Skocz do zawartości


Zdjęcie

Porblem z rozdzielczością- grafiką


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 qtm82

qtm82

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 18 01 2011 - 00:21

Witam
Piszę z prośbą o pomoc gdyż mam problem z grafiką-rozdzielczością.
Chciałbym zaznaczyć, że moja wiedza z dziedziny informatyki nie jest na najwyższym poziomie, dlatego też moje pytania mogą być banalne.
W laptopie został przeinstalowany system, z Visty angielską języcznej na wersję polską. Problem polega na tym, że np wyświetlana strona internetowa jest troszkę rozciągnięta na boku, np. zdjęcie bardziej podłużne oraz jak się ogląda zdjęcie albo czyta, to mam wrażenie jakby była taka mgiełka, takie mniej wyraźne literki jakbym np. miał popsuty wzrok. . Rozdzielczość w ustawieniach ekranu jaką mogę największą ustawić to 1024 na 768 pikseli, natomiast najmniejsza to: 800 na 600. Podejrzewam, że to brak jakiegoś sterownika do karty graficznej, jednak te co ściągnąłem i miały być dobre, po zainstalowaniu nic nie zmieniły nadal max rozdzielczości to 1024 na 768. Nie mogę znaleźć w systemie modelu karty graficznej, według konfiguracji jakie są do tego laptopa znalezione w Internecie to jest to karta: Graphics Engine* ATI® Radeon™ 3100.
Laptop:
Toshiba Satellite L305D-S5934
AMD Turion x2 64
ATI RADEON GRAPHICS
System: Windows Vista Ultimate 64 bit
Mam jeszcze problem z mikrofonem, gdyż po przeinstalowaniu systemu nie działa mi mikrofon wbudowany w laptopa, nie mogę znaleźć również do niego sterownika.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

  • 0

#2 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 18 01 2011 - 11:22

Użyj tych sterowników: https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/mobile/catalyst_mobility_64-bit_util.exe

Po prostu brakuje sterowników do grafiki B)

  • 0

#3 qtm82

qtm82

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 23 01 2011 - 01:44

Użyj tych sterowników: https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/mobile/catalyst_mobility_64-bit_util.exe

Po prostu brakuje sterowników do grafiki :D


Miałeś racje, brak sterowników, ściągnąłem i jest wszystko ok , wielkie dzięki za pomoc !
Pozdrawiam.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych