Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc w wyborze sprzętu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adam.Kaczka

Adam.Kaczka

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 03 12 2015 - 18:21

  • Intel Core i7-6700 (4 rdzenie, od 3.40 GHz do 4.00 GHz, 8 MB cache)
  • Pamięć 16 GB (DIMM DDR4, 2133 MHz)
  • Dysk 240 GB SSD SATA III, 1000 GB SATA 7200 obr.
  • Grafika NVIDIA GeForce GTX 980Ti
  • Microsoft Windows 10 Home PL (wersja 64-bitowa)

vs

  • Intel Core i7-6700K (4 rdzenie, od 4.00 GHz do 4.20 GHz, 8 MB cache)
  • Pamięć 16 GB (DIMM DDR4, 2400 MHz)
  • Dysk 1000 GB SATA 7200 obr., 240 GB SSD SATA III
  • Grafika NVIDIA GeForce GTX 980
  • Microsoft Windows 10 Home PL (wersja 64-bitowa)
  • 24 miesiące (gwarancja sprzedawcy)


    Pierwsza konfiguracja gorszy procek i pamiec za to pro karta ale koszt tej konfiguracji 7600 druga konfiguracja koszt 6700 wiec prawie tysiac w dol lepszy procek i lepsza pamiec pytanie czy warto doplacac zeby miec tą karte? komputer kupuje do grania w gry zależy mi na tym żeby jak najdluzej nowe gry chodziły na wymaganiach ultra planuje też zakup monitora 4k z czasem wiec za tym przemawiala by tez lepsza karta. Co sądzicie fachowcy ? :) Z góry dziękuje

    PS: napewno nigdy nie bede nic podkrecal itd itp bo sie na tym nie znam kupuje gotowca odkladam na szafke i ma dzialac bez mojej ingerencji :P 


Użytkownik Adam.Kaczka edytował ten post 03 12 2015 - 18:22

  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 03 12 2015 - 20:20

Jak możesz dołożyć to pierwszy posłuży dłużej w grach. Nie wiem tylko po co takie drogie podzespoły... procesor można zmienić na i5 6600K, dać 8GB ram, mniejszy SSD ewentualnie tymczasowo nie dokupować HDD, na systemie też można przyoszczędzić i popracować na wersji Trial. Wtedy masz w kieszeni ponad 1000pln a wydajność nie spadnie. 



  • 1

#3 Adam.Kaczka

Adam.Kaczka

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 03 12 2015 - 21:00

To są gotowce ze sklepu x-kom nie moge ingerowac w zawartosc zestawow a sam nie bardzo chce skladac komputer.
  • 0

#4 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 03 12 2015 - 21:07

W takim wypadku ani ten ani ten się nie opłaca bo można złożyć zestaw za dużo niższe pieniądze o tej samej wydajności. Gotowce są dla lamerów. 


  • 1

#5 Adam.Kaczka

Adam.Kaczka

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 03 12 2015 - 21:55

Sama karta kosztuje 3,5 kola a procek 1,500 co daje 5 tyskow jak bym mial reszte komponentow dokupu c zeby zmiescic sie w tych 7600? Jeztem laikiem to prawda dlatego stawiam na gotowca albo z x-kom albo komputronik bo tam wiem ze niewcisna do srodka czegos nieoryginalnego lub nie,godnego z opisem
  • 0

#6 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 03 12 2015 - 22:06

 bo tam wiem ze niewcisna do srodka czegos nieoryginalnego lub nie,godnego z opisem

Czasami mija się to z prawdą bo nawet w takich sklepach potrafią wcisnąć badziewie do zestawu i jeszcze krzyknąć za to sporą sumkę.

 

Za 6600pln masz taki zestaw z moreli http://www.morele.net/inventory/info/JKJVlt/tak samo wydajne co wstawiłeś w 1 poście tylko taniej i pewne oraz z dalszą możliwością rozbudowy. Nie masz plombowanego PC, więc jak coś padnie to musisz całą jednostkę wozić do ich serwisu. 


  • 1

#7 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 04 12 2015 - 12:51

980Ti kupisz juz za 2900zł niereferenta

 

sa sklepy w których sam wybierasz podzespoły a oni to składaja za free, wychodzi duzo lepiej do tego nie podałes nic o płycie głownej i zasialczu

 

 

jak nie bd OC bierz proc bez K ,proc i7 do gier wzgledem i5 o tym samym zegarze bedzie minimalnie tylko lepszy czego nie odczujesz a w cenie to 600zł roznicy... , 16GB ram tez nie zużyjesz w grach

 

do tego dysk 240GB nic nie mowi bo roznica miedzy dyskiem za 250 a 600zł tez jest spora, mozesz dac 7k za kompa a miec badziewny zasilacz , najtansza płyte i grafe z referecyjnym chlodzeniem. Komputronik i xkom własnie wciskaja kit za gruba kase bo nie podaja konkretnych danych jak wlasnie zasilacz, płyta, model grafy itd wszystko bd  w najtanszej wersji

 

 

6.3k http://www.morele.net/inventory/info/b6kWfO/windows to ok 350zł dodatkowo

 

jak chcesz z prockiem i7 6700 to dolicz +600zł 


Użytkownik jackass edytował ten post 04 12 2015 - 12:55

  • 0

#8 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 04 12 2015 - 13:52

@Viris

Autor wyraźni napisał w pierwszym poście, że nie zamierza nic podkręcać, dlatego sens Twojego zestawu jest praktycznie żaden.

 

@jackass

Po co taka droga płyta Z170 do zablokowanego procesora?

 

Autorze, przede wszystkim jeśli myślisz o monitorze 4K to nie z GTX 980 Ti. Na dobrą sprawę obecnie nie ma żadnych kart, które pozwolą na płynne granie w 4K w wypasionych detalach i zadowalającej ilości klatek. Za około pół roku premiera nowych kart od Nvidii, prawdopodobnie też od AMD, które przynajmniej zapowiadają się dość rewolucyjnie i może tutaj najwyższa półka będzie już w stanie jako tako działać sensownie w 4K. Proponowałbym zatem obecnie wziąć na przeczekanie coś pokroju GTX 970 i najwyżej wymienić kartę na nową generację za te pół roku. Branie obecnie czegokolwiek powyżej GTX 970/R9 390 jest całkowicie bezsensowne jak za progiem kolejna generacja kart.

 

Budżet w ogóle masz jakoś ściśle określony czy to nie gra zbytnio roli?


  • 0

#9 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 04 12 2015 - 15:22

to raptem srednia połka a cena nie jest droga jak na Z170. Byle [beeep] kosztuje 500

 

 

Co do 4k to do GTA5 na full detalach w 4k potrzeba 3 takie grafy...


Użytkownik jackass edytował ten post 04 12 2015 - 15:23

  • 0

#10 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 04 12 2015 - 15:29

No tylko ogólnie nie zmienia to tego, że po co Z170 do zablokowanego procesora? Zbędny wydatek.


  • 0

#11 Adam.Kaczka

Adam.Kaczka

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 06 12 2015 - 09:47

Komputronik Sensilo CX-200 [E014]

Wybór padł na niego 7,8 cena i wszystko co najlepsze polecam wpisac w google i obczaic na stronie producenta moim zdaniem wszystko z gornej polkii cena dosc atrakcyjna to byla ostatnia sztuka i juz w takiej cenie sie go nie dostanie dobry wybór? I monitor jednak tez nie 4 k odpuscilem ten temat kupilem asusa ktorego doradzil kolega z forum. Teraz jeszcze czeka mnie najgorsze isc w poniedzialek to odebrac i za to zaplacic rok zapie****nia zeby kupic kompa hehe :D



Użytkownik jackass edytował ten post 06 12 2015 - 11:46

  • 0

#12 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 06 12 2015 - 13:42

W żydotroniku kupujesz? Przecież tam zedrą z ciebie dodatkowe kilkanaście % za samą nazwę sklepu. Strasznie budżetowy PC, zasilacz to już śmiech na sali, dawać elektrownię za 250zł do komputera za prawie 8 klocków, w dodatku bez odpinanych kabli, przeciętnej sprawności (85%) oraz bardzo ubogiej elektronice i okablowaniu. Tutaj powinien siedzieć Corsair ale minimum RM550 czyli pół pasywny (bezgłośny) z duąą ilością modularnych kabli, więc sobie odłączasz te które są nie potrzebne i nie robią bałaganu wewnątrz oraz sprawnością 92%.

 

Poza tym PC przepłacony, to samo złożyłbyś na takich częściach w okolicy 7000. 



  • 1

#13 Adam.Kaczka

Adam.Kaczka

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 06 12 2015 - 15:40

Wymienic ten zasilacz? To czemus grozi?
  • 0

#14 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 06 12 2015 - 16:14

Jeżeli masz taką możliwość. Generalnie jest cienki i nadaje się do komputerów za 2500zł a nie 7500. Weź ten co podałem albo wersję RM650.


  • 1

#15 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 06 12 2015 - 16:29

to jest gotowy zestaw nie zmienia ci zasilacza raczej..., zasilacz nie jest zły i nic nie spali ale do takiego zestawu mogliby dac lepszy... to raczej budzetowy zasilacz do kompów za 3k

 

jak jest mozliwosc poprosiłbym o którys z tych:

 

http://www.komputronik.pl/product/217697/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/XFX_Black_Edition_XTR_650W_Modular_135mm_80_Gold.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=Promo

http://www.komputronik.pl/product/242191/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/Antec_EDGE_GOLD_650W.html

http://www.komputronik.pl/product/271582/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/Super_Flower_zasilacz_Leadex_80_Plus_Gold_650W.html

http://www.komputronik.pl/product/234885/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/EVGA_SuperNOVA_650.html

 

 

ale raczej juz w fabryce wyjezdza z tym corsairem i nie zmienia


Użytkownik jackass edytował ten post 06 12 2015 - 16:34

  • 1

#16 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 06 12 2015 - 17:07

Może na prośbę zmienią jeżeli im się dobrze wyperswaduje że taki zasilacz jest nie na miejscu w takim zestawie i obawiasz się o żywot podzespołów. W dodatku możesz podeprzeć sie tym że zechcesz coś ulepszać czy modyfikować o kolejne dyski i jest dla ciebie za słaby. 


  • 1

#17 Adam.Kaczka

Adam.Kaczka

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 06 12 2015 - 17:18

To zasilacz za słaby moze miec wpływ na zywotnosc podzespolow? Ogolnie jeszcze kupuje do niego ups'a bo to komp ktory bedzie u mnie w pracy w warsztacie i czesto korki siadaja i sa roznespiecia wiec chce zeby na pierwszej lini frontu byla listwa a potem ta bateria ups jaka kupic? A ten zasilacz moze sobie poprostu z czasem zmienic a narazie przetrzymac na tym bo szczerze mowiac i tak juz mocno nadwyrezylem budzet a za darmo to mi oni tego zasilacza na lepszy napewno nie wymienia xD
  • 0

#18 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 06 12 2015 - 18:24

Na stronie jest podane że to zestaw na zamówienie, więc powinno się dać go dowolnie modyfikować na prośbę kupującego, w końcu oni na tym zarabiają a klient nasz pan, więc łaski nie robią że wymienią nawet za dopłatą. W każdym bądź razie w żydotroniku i tak się nie opłaca bo to najdroższy sklep w sieci. 

Słaby zasilacz bez odpowiednich zabezpieczeń może być przyczyną awarii/uszkodzeń podzespołów zwłaszcza jeżeli masz takie akcje jak opisujesz to długo on nie wytrzyma. 


  • 1

#19 Adam.Kaczka

Adam.Kaczka

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 06 12 2015 - 22:02

Jest napisane że na zamówienie bo kupiłem ostatnią sztuke niedługo pewnie zniknie ze strony a juz napewno nie bedzie go za ta cene zauwaz ze wcale duzo nie przeplacam to dobra oferta a ja jestem laikiem i wole dostać gotowca z pewnej firmy ktora mam pod domem niz samemu skladac i pozniej sie bujac bo cos nie dziala i bawic sie w odsylanie podzespolow tak biore kompa pod pache i im zanosze w razie awari i nic mnie nie interesuje. Ma to swoje plusy prawda? W zasadzie to tak samo jakby cos sie stalo przez ten zasilacz to moge reklamowac. Wymienie go na wiosne i dorzuce druga karte bo taki od poczatku byl plan zeby mial moc ten komp ale teraz juz budzet jest doslownie wyzerowany. A zasilacza nie zmienia nawet za doplata bo chcialem wywalic dysk i przeniesc ze starego kompa a zeby spuscili cokolwiek z ceny nawet pol wartosci tego dysku to sie nie zgodzili bo to gotowy zlozony produkt zaplombowany i tylko w takiej postaci mozna go kupic. I patrzac na ceny podzespolow skladajac samemu zaoszczedzilbym wcale nie jakies duze pieniadze a tak mam kompleksowo w jednym żydotroniku :P
  • 0

#20 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 06 12 2015 - 23:14

 i wole dostać gotowca z pewnej firmy ktora mam pod domem niz samemu skladac i pozniej sie bujac bo cos nie dziala i bawic sie w odsylanie podzespolow...

  ....produkt zaplombowany i tylko w takiej postaci mozna go kupic.

A jak w tym padnie jedna kość pamięci i się nie uruchomi bo zacznie piszczeć to będziesz musiał się fatygować specjalnie, tracić czas, a oni zanim spiszą protokół lub nie będzie serwisanta bo od ręki nie zrobią to muszą dokumentację znaleźć przejść procedurę przyjęcia towaru na gwarancję, żeby tylko wyjąć pamięć i założyć drugą i sobie pół dnia albo dzień poczekasz a to samo mógłbyś w domu zrobić w 2 minuty... bez sensu imo. 

Gdyby to nie był plombowany sprzęt to OK bo wtedy masz możliwość samodzielnej wymiany, naprawy, modernizacji a tak nawet z głupią pierdołą gdy padnie coś w systemie czy odpadnie wentylator i zacznie brzęczeć to musisz lecieć do nich z całą budą. Zasilacz zacznie nawalać to będziesz co miesiąc tak latał :E



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: i7 skylake gtx 980 ti gtx 980 i7-6700k



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych