarious

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 07 06 2007 - 19:18

Dzięki wielkie za pomoc...
  • 0

#8 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 07 06 2007 - 19:23

Dzięki wielkie za pomoc...


A chociaż udało Ci się to odnieść do Visty i działa, czy nie sprawdzałeś ? :D



---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#9 templarious

templarious

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 07 06 2007 - 19:36

Odniosłem do Visty i wszystko zadziałało... :D

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych