Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem - blokuje mozliwosc zmiany tla pulpitu i kompozycji oraz nie uruchamia Avasta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Caldrin

Caldrin

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 02 08 2014 - 23:35

Witam,
mam od wczoraj problem w Windows Vista - po zalogowaniu sie na komputer tlo pulpitu zrobilo sie czarne, zmienila sie kompozycja okienek windowsowych (m.in. biala czcionka), na pasku zadan (w lewym dolnym rogu) pokazuja sie tylko trzy ikonki (zamiast dotychczas czterech), wyczyscila mi sie historia przegladania w Firefoxie.

Gdy chce zmienic tlo pulpitu, to pozostaje ono nadal czarne.
Gdy chce zmienic kompozycje okienek windowsowych (przez Panel Sterowania -> Wyglad i personalizacja), wyskakuje mi komunikat "Nie można zastosować stylów wizualnych. Odmowa dostępu.".

Odtad przy kazdym uruchomieniu komputera nie odpala mi sie automatycznie Avast (dotychczas odpalal mi sie i widzialem ikonke w prawym dolnym rogu).

Przeskanowalem komputer Avastem (zarowno Pelne skanowanie systemu, jak i Skanowanie przy uruchamianiu systemu), znalazl ponizsze wirusy i wrzucil do kwarantanny:
Win32:Adware-BRT [Adw]
Win32:Agent-ATRV [Trj]
Java:Agent-JK [Expl]
Win32:Malware-gen
Win32:Installer-AQ [PUP]
NSIS:Adware-OI [PUP]
Win32:PUP-gen [PUP]
Win32:Downloader-TQO [PUP]
Win32:Downloader-TQN [PUP]
Java:RedBrowser-V [Trj]
Win32:lBryte-DB [PUP]


Mimo to nadal mam powyzsze problemy. Co ciekawe, problemy te wystepuja na moim glownym koncie (administracyjnym).
Mam rowniez drugie konto stworzone, na ktorym jest dotychczasowe tlo i kompozycja (czyli poprawne).

W zalaczniku przesylam kilka zrzutow z ekranu (wyglad okienek, komunikat bledu oraz zrzuty z mscongif).


Czy moze mi ktos pomoc ?
Co moge z tym zrobic ?

 


Załączone miniatury

  • Blokuje_zmiane_czcionki.jpg
  • Okienka_3.jpg
  • Wyglad_firefoxa.jpg
  • Programy_1.jpg
  • Uslugi_1.jpg
  • Uslugi_2.jpg

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 03 08 2014 - 00:49

Przeskanuj raz jeszcze system programem MalwareAntyMalware, i usuń wszystko co znajdzie po ukończonym skanowaniu.
Następnie spróbuj naprawić system za pomocą plyty instalacyjnej Windows Vista.

  • 0

#3 pawel315

pawel315

    Uzależniony od forum

  • 1 553 postów

Napisano 03 08 2014 - 11:46

Skan MalwareBytes'em nie zaszkodzi, ale po skanie możesz podać logi z OTL'a lub/i FRST bo może tylko problem z uprawnieniami występuje 



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych