Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brak dostępu do internetu po podłączeniu przez WiFi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 loczek91

loczek91

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 22 09 2014 - 00:31


witam,

mieszkam w akademiku i mam pewien problem z internetem na routerze, opisze problem:

Mieszkałem w akademiku z kolegą i korzystaliśmy z internetu na routerze. Jakaś sieć miejska udostępnia net w akademiku, po opłaceniu aktywacji dają Ci kabel do netu i udostępniają net. Mieliśmy ze współlokatorem początkowo na kablu (ja i on), ale potem uznaliśmy, że lepiej kupić router i ja zrezygnowałem z neta od tej sieci, kumpel został, i mieliśmy na routerze razem. Kupiliśmy router TP Linka, początkowo mieliśmy problem z połączeniem, ostatecznie ktoś nam to wszystko zrobił (coś powgrywał) i działało.

Nastąpił okres w którym kolega wyjechał i zostałem sam. Net mi ciągle działał.

Teraz jednak kupiłem inny laptop i nastał problem. Net mi łączy na kablu (ten kabel kolegi), choć musiałem tam jego adres mac wpisać w opcjach internetowych, żeby działał, bo jak nie wpisywałem jego to nie działał. Problem, że net już mi nie łączy przez router na tym nowym kompie, a tylko i wyłącznie na kablu (przez wifi jest napisane, że brak dostępu do internetu po podłączeniu się). Co zrobić, żeby znowu działało przez router. Tej osoby, która nam to wcześniej zrobiła żeby działało na routerze nie ma już i nie mam kontaktu. Może macie jakieś pomysły.


bardzo prosze o pomoc,

Użytkownik Qauke edytował ten post 22 09 2014 - 13:16

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 22 09 2014 - 13:23

A wprowadziłeś w panelu administratora routera adres MAC nowego laptopa? To jest logiczne, że przy włączonej filtracji MAC i tak połączysz się z internetem, ale tylko przez kabel sieciowy RJ-45

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Qauke edytował ten post 22 09 2014 - 13:29

  • 0

#3 loczek91

loczek91

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 22 09 2014 - 23:06

a jak to zrobic, 

bo w opcjaach inteternetowych zmienilem mac jak o to chodzi


  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 22 09 2014 - 23:41

bo w opcjach inteternetowych zmienilem mac

Jaki MAC? Karty sieciowej? xD
Otwórz przeglądarke wpisz 192.168.1.1 login →admin hasło → admin (o ile tego nie zmieniłeś) po zalogowaniu odszukaj opcję związana z "filtracja adresów MAC" jeżeli ta opcja jest włączona wprowadź fizyczny adres MAC karty sieciowej laptopa.
A to co zmieniłeś w Windows to zalecam przywrócić ustawienia domyślne, bo jest duże prawdopodobieństwo ze właśnie przez to, nie masz dostepu do internetu.


Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych