Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Poradnik]TeamViewer - Pomoc zdalna.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 hvq

hvq

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 27 04 2011 - 15:18

Cześć!

Sorry za małą przerwę, ale było dość duże urwanie głowy ;)

Dzisiaj zrobię mały poradnik o TeamViewerze ;) To świetny program do pomocy zdalnej, którego używam i będę używał.

Program jest wieloplatformowy to znaczy, że ma swoją wersję zarówno na Windowsa, Linuksa, Mac OS X oraz wersję Mobile ;)

Ale wracając do tematu:

Program po ściągnięciu jest gotowy do pracy, ponieważ posiada opcję uruchomienia bez instalacji (ale ja polecam zainstalować). Proces instalacji jest banalnie prosty, dla Windows to odpowiednie klikanie Dalej, przy Linuksie odpowiednio kliknięcie Zainstaluj aplikację.

Po uruchomieniu programu widzimy takie oto okno:

Dołączona grafika

Okna oznaczone na błękitny kolor, są najważniejsze. Te właśnie dane podajesz partnerowi, który chce Ci udzielić pomocy. Tam gdzie u mnie, na prawej stronie jest zaznaczony identyfikator mojego kolegi (;]), wpisujemy natomiast identyfikator osoby, której udzielamy wsparcia. Na potrzeby poradnika zaloguję się na testowy komputer.

Tak wygląda pulpit zdalnego komputera, na którym działamy:

Dołączona grafika

Możemy dostosować sobie widok i preferencje w menu u góry :) Jak dasz sobie pełny ekran to na 100% będziesz widział wszystko tak wyraźnie jak u siebie :) A teraz jakbyś siedział przed komputerem danej osoby - pomagasz jej :)

Mam nadzieję, że przyda Ci się ten krótki poradnik :)

Pozdrawiam :)

Poradnik mój. Zapraszam na Blog informatyczny, Linux, Windows, programowanie, hacking

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 28 04 2011 - 11:46

Czy kolega też musi mieć zainstalowany taki program?.

  • 0

#3 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 28 04 2011 - 11:56

Nie trzeba tego instalować. Wystarczy uruchomić na 1 i 2 PC
  • 0

#4 hvq

hvq

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 28 04 2011 - 19:35

Napisałem ;) Twój przyjaciel musi mieć uruchomiony ten program, ale niekoniecznie musi mieć go zainstalowanego na HDD. Jak już napisałem, jest możliwość uruchomienia programu bez instalacji.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych