Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem podczas zmiany rozmiaru partycji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 FastMan

FastMan

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 25 01 2008 - 11:45

Witam , chciałem powiększyć dysk C na którym znajduje się windows , ściągnełem program partition manager i spróbowąłem najpierw zmniejszyć mój drugi dysk (F) , miał on 122GB i wpisałem 116GB po tej czynności nacisnełem przycisk apply coś się tam zrobiło i mój dysk F nagle zrobił się chyba czysty , można teraz zrobić jego format. Czy oznacza to że nic już nie mogę zrobić? Jest jakiś sposób żeby odzyskać chyba ponad 50GB moich danych z tego dysku? Narazie nic nie formatowałem. Proszę o szybką pomoc. BARDZO PROSZĘ, ponieważ na tym dysku znajdowały się moje najważniejsze pliki.

W programie partition manager 8.5 widzę teraz że dysk F ma używane 53GB? Co robić?


[EDIT]

Aha, te pliki mogę kopiować z dysku na dysk , tylko że ma problem bo już mi brakuje miejsca na pozostałych dyskach , a oto screeny :

http://img168.imageshack.us/img168/4236/beztytuubl9.jpg
http://img168.imageshack.us/img168/8568/beztytuu2ie3.jpg
http://img214.imageshack.us/img214/7074/beztytuu3fh9.jpg

Chodzi mi tylko o to żeby przywrócić tą partycję do "pracy" bez jego formatowania.

  • 0

#2 li.sek

li.sek

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 25 01 2008 - 17:39

Jeśli chcesz odzyskać dane musisz jak najszybciej użuć programu do odzyskiwania utraconych danych. Programy te są dosyć skuteczne (nawet 99% danych odzyskanych), jednakże z czasem upływającym od usunięcia plików staje się to coraz trudniejsze. I przed odzyskiwaniem danych nie możesz przeprowadzać żadnych operacji, ponieważ zmniejsza to prawdopodobieństwo odzyskania danych

  • 0

#3 FastMan

FastMan

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 25 01 2008 - 17:41

Ale ja dane mogę odzyskiwać (przekopiowuje je na inne dysk w partition manager) , ale chodzi mi żeby bez formsatowania dalej można używać tego dysku , bo mam tam sporo gierek i niektóre się długo instalują...
  • 0

#4 klamra

klamra

    Początkujący

  • 37 postów

Napisano 25 01 2008 - 18:47

Ale ja dane mogę odzyskiwać (przekopiowuje je na inne dysk w partition manager) , ale chodzi mi żeby bez formsatowania dalej można używać tego dysku , bo mam tam sporo gierek i niektóre się długo instalują...



Chłopie masz problemy, powiem ci na przyszlosc z wlasnego dowsiadczenia nierób tego programami bo to mocno skoplikowane i zawsze sa po tym probemy, przy instalacji systemu mozesz sobie podzielic partycje na jakie będziesz chcial.
  • 0

#5 Piotr87_1987

Piotr87_1987

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 26 01 2008 - 00:34

normalnie po tej wypowiedzi sie załamałem =>

bo mam tam sporo gierek i niektóre się długo instalują...

<= wiesz co ci pomoże weź sobie kup jakis 2 dysk najlepiej 500G i tam instaluj to co popadnie wtedy bedziesz miał 1 partycje i zero problemów to na przyszłość ;]

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych