Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z Zotac GeForce GTX 960 2GB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 sarzjem

sarzjem

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 31 05 2016 - 21:58

Witam, 

Od kilku miesięcy mam problem z tą kartą graficzną , była ona wymieniana z 3 razy na gwarancji i ten problem cały czas się pojawia.

Otóż podczas grania w bardziej wymagające gry (Gta 5,Bf4) ,nie zawsze ,ale zazwyczaj gaśnie ekran lub pojawia się losowy kolor na monitorze (czerwony,szary) ,dźwięk się buguje i w takim stanie komputer zostaje ,chyba ,że go zrestartuje.

Moje specyfikacje:

Płyta główna:GIGABYTE H61M-DS2

Zasilacz: Corsair VS Series 450W

Procesor:Intel® Core™ i3-3220 CPU @ 3.30GHz

Karta graficzna:Zotac GeForce GTX 960 2GB

Dysk SSD: ADATA SP920SS
Wychodzę z zapytaniem ,czy tu chodzi o za słaby zasilacz ,czy o coś innego?



  • 0

#2 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 03 06 2016 - 01:02

Zestaw dobrze dobrany, zasilacz markowy, więc nie powinien on stanowić problem, tym bardziej, że ten komputer pobierze pewnie nie więcej niż 250W. Na gwarancji była i co dalej? Stwierdzili brak usterki, wymienili na nową?

 

Sprawdzałeś programami takimi jak hwmonitor albo gpu-z czy karta nie przegrzewa się?



  • 1

#3 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 03 06 2016 - 09:53

Jakie są temperatury karty podczas długotrwałego obciążenia grą? Jaka wersja sterownika do karty oraz w jaki sposób karta komunikuje sie z monitorem? 

Czy na płycie masz najnowszy Bios?


  • 1

#4 sarzjem

sarzjem

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 04 06 2016 - 13:50

Kiedy wczesniej była na gwarancji to wymienili ją na nową (2 razy ) , a temperatury karty dochodzą do 70 stopni , karta komunikuje sie z monitorem przez przejsciowke vga hdmi ,poniewaz nie mam monitora z wejsciem hdmi(wątpie ,że to wina przejsciówki jak karte wymieniali na nową ). Teraz wysłałem ją ponownie na gwarancje ,bo miałem te same problemy po tym jak zaaktualizowalem bios do najnowszej wersji.\


Użytkownik sarzjem edytował ten post 04 06 2016 - 13:53

  • 0

#5 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 04 06 2016 - 17:59

po co aktualizowałeś bios? takie rzeczy się wykonuje tylko jak coś nie działa.


  • 0

#6 sarzjem

sarzjem

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 04 06 2016 - 21:36

Zaaktualizowałem bios ,ponieważ tak mi doradzono i karta nie działała poprawnie ,więc chciałem porównać ,czy będzie pracować dobrze przy najnowszej wersji. Tak się nie stało,w takim przypadku wysłałem kartę na gwarancję ponownie.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych