Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Problem] Komputer odmawia posłuszeństwa.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomassino91

tomassino91

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 08 06 2010 - 09:54

Witajcie! W koncu wzialem sie za opisanie problemu zwiazanego z moim komputerem, niestety nie moglem juz dluzej
wytrzymac.
Komputer- stare pudlo, nie uzywane nadmiernie, raczej do przeczytania poczty, obejrzenia filmu czy jakiegos meczu. Jest to pojemnik dosyc stary(5-6-cio letni) i nieulepszany(oprocz RAM). Ma naprawde kiepskie osiagi- nie przeszkadza mi jednak to, poniewaz nie gram(zbyt czesto) na tym komputerze. Jednakze ostatnie jego psucie przeroslo moje kiepskie mozliwosci, a takze wytrzymalosc i wyrozumialosc. Komputer nie raz otrzymywal ciosy w gorna blache- tak, bylem mocno zdenerwowany. Zaluje, ale to nic nie zmieni. Moja zlosc byla jednak uzasadniona- czekam pol dnia na mecz, wlaczam go- a tutaj 12 resetow(!) w ciagu 10 min ( dodam ze PELEN reset tego pudla trwa z 90 sekund- reszte mozna sobie dopowiedziec...). Czesto takze resetuje sie sam z siebie, przy przegladaniu internetu, sporadycznym graniu, czy sluchaniu muzyki. Pojawia sie takze blad (mam xpeka) z tekstem 'przepraszamy, komputer wykonal nieprawidlowa operacje... bla bla... Wyslij raporto bledach/ nie wysylaj. Pojawia sie on przy kazdym programie( all playery,kazda przegladarka jaka probowalem- safari, mozilla, ie czy opera, a nawet przy paintballu, z tego co pamietam...). I wciaz to samo... w kolko... reset, blad, reset, blad... Przyznajcie,mozna sie wkurzyc. Zdarzalo sie oczywiscie, ze komputer dzialal przez caly dzien i resetowal sie tylko(;p) 2,3razy. Bylo jednak takze po 20 kilka resetow w godZine- dluzej nie wytrzymywalem. Po moich ciaglych uderzeniachpojawil sie pierwszy problem- nie wczytywal sie pulpit. Pojechalem do informatyka, zrobil to, wzial 100 zl, a resety nadal wystepowaly. Potem rowniez mialem jakis problem- bodajze wirus- naprawic- naprawil, ale resety ibledy(wyslij/nie wysylaj) byly nadal. Ale jakos to wytrzymywalem, bo jak napisalem komputer nie byl mi niezbedny. Teraz jednak sytuacja sie zmienila. Potrzebuje go do pracy, wiecej z niego korzystam. A problemynadal wystepuja. Dzisiaj przelala sie czara goryczy. Nie zapisal mi sie wazny dokument i resecik... Pudelko dostalo ze dwa strzaly i sie wylaczylo. Nie chcialo sie wlaczyc( nie wczytywalo windowsa). No ale jako wspanialy informatyk(haha), poroskrecalem wiekszosc rzeczy, podokrecalem niedokrecone srubki(pewnie przez uderzenia) i zaczelo dzialac. Godzine. Potem znowu reseciki(zdwojona furia) i bledy. Nie chce oddawac komputera do informatyka, poniewaz nie potrafia oni tego zrobic, a biora niemale pieniadze. Prosze nie krytykujcie mnie za impulsywne zachowanie- wiem ze robilem zle, teraz tego nie zmienie. Pragne tylko otrzymac mozliwe podpowiedzi co zrobic, aby komputer chodzil w miare normalnie. Ojciec(laik x100) uslyszal gdzies, iz moze byc to problem z kablem sieciowym. Moze od tych uderzenien cos tam powylatywalo? Albo trzeba zrobic format?Jezeli bedziecie tak zyczliwi, odpowiedzcie prosze w bardzo prostym jezyku( nie- wejdz w biosa i ustaw cos tam) tylko prosze o dokladne- krok po kroku- wytlumaczenie. Bylbym naprawde wdzieczny, moje nerwy nie wytrzymuja juz takich problemow komputerowych. Ciekawa wskazowka moze byc te podakrecanie srubek, komputer chodzil wtedyniezle. Jeszcze raz wielkie dzieki. Pozdrawiam

Aaa i tak sobie przypomnialem... Gdy ogladam filmy w necie, to zżera mi megabajty(1 mb w 15 sek)! Dlaczego?Nie moge potem przywrocic tego miejsca, musialem zrobic kompresje, ale miejsce znowu sie konczy... Co zrobic?I takie ciekawostki: w ciagu pisania tego pisemka, komp zresetowal sie dwa razy;) druga- dlaczego przy podwojnym resecie, wlacza mi sie uruchamianie normalne, awaryjne etc., i nie moge wlaczyc awaryjnego? nie mogenic zrobic, ruszac strzalkami, kursorem...
Dzieki

Użytkownik Celdur edytował ten post 08 06 2010 - 10:54

  • 0

#2 sight

sight

    Stały użytkownik

  • 172 postów

Napisano 18 07 2010 - 14:17

Ja bym napewno zmieniel zasilacz (6lat juz mu wystarczy). Przeinstaluj stery do wszytego (sprawdz czy sa nowe) no i bios. Sprawdz tez temperature podzespołów (zwlaszcza procesora)

Użytkownik sight edytował ten post 18 07 2010 - 14:18

  • 0

#3 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 18 07 2010 - 16:25

Zacznijmy od początku:
Pierwsze to weź to co masz w domu, odkurzacz z końcówką z tworzywa sztucznego, pojemnik z sprężonym powietrzem (dostępny w każdym sklepie komputerowym), pompkę nożną do materaca (takie Chińskie badziewie), oraz pół mętki pędzelek. Końcówkę przy odkurzaczu należy owinąć papierem, zmniejszy to możliwość ewentualnego wyładowania elektrostatycznego, nim odkurzysz całe wnętrze komputera. Pojemnik też do tego służy ale nim wydmu[beeep]esz kurz z miejsc niedostępnych dla pędzla, to samo pompka, pompując powietrze przedmu[beeep]esz wnętrze komputera. Ważne aby wszystkie podzespoły elektroniczne i sama płyta była wolna od kurzu. to samo należy zrobić z układem chłodzenia CPU czyli wyczyścić wentylator, i radiator. Przy czyszczeniu chłodzenia na CPU należy zwrócić uwagę na to abyś nie poruszył radiatorem na procesorze CPU, jeśli tak, to na nowo należy zainstalować radiator czyli usunąć starą pastę termo przewodzącą i nałożyć nową.
Jeśli nie masz to należy na obudowie zainstalować dodatkowe wentylatory z przodu i z tyłu obudowy, sprawdzić przy czyszczeniu płyty stan kondensatorów elektrolitycznych (jak nie wiesz co i jak to klikaj na Wikipedię), czy nie mają wybrzuszeń na górze kondensatora. Sprawdź stan zasilacza czy nie ma tam kurzu, jeśli jest to należy go usunąć, do wnętrza zasilacza dostaniesz się po odkręceniu czterech śrubek.
Teraz po zrobieniu tego i złożeniu, uruchamiasz komputer i w czasie jak pojawi się pierwsza plansza klikasz na klawisz DELETE pokaże się menu BIOS i tam wchodzisz do drugiej opcji od góry tam w tej opcji pierwsze IDE masz Hard Dysk więc zmieniasz na CD-ROM i zatwierdzasz klawiszem F10.
Komputer ponownie ci się uruchomi i w drugiej planszy na końcu pokaże się napis po naciśnięciu klawisza (obojętnie jakiego) będzie czytał z Hard Dysku, więc nie naciskasz tylko wkładasz płytę z programem do partycjonowania dysku twardego np GParted i nim wykasujesz dysk (partycję systemową C) i sformatujesz w formacie dla Linux-a, potem powtórzysz operacje tylko że tym razem format w systemie Windowsa. A przedtem zapamiętaj/zapisz sobie w jakim systemie miałeś format np. NTFS czy inny, może FAT32. Windowsa XP formatuje się w NTFS.
I teraz możesz zamknąć program do partycjonowania zrestartować komputer włożyć płytę z systemem i instalować system tylko uwaga na pytanie czy pozostawić tę partycję tak z formatowaną odpowiadasz YES i instalujesz.
Potem instalujesz sterowniki jakie miałeś dołączone na płycie do komputera, potem sterowniki drukarki, i innych urządzeń. Potem instalujesz przeglądarkę Firefox, potem antywirusa Avasta Home, potem Firewalla PC Tools Plus, potem CCleaner lub inny do optymalizacji komputera patrz na opcje Download/programy z tej strony ściągamy potrzebne pliki.
Po instalacji tego wszystkiego uruchamiamy internet i uruchamiamy aktualizację systemu, Avasta, Firewalla, przeglądarki, i CCleanera. Po aktualizacji robimy czyszczenie dysku z zbędnych plików i wpisów w rejestrach, następnie robimy tefragmentację dysku twardego i teraz resetujesz komputer i uruchamiasz na nowo.
Reszty się dowiesz jak sobie pomyszkujesz na forum

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych