Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomysł na wlasny biznes


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 kuba_kubi

kuba_kubi

    Zaawansowany użytkownik

  • 807 postów

Napisano 13 06 2008 - 21:50

Mysle nad jakims wlasnym biznesem, jeszcze nie wiem co to ma byc/bedzie dokladnie, jak sadzicie co ma szanse powodzenia ;)

  • 0

#2 konrad18

konrad18

    Zaawansowany użytkownik

  • 548 postów

Napisano 13 06 2008 - 21:59

Zależy wszystko od pomysłu,gotówki i co przedewszystkim ja chciałem otwierać Cafe Internet lub też Firmę komputerową ale to raczej by nie wypaliło

  • 0

#3 kuba_kubi

kuba_kubi

    Zaawansowany użytkownik

  • 807 postów

Napisano 13 06 2008 - 22:03

no Cafe internet to raczej juz nie na te czasy jak kazdy ma w domu lacza po 5MB ;) mysle nad czym zwiazanym z komputerami ale jeszcze nie myslalem nad tym dokladnie, poprostu chcialbym pracowac na siebie a nie na kogos ;) a co do funduszy na start to wiadomo im mniej potrzebnych tym lepiej ;)
  • 0

#4 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 13 06 2008 - 22:36

Bardzo ciekawy temat ;)

Powiem Ci, że jeśli chciałbyś otworzyć biznes komputerowy, ale taki konkretny to jak masz kontakty to wypali, najlepiej popracować w branży u kogoś, załapać kontakty i później ew. otwierać coś swojego ;)
  • 0

#5 Weksel

Weksel

    Intel inside

  • 646 postów

Napisano 13 06 2008 - 22:43

Ja ostatnio dość poważnie myślałem o otworzeniu sklepu/serwisu komputerowego u siebie w rodzinnej chacie. W małej miejscowości (5-6 tys mieszkańców ) 20km od Warszawy zawsze znajdzie się ktoś kto nie zna się na kompie, a komu nie chce się specjalnie tego kompa daleko wozić.
Sęk w tym, że na częściach komputerowych dużo nie zarobisz (masz małą marżę ok 10%, chyba, że bierzesz bezpośrednio od dystrybutorów, wtedy możesz nawet 20%), natomiast na serwisie - na serwisie narzucasz sobie ile chcesz (np. instalacji windy ze sterami 100 zeta - i wierzcie mi znajdą się ludzie co za to płacą albo wymiana karty graficznej 20 zeta etc).
Jak interes otwierasz w domu to niewiele musisz włożyć w to. Potrzeba tylko kompa (najlepiej z linuxem, żeby był spokój z legalnością oprogramowania) i drugiego monitora, klawiatury, myszy - tak zwanych rzeczy serwisowych do podłączenia kompa klienta. Oczywiście jest też nam potrzebny net.
kasę początkowo wykładamy tylko na reklamę ulotki, poczta pantoflowa (zrobimy komuś kompa, poleci znajomym), stawiamy gdzieś na trasie banery etc.
Na początku nikogo nie zatrudniasz, pracujesz sam. Części komputerowych nie masz na stanie, bo się nie opłaca, przyjdzie klient powie co chce i na następny dzień ma (po tym jak pojedziesz kupić do hurtowni - zamówienie składasz przez net).
Niestety mi ten biznes nie wyszedł, bo rodzicie nie zgodzili się na firmę w chacie ;)

Ale epopeje napisałem ;) I tak chciałem napisać więcej i pewnie o czymś zapomniałem, ale przedstawiłem Wam ogólną idee mojego business planu ;)
  • 0

#6 kuba_kubi

kuba_kubi

    Zaawansowany użytkownik

  • 807 postów

Napisano 14 06 2008 - 06:33

no ogolnie o czyms takim tez myslalem i nie wiem czy tak nie bedzie wygladal final tego ;) legalnosc windy to zaden problem lapek = licencja wiec z tym spokuj ;) a nad reszta sie pomysli. A i tu takie pytanie czy by rozpoczac taka dzialanosc jak pisal Weksel odrazu musze miec zalozona firme czy to z czasem bym mogl zrobic jak bym widzial ze powiedzmy jest sens to ciagnac ;)
  • 0

#7 webtrax

webtrax

    Stały użytkownik

  • 180 postów

Napisano 14 06 2008 - 10:52

Prawidłowo powinieneś założyć od razu taką działalność.
  • 0

#8 Gość_Vojt007_*

Gość_Vojt007_*

Napisano 14 06 2008 - 11:08

na serwisie narzucasz sobie ile chcesz (np. instalacji windy ze sterami 100 zeta - i wierzcie mi znajdą się ludzie co za to płacą albo wymiana karty graficznej 20 zeta etc).

Jeśli ktoś nie potrafi zainstalować windy, to pierwsze co robi, to dzwoni do znajomych. I tak jest z wszystkim (np. wymiana karty graf. właśnie), więc taki biznes jest kompletnie nie opłacalny.
  • 0

#9 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 14 06 2008 - 12:12

I tak jest z wszystkim (np. wymiana karty graf. właśnie), więc taki biznes jest kompletnie nie opłacalny.

Gdzie ty mieszkasz? ;) Ja sam instalowałem windę za kasę.. I to jest bardzo opłacalne jeśli już się rozkręciłeś.
Tyle, że w moim mniemaniu lepiej mieć jednak jakiś lokal, bo do chaty nieznajomemu to tak trochę głupio dać kompa ;)
A firmę powinieneś założyć na starcie, ale możesz również zacząć jako osoba prywatna
  • 0

#10 pash

pash

    Zaawansowany użytkownik

  • 665 postów

Napisano 14 06 2008 - 12:21

Bardziej opłacalne jest oprogramowanie dla firm. Najpierw trza zdobyć kapitał, a potem (najlepiej ze znajomymi) założyć firmę. Wtedy decydujecie na czym się naprawdę dobrze znacie i wybieracie typ tworzonego oprogramowania.

By się powiodło trzeba włożyć w to naprawdę dużo chęci i starań. A do tego być baaardzo dobrym w te klocki. Jednak można na tym zarobić niezłą kasę(gdy się wszystko ładnie powiedzie).
  • 0

#11 kuba_kubi

kuba_kubi

    Zaawansowany użytkownik

  • 807 postów

Napisano 14 06 2008 - 14:09

Jako osoba prywatna?? Moglby ktos roziwnac ten temat??

  • 0

#12 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 14 06 2008 - 14:16

A i tu takie pytanie czy by rozpoczac taka dzialanosc jak pisal Weksel odrazu musze miec zalozona firme czy to z czasem bym mogl zrobic jak bym widzial ze powiedzmy jest sens to ciagnac ;)

Na początek najlepiej w formie ryczałtu. Jest robota to się rozliczasz, nie ma roboty to się nie rozliczasz.

  • 0

#13 konrad18

konrad18

    Zaawansowany użytkownik

  • 548 postów

Napisano 14 06 2008 - 14:31

z tego co mi wiadomo możesz zgłosić się do Urzędu Pracy i tam dostajesz 10 tys. na własną firmę.
  • 0

#14 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 14 06 2008 - 15:05

z tego co mi wiadomo możesz zgłosić się do Urzędu Pracy i tam dostajesz 10 tys. na własną firmę.

Tak, ale wcześniej musisz zainwestować swoje 10 tys, a później dostaniesz ew. zwrot tych kosztów.
  • 0

#15 webtrax

webtrax

    Stały użytkownik

  • 180 postów

Napisano 14 06 2008 - 15:37

Marix, to nie działa na takiej zasadzie, dostajesz te pieniądze przed rozpoczęciem działalności,
tylko, że aby nie musieć zwracać tych pieniędzy trzeba utrzymać działalność przez rok czasu.
Jeśli to się uda, to nie musimy nic zwracać;)
Tylko, że te 10tyś trzeba włożyć w firmę (a nie na swoje prywatne cele) i udokumentować koszty (faktury na np. komputer, komórkę itp...)
  • 0

#16 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 14 06 2008 - 19:55

Marix, to nie działa na takiej zasadzie, dostajesz te pieniądze przed rozpoczęciem działalności,
tylko, że aby nie musieć zwracać tych pieniędzy trzeba utrzymać działalność przez rok czasu.
Jeśli to się uda, to nie musimy nic zwracać;)
Tylko, że te 10tyś trzeba włożyć w firmę (a nie na swoje prywatne cele) i udokumentować koszty (faktury na np. komputer, komórkę itp...)

No nie wiem jak jest dokładnie teraz, ale nie dawno można było dostać 14 000zł, pod warunkiem, że najpierw swoje się zainwestuje, a później się udokumentuje to na podstawie faktur/rachunków i wtedy się dostanie. Byłem pytać w urzędzie pracy i tak mi powiedziano.
  • 0

#17 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 14 06 2008 - 19:57

aby otrzymac srodki (14.400k zl) z Urzedu Pracy to trzeba niezle sie nagimnastykowac - wiem bo mialem sie ubiegac ale odpuscilem sobie- dla mnie to zalosne- zyranci,zabezpieczenia itp. Jezeli chcecie walczyc o srodki unijne - zycze powodzenia, po za tym jeszce na ten rok nie sa przyznane-moze w lipcu sierpniu. Koszta otwarcia wlasnej firmy przy wysokiej konkurencji w wynajmowanym lokalu + zus itp wymagaja sprytnego i przemyslanego Biznesspanu - juz na poczatku ponosi sie duze oplaty a dodatkowo kursy szkolenia itp. Proponuje dokladnie sie dowiedziec i zasiegnoc informacji " na zywo" w osrodkach , ktore takie srodki przyznaja.Najlepszym rozwiazaniem jest handel w domu, juz mozna miec kase fiskalna w domu i tak prowadzic handel- najlepiej przez neta- odpadaja gigantyczne koszta - wynajem lokalu, prad, itp Servis to nie problem , wytarczy dobra reklama i serwis u klienta w domu na dojazdto jest strzal w 10.Dobrze przemyslane i ulokowane w towar za 20k w ciagu miesiaca szybko sie podwoja- a jak? Bozia dala kazdemu glowe do myslenia , wiec niech kzdy pomysli nad tym jak to zrobic, nie ma gotowych recept na "wory salaty'. Ja niebawem sam otwieram wlasny biznesik zwiazany z komputerami i calkowicie opary na wlasnych srodkach, dopiero pozniej bede walczyl o srodki z UE.
Dla tych co sie odwaza zycze powodzenia.
  • 0

#18 konrad18

konrad18

    Zaawansowany użytkownik

  • 548 postów

Napisano 14 06 2008 - 20:24

Marix125,racja o tym sobie przypomniałem, że można dostać 10 tys. a o tym drugim nie,kiedyś chyba druga klasa LO mieliśmy wykład poświęcony właśnie tego typom tematem i tam Pani z urzędu pracy tułmaczyła co i jak większość miała plany zakładać firmę ja też ale to narazie poza zasięgiem finansowym.Tak swym czasem wpadłem na pomysł by otworzyć mały market na wsi,tak na wsi ludziom by się nie chciało jeździć do miasta i byśmy mieli klientów ;)
  • 0

#19 Weksel

Weksel

    Intel inside

  • 646 postów

Napisano 14 06 2008 - 23:01

legalnosc windy to zaden problem lapek = licencja wiec z tym spokuj ;)


Ale jak masz wersje OEM wingrozy (albo np. xp home, czy vista home) to nie możesz jej używać legalnie do celów komercyjnych. Tylko boxowe pro.
Więc na początek jest dobrze mieć w firmie linuxa - do tego piszesz do MS pismo że nie używasz ich oprogramowania w prowadzeniu firmy, przyjdzie ci jeden ziomek, sprawdzi czy używasz serio linuxa i masz spokój z nimi ;-)

Tak musisz założyć firmę - bo jak będziesz na czarno działał to ktoś cię w koncu podkabluje i przyjdzie fiskus i klops, a poza tym jak ktoś będzie chciał fakturę za serwis? to co powiesz? że w drukarce tusz się skończył? :)

tak, lokal a nie dom to dobry pomysł, ale nie na początek. Na początek lepiej założyć firme w domu - mniej wydatków na starcie.

a co do tych dotacji z urzędu - zapomnij dużo biegania, papierków i generalnie trzeba mieć też dużo farta, żeby przyznali, a jak utopisz hajs to jeszcze im wisisz.
  • 0

#20 kuba_kubi

kuba_kubi

    Zaawansowany użytkownik

  • 807 postów

Napisano 14 06 2008 - 23:06

no tak tez myslalem xD tego o windzie nie wiedzialem ;) dobrze ze jest forum :) no linux to niezaciekawie, bawilem sie chwile ubuntu 7.10 i ogolnie systemik ok ale instalowanie jakichs sterow to tragedia xD

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych