Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z chłodzeniem czy Procesorem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Theo92

Theo92

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 25 01 2011 - 01:30

Witam otóż mam problem z W7.
Od jakiegoś czasu(miesiąca bodajże ;) ). Zawiesza mi się komputer przy włączaniu jakichś "cięższych" aplikacji lub po prostu jak za dużo się włączy "okienek". Wygląda to mniej więcej tak... Włączam komputer, ładuje się Windows, włączam grę i ekran zaczyna dziwnie mrygać i wyłączać się. Pokazuje się w prawym dolnym rogu komunikat że poszedł sterownik ekranu NVDIA jednak się naprawił xD. Po chwili po paru "mrygnięciach" myszka nagle przestaje się ruszać. I jedyne co mogę zrobić to tylko reset.Próbowałem instalować drivera od nowa. Próbowałem także reinstalke systemu jednak na darmo problem nie zniknął. Pokazywał się czasami nawet Blue screen :D. Ostatnio jakoś mi się coś udało z metodą na wiatrak żeby przystawić do komputera :(. Co to było dziwne, gdyż komputer przestał się wieszać i zaczął chodzić jak nowo narodzony :D. Jednak wszystko co dobre musi się kończyć kiedyś, czyż nie? Wiatrak zdechł ;) .Ostatnio komputer zaczął się wieszać przy samym włączeniu i ładowaniu windowsa. Teraz już działa jedynie tryb awaryjny. A przy samym włączaniu Windowsa bez żadnego klikania ani nic włączają się także ustawienia bios'a.
Więc nie wiem czy to stoi ze strony chłodzenia? Procek do wymiany czy wiatraczek?(ten od komputera :D ) Czy w ogóle może dysk?
Proszę o szybką odpowiedź i dziekuję :)!

[uwaga=Kantoro]

Proszę uzupełnić informacje nt procesora,płyty głównej,karty graficznej oraz zasilacza

[/uwaga]

Załączone miniatury

  • Untitled 1.jpg

Użytkownik Kantoro edytował ten post 26 01 2011 - 18:35

  • 0

#2 sig

sig

    Początkujący

  • 77 postów

Napisano 25 01 2011 - 08:16

Na początek oczyścił bym wnętrze kompa z kurzu, być może jest tam go tyle że zmniejszyła się wydajność systemu chłodzenia. Generalnie jest to zalecane co pół roku. Do rzeczowego czyszczenia możesz użyć odkurzacza o ile ma plastykową rurę (ważne, jak z metalowej iskra przeskoczy na elementy elektroniczne to możesz niezaplanowaną modernizację kompa mieć) albo sprężonego powietrza w puszcze (ponoć jest do kupienia).

  • 0

#3 Theo92

Theo92

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 25 01 2011 - 10:31

Komputer jest co nawet miesiąc czyszczony starannie. I niestety ale mały to daje efekt.
  • 0

#4 sig

sig

    Początkujący

  • 77 postów

Napisano 25 01 2011 - 11:07

Hm żadnej zmiany tonu? dziwnych dźwięków? być może któryś wentylator dogorywa
  • 0

#5 Theo92

Theo92

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 25 01 2011 - 11:14

Żadnej. Na dodatek w komputerze są 4 wentylatory, które chodzą dobrze.


A tak właśnie co do tego zawieszania to nie wiem ale czy to właściwie coś znaczy:

Podpis problemu:
Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen
Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:
BCCode: 124
BCP1: 00000000
BCP2: 85698024
BCP3: 00000000
BCP4: 00000000
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

Pliki pomagające opisać problem:
C:\Windows\Minidump\012611-20202-01.dmp
C:\Users\Aluszek\AppData\Local\Temp\WER-28501-0.sysdata.xml

Chociaż myślałem przez chwilę skoro tryb awaryjny działa bez zarzutu a tylko normalnie nie działa to może po prostu mam coś z sterownikiem :D?

Użytkownik Theo92 edytował ten post 26 01 2011 - 04:13

  • 0

#6 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 26 01 2011 - 18:34

Są w sieci programy do monitorowania temperatur.

Ja bym proponował zdjęcie radiatora z procesora, wymycie obu spirytusem i nałożenie nowej pasty, warto również zwrócić uwagę na kondensatory na płycie głównej oraz w zasilaczu.




Nie podałeś żadnych danych o komputerze, procesor,płyta,grafika,zasilacz

Użytkownik Kantoro edytował ten post 26 01 2011 - 18:35

  • 0

#7 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 27 01 2011 - 22:07

Sprawa prosta jak dostawiłeś wiatraczek dodatkowy CPU od razu poczuło chłód i pracowało na cały full. Lecz gdy zdechł wiatraczek od razu ci komputer zdychał i zawieszał bo znowu CPU dostało temperaturki jaki z tego morał. Pierwsze po co ci tyle programów uruchomionych na raz, jeśli już musisz mieć je uruchomione zmodernizuj chłodzenie w obudowie zamień je na wydajniejsze uporządkuj kable w środku usuń na bok wszystko w obudowie co przeszkadza w optymalnym chłodzeniu elektroniki i trzyma z dala od wszelkiego źródła ciepłą komputer. tak aby CPU miało chłodzenie i jeszcze jedno wszyscy gracze co w 50% wykorzystują komputer do gier od czasu do czasu co dwa lata na przykład wymienić pastę pod CPU i radiatorem. Ale głównie jak najbardziej optymalne wysoko wydajne chłodzenie w obudowie.
Bo powodem twoich problemów jest temperatura.

Użytkownik brutus3 edytował ten post 27 01 2011 - 22:08

  • 0

#8 Theo92

Theo92

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 27 01 2011 - 23:13

To wiem że jak wiatraczek zdechł to komp zdycha. Jednak znalazłem drugi takowy wiatraczek i nic nie pomógł. Więc nadal jest ten sam problem. Zastanawiam się czy to może być wina któregoś ze sterowników. Bo w trybie awaryjnym nie zacina się tak jak wtedy na zwykłym. A co do zmieniania pasty to nie wiem bo komputer ma dopiero pół roku :D No cóż spróbuję kupić nowy wiatrak i się okaże jak go zamontuję czy coś się poprawi.
  • 0

#9 Bamber

Bamber

    Jestem bot

  • 580 postów

Napisano 28 01 2011 - 00:00

Trzeci raz jesteś proszony o uzupełnienie informacji na temat podzespołów.:D Czytaj trochę to co się do Ciebie pisze

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: zawieszanie komputera wymiana chłodzenia zmiana chłodzenia



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych