Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem MSI GTX 750 - no signal przez d sub


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Jaco1916

Jaco1916

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 14 03 2015 - 08:30

Problem wygląda następująco: wczoraj zakupiłem kartę Msi GTX 750 2gm ddr5, po podłączeniu do kompa karta pracuje ( wiatrak się kręci) bios pika prawidłowo, słyszę dźwięk logowania się do Windowsa, ale na ekranie monitora "no signal" - monitor jest podłączony przez kabel VGA, moja konfiguracja jest następująca - płyta intel vernonia s5000xvn - PCI express pod które podłączam jest 1.0, ale jak zapewnil mnie sprzedawca z kompatybilnością nie będzie problemu, prcesor 2x  Intel Xeon quadracore E5420, 12gm ram (fb dimm, ddr2 6x2gb) dwa dyski twarde no i to wlasciwe wszystko co jest podpięte pod płytę - zasilacz Delta 670W. Dodam, że jak podpinam stara grafikę pod to samo zlącze to jest wszystko ok ( własnie z tego kompa pisze ). Przyjrzałem się złączu na płycie - wygląda że jest ok - piny wewnątrz nie powyginane, żadnych znamion przypaleń czy jakichkolwiek uszkodzeń, no i właściwie jak odpalam na starym radeonie hd6450 to wszystko śmiga wzrorowo, myśle że gdyby była to kwestia przypalenia czy usterki płyty to były by generalnie problemy z działaniem, a w szczególności z działaniem innej karty w tym samym slocie. Jedyny pomysł jaki mam to sprawdzić czy będzie wyświetlał przez inne złącze - HDMI i DVI jest jeszcze na karcie, wiec dzis czeka mnie wycieczka do media markt - sklep w którym kupiłem dziś jest zamknięty - no i dodatkowo przelecę płytę sprężonym powietrzem i konektor od pci-e izopropanolem i na tym kończą się moje pomysły jak nie zadziała to chyba pozostaje mi oddać karte do sklepu , nie mam innego kompa wiec nie mam możliwości sprwdzenia czy nie sprzedali mi bubla...



  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 14 03 2015 - 11:06

Uaktualnij Bios na płycie głównej a następnie zresetuj jego ustawienia z włożoną już nową kartą graficzną. Ta karta może mieć problem z działaniem pod PCIE 1.0 bo nie posiada dodatkowego zasilania. 



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych