Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem martwy czarny ekran instalacja Windows


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 kaktuspl

kaktuspl

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 31 07 2011 - 19:00

mam problem z win xp.

Mam stary komputer <ok 10 lat>.
Na systemie win xp media center edition niestety system byl na service pack 2 potrzebowałem sp3 .
Gdy zainstalowałem sp3 <angielską bo przy polskiej wyskakiwał bład ze system posiada inny jezyk> pokazywaóły sie błedy.
Po zrestartowaniu kompa wczytywało system ale pojawiał sie martwy czarny ekran ,za któryms raze tacie wczytał sie system poprawnie ale były błedy np: z internetem niewczytywało żadnych stron jakbym niemiał połączenia ale gg widziało osoby dostępne i niedostępne. musiałem zainstalowac nowy system. Po załadowaniu plików systemu ten sam czarny ekran tylkow rogu mrugał podkreślnik,
za którymś razem zaskoczyła instalacja i zainstalowałem system bez problemów <tylko przy instalacji pominołem 2 pliki> gdy uruchomiłem system był on w rozdzielczości chyba 800x600 albo mniejszej i w wygladzie win 98 niemogłem wejść do ustawień pulpitu <pulpit\ppm\właściwości> próbowałem tez przez panel sterowania ale za każdym sposobem wyskakiwał bład "system nie może usyskać dostepu do określonego urządzenia, ścieżki lub pliku. możesz niemieć odpowiednich uprawnień, aby uzyskać dostep do elementu."
Próbowałem zainstalować system jeszcze raz ale zawsze ten sam ekran z mrógającą kreseczką.
Pomórzcie prosze bo komputer jest taty <zapomnialem wspomnoec ze system był orginalny> POMÓRZCIE!! PLS!!!

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 31 07 2011 - 21:18

Wykorzystaj te programy w kolejności jak podaję : Poprawki do SP1 En , SP2 z poprawkami En
i teraz dopiero instaluj SP3 z poprawkami w jęz. En.
Tylko że po pierwsze po całej operacji jeśli przebiegnie pomyślnie, to zmniejszy ci się ilość pamięci na dysku-partycji C.
Musiał byś od nowa zainstalować system z tym że format partycji musisz zrobić programem GParted wpierw format pod Linux-a potem pod system właściwy.
Po instalacji systemu i programów zabezpieczających aktywujesz internet aktualizujesz programy antywirusa, firewalla, i CClanera lub Odkurzacz 12.
I tak partycja C musi mieć co najmniej 15 GB wolnej przestrzeni na dysku. XP full czyli z SP3 2,64GB wolnej przestrzeni na dysku do tego dochodzą inne programy w sumie jeśli wszystkie programy jakie zainstalowałeś zajmują 10GB to musisz mieć jeszcze co najmniej dalsze 10GB jeśli nie chcesz mieć zacięć czy spowolnienia pracy programów (komputera).
Po każdej aktualizacji zostają śmieci które należy usunąć to tak jak dostajesz paczkę, rozpakowujesz ją wyciągasz zawartość a opakowanie usuwasz.
do tego służą programy CCleaner czy Odkurzacz 12.
Jeszcze jedno XP dobrze pracuje jeśli ma do dyspozycji więcej niż 512MB pamięci RAM, sam system nie zajmie wiele miejsca 128 MB ale on potrzebuje sporo miejsca na przeprowadzanie różnych operacji na danych co najmniej dwa razy tyle a teraz weź pod uwagę inne podstawowe programy antywirus, firewall, anty-spyware. Trzy podstawowe programy jakie pracują cały czas w tle wraz z system. one potrzebują też podwójną ilość miejsca w pamięci RAM.

Użytkownik brutus3 edytował ten post 31 07 2011 - 21:24

  • 0

#3 kaktuspl

kaktuspl

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 31 07 2011 - 22:55

Niestety ja już zainstalowałem nowy system i niedziała on poprawnie , chodzi mi oto co moge zrobic żeby komputer <nowy system> działał poprawnie , chciałem przeinstalowac system jeszcze raz ale po załadowaniu plików instalatora pokazuje sie czarny ekran. Tata mówi ze skoro byl to orginalny system "windows xp Media center edition" to moze bios albo płyta jest pod ten system skonfigórowana, czy jest taka możliwość?
ps. żadne instalowanie programów niewchodzi w gre mam do dyspozycji kopmuter bez działającego systemu i niemam możliwości zainstalowania nowego.
Z góry dzięki.
  • 0

#4 kaktuspl

kaktuspl

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 01 08 2011 - 10:45

dane kompa.
Grafika : NVidia GeForce (niewiem dokładnie jaka)
procesor : przełożyłem na "intel inside pentium 4" 3.06gh (był cos koło 2.5gh)
ram : 1.256 gb.
zasilacz : Altis atx-300pt(EC)
hdd : Western digital ATA 120.0 gb
Płyta : MSI N1996 (mam takie 2 jakby trzeba wymienic)

Użytkownik kaktuspl edytował ten post 01 08 2011 - 10:45

  • 0

#5 kaktuspl

kaktuspl

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 02 08 2011 - 07:09

skorzystałem z innego forum i idało mi sie zainstalowac system poprawnie.
Dzieki.
Jakby ktos miał podobny problem to przosze

Niestety zbyt pochopnie postąpiłem mówiąc że wszystko jest dobrze. System sie zainstalował i dziala poprawnie ale zanim komputer sie włączy mija 15-30 min ,to dosyc duzo. Zaraz po zaladowaniu systemu (przed ekranem powitalnym) wystepuje black screen na podany juz czas
narazie musze czekac az komputer sie właczy, po zalogowaniu wszystko jest dobrze bez zadnych lagów, ścinek, itd. (po zalogowaniu działa normalnie) czytałem na forach ze może chodzi o jakieś LOGI, że tp kwestja zmienienia jakiś kodów w plikach.
Z góry dzieki.

Użytkownik makensis edytował ten post 02 08 2011 - 12:54

  • 0

#6 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 02 08 2011 - 12:54

Ameryki nie odkryłeś, problem ponad 100 razy pojawił się na forum. Link usuwam.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: instalacja Windows XP



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych