Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem po instalacji Gigabyte GF 9600GT,


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 loqash

loqash

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 31 12 2008 - 11:00

Witam.
Więc tak zakupiłem grafikę Gigabyte GF 9600GT 512MB i zainstalowałem ją do płyty gównej Gigabyte GA-MA78GM-S2H, Sformatowałem kompa, podłaczyłem, zainstalowałem sterowniki od nowej karty graficznej, od płyty głównej i... W menadżerze urządzeń miałem pokazane dwa nowe wykryte kontrolery VGA, po instalacji sterowników od karty GF9600 Gt jeden kontroler przeskoczył do zakładki karty graficzne, czyli stwierdziłem ze ten drugi to po prostu grafika zintegrowana na płycie głównej czyli go wyłączyłem. Płyta wbrew pozorom chodzi bo odpalam NFS Undercover na Full detalach, działa także CoD V,ale pojawiają się dwa zasadnicze problemy: 1. Monitor włacza się bardzo późno, po włączeniu widoczy jest już pulpit. 2. po każdym restartowaniu komputera rozdzielczość ustawia się na 640x480. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co źle zrobiłem, lub czego jeszcze nie zrobiłem a powinienem. Albo poprostu jak rozwiązać ten problem? POMOCY!Dołączona grafika


//Ściągnij sobie nowe sterowniki dla tej karty graficznej..Powinno Ci to pomóc. C.

No i zagadka rozwiązana: Zainstalowałem nowe sterowniki, no i monitor wogóle nie chciał się włączyć. więc przepiąłem monitor pod wejście od płyty głównej i zauważyłem niebieski ekran błędu, co skłonio mnie do restartu i wejścia do biosu. I tam wszystko stało się jasne. W miejscu gdzie wybiera się rodzaj grafiki uruchamianej przy starcie, była zaznaczona opcja grafiki zintegrowanej z płyta główną a nie nowej karty graficznej. I tym sposobem powyższy problem został rozwiązany, szkoda ze dwa dni się nad tym głowiłem:P

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych