Skocz do zawartości


Zdjęcie

Porty USB-Nie rozpoznano urządzenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Soooo

Soooo

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 21 12 2013 - 19:38

Problem dość częsty,użyłem szukajki i nic mi to nie dało.Problem cały czas występuje.
W laptopie nie działają porty USB,dokładnie po podłączeniu widnieje info.że nie rozpoznano urządzenia.Portów jest 4 z czego jeden ma wyłamany ten plastik(i możliwe że to on jest tu problemem,bo po niechcącym włożeniu tam czegoś komputer się wyłącza,jakieś spięcie się robi i coś się spaliło/zepsuło tam?Możliwe?).
Zasilanie w portach jest,a problem występuje we wszystkich 3portach(bo port 4 jest wyłamany).
Laptop to prehistoryczny LG F1 express dual i jeśli uszkodzenie jest mechaniczne to wiadomo że nie ma co nawet tego naprawiać,ale jak to coś w systemie to chcę to naprawić i proszę was o zdiagnozowanie tego problemu.

edit:problem występuje że wszystkimi możliwymi urządzeniami(pendrive,karta sieciowa(na usb),telefon)

 



Użytkownik Soooo edytował ten post 21 12 2013 - 19:42

  • 0

#2 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 21 12 2013 - 22:06

Na pewno nie jest to usterka systemowa. Mógłby być to problem systemowy gdyby np. jedne podpięte urządzenia działały a jedne nie.



  • 0

#3 Soooo

Soooo

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 22 12 2013 - 20:38

No dobra,ale jakieś podrygi są jeśli wychodzi info.że coś jest podłączone,ale nie wykrywa co.


  • 0

#4 Wirtualny Wojownik

Wirtualny Wojownik

    Początkujący

  • 45 postów

Napisano 22 12 2013 - 22:52

W laptopie nie działają porty USB,dokładnie po podłączeniu widnieje info.że nie rozpoznano urządzenia.Portów jest 4 z czego jeden ma wyłamany ten plastik(i możliwe że to on jest tu problemem,bo po niechcącym włożeniu tam czegoś komputer się wyłącza,jakieś spięcie się robi i coś się spaliło/zepsuło tam?Możliwe?).
Zasilanie w portach jest,a problem występuje we wszystkich 3portach(bo port 4 jest wyłamany).

 

 

Odpowiedziałeś sam sobie na własne pytanie..  Ciekawa sprawa :)

 

Jesteś w stanie wyjąć wyłamany plastik? Sprawdzić napięcie i zanieść do najbliższego sklepu w celu dogłębnej analizy tego portu? Pierwsze czynności, które bym wykonał..  Proponuję to zrobić jak najwcześniej.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych