Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z bootowaniem płyty instalacyjnej Windows


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 seq12

seq12

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 08 11 2013 - 16:38

Witam, mam problem chce sobie sformatować komputer, lecz nie mogę ponieważ przyczyną prawdopodobnie tego jest to że Bios nie widzi płyty instalacyjnej i jej nie czyta.
Płyta jest bootowalna, ale nie chodzi tylko o tą gdyż probówałem 2 inne windowsy, i jest to samo bios nie widzi płyty, więc odpada że to wina płyty bo tak jak napisałem innych też nie czyta. Z Systemu windowsa płytę czyta jak najbardziej dobrze. W biosie ustawiłem 1 st Boot na dysk Cd/Dvd i próbowałem również na Sata, Hard Disk i probówałem chyba wszystkich możliwych kombinacji lecz bez skutku. Próbowałem również wiele innych sposobów jakie znalazłem na różnych forach w internecie, ale nadal to nie pomaga. Dodam że raczej napęd jest dobry, gdyż z poziomu startu systemu windows płytę czyta jak wspomniałem wyżej jeszcze 3,4 miesiące temu nie miałem z tym problemu wrzuciłem płytkę do napędu i nie było problemu, teraz nagle jest.

 



  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 08 11 2013 - 22:23

Znam ten problem też miałem z tym problem i momentami myślałem aby kompa wyrzucić przez okno  :brg: .

Weź płytę z Linux-em Ubuntu obojętnie jaka wersja lub płytę z wypalonym GPartchedem i zrób kasowanie i formatowanie pod Linux-a potem pod jaki chcesz zainstalować system. Płytę delikatnie przetrzyj chusteczką higieniczną i próbuj instalować aż załapie płytę.

To może oznaczać że zasilacz ci słabnie. Wyłącz komputer na jakiś czas i ponów próby, a z czasem załapie zrób potem kopie systemu na innej płycie CD/DVD.



  • 0

#3 seq12

seq12

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 09 11 2013 - 10:17

Nie mam żadnego linuxa.

Dodam że wczoraj wrzuciłem płytkę z systemem xp i odpaliła o dziwo chyba 3 płyta bo mam 3 z xp.

Natomiast chce zainstalowac windows 7, i nic brak reakcji kolega dla pewnośći zgrał mi na płytę jeszcze raz, bo myślał że źle nagrał, i to samo..


Użytkownik seq12 edytował ten post 09 11 2013 - 10:19

  • 0

#4 Gość_andrzejewski_*

Gość_andrzejewski_*

Napisano 09 11 2013 - 12:16

a przestawił boot? ponadto płytki to przeżytki, i nie wszystkie napędy wszystkie czytają... do tego dochodzi, czy nagrał jako dane czy ISO.. 


Użytkownik andrzejewski edytował ten post 09 11 2013 - 12:17

  • 0

#5 seq12

seq12

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 09 11 2013 - 12:19

Kolega, nagrał właśnie jako dane ale właśnie robię z tego obraz iso, i wypale na płyte i zobaczymy co z tego bedzie ;)


  • 0

#6 Gość_andrzejewski_*

Gość_andrzejewski_*

Napisano 09 11 2013 - 16:00

jak? bez BOOT? najszybciej pobrać nowy iso z sieci i zainstalowac... nie wiem co wy cudujecie...


  • 0

#7 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 10 11 2013 - 03:30

Spokojnie bywa że dopiero z trzecim lub kórymś tam razie BIOS chcwyci iodczyta płytę CD/DVD ja nieraz przy re instalcji mam to samo nie zawsze lecz nie panikuję tylko spokuj sprawę uratuje :no: .



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych