Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z aktywacją Vista Home Premium


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 sound3d

sound3d

    Początkujący

  • 49 postów

Napisano 20 09 2009 - 12:40

Witam. Mam laptopa Toshiba. Był w nim pre-instalowany oryginalny system Windows Vista Home Premium. Ale Vista uległa awarii i sformatowałem partycję z systemem. Mam oryginalny identyfikator produktu i oryginalny klucz produktu (serial):

1. Czy jak zainstalują inną Vistę (oczywiście wersję Home Premium) i podam klucz produktu, to zaktywuje mi się system?
2. Mam inną Vistę Home Premium, ale identyfikator produktu jest inny - i jak wpisuje klucz produktu pisze, że jest niepoprawny. Może można jakoś zmienić identyfikator produktu w Vista w rejestrze albo inaczej?
3. Wyczytałem że mój identyfikator produktu jest dla sprzętu Toshiba, a Toshiba daje (a właściwie trzeba sobie samemu wypalić) tylko płyty "Vista Recovery" gdzie jak chce wgrać system to płyta chce formatować cały dysk do wartości fabrycznych + instaluję dużo syfu od Toshiby, a mnie interesuje tylko wgranie systemu. Czy Toshiba wypuszcza płyty Visty ale bez tego syfu recovery?

Może macie pomysły jak mogę legalnie zaktywować moją Vistę moim kluczem?
Może jest dostępna jakaś Vista gdzie trzeba podać identyfikator produktu i klucz? Help.

  • 0

#2 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 20 09 2009 - 12:56

Legalnie możesz zainstalować system z partycji recovery i raczej nie obędzie się bez oprogramowania toshiby ;/

Recovery uruchamiasz podczas startu , jakimś określonym klawiszem (poczytaj w instrukcji laptopa)

  • 0

#3 sound3d

sound3d

    Początkujący

  • 49 postów

Napisano 20 09 2009 - 13:01

Wiem co i jak z Recovery, ale ja nie chce instalować Recovery - tylko sam system.
  • 0

#4 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 23 09 2009 - 12:36

Możliwe że twój oryginalny klucz do visty jest z wersji OEM
Czyli bardzo małe szansę że da się na tym kluczu zainstalować inną vistę (tylko ta od producenta)


PS: Możesz też przerobić właśnie tą płytę z systemem od producenta, np. programem vLite :P
Są tam opcję którymi możesz usunąć oprogramowanie producenta.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych