Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc w doborze chłodzenie do I5-4670K


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Krisu123

Krisu123

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 29 12 2013 - 20:24

Witam mam procesor Intel Core i5 4670K niestety aktualnie z chłodzeniem Boxowym.

Postanowiłem wymienić to chłodzenie na jakiś dobry cooler, więc proszę o podanie mi jakiegoś dobrego chłodzenia które pozwoli mi na duże OC :)

Budżet to ok.400 zł

 

 

 



  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 29 12 2013 - 22:35

AC czy WC ?

Zobacz Noctua NH-D14 albo jeszcze lepiej Phanteks PH-TC14PE



  • 0

#3 spide

spide

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 04 01 2014 - 17:56

Moim zdaniem Phanteks PH-TC14PE o którym wspomniał kolega powyżej będzie jak najbardziej dobry. Mogę polecić Ci jeszcze chłodzenie Alpenfohn K2. Wydaje mi się że gdybyś wybrał któreś z tych to masz zapewnione duże możliwości OC.


  • 0

#4 Krisu123

Krisu123

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 04 01 2014 - 18:34

A co powiecie na coś od silentium pc ?
Mam na myśli SilentiumPC Fortis widzę dużo dobrych opini a samo chłodzenie jest w niezłej cenie
  • 0

#5 spide

spide

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 04 01 2014 - 21:49

Moim zdaniem produkty SilentiumPC nie są złe pod względem wydajności i mają dosyć rozsądną cene, ale po prostu nie cierpie tej firmy bo tak naprawdę to nie są ich produkty, a kupione gotowe projekty z Chin i sprzedawane u nas. Do tego dobija mnie działanie marketingowe SPC, bo np. wysyłają byle komu do testów swoje produkty, przeważnie osobom które nie mają o tym bladego pojęcia, osoby te są podjarane, że dostały za darmo powiedzmy chłodzenie i później wszystkim wciskają że jest super itd. Dochodzi do tego, że jeżeli ktoś napisze że chce kupić chłodzenie albo obudowe to wszyscy od razu wyjeżdżają z SilentiumPC. Spotkałem się na Youtubie, że ktoś w filmie o rozbudowie swojego komputera powiedział, że chciałby zmienić zasilacz na modularny, a wszystkie dzieci neo od razu w komentarzach pisały "kupuj SilentiumPC Deus M1"... to jest jakaś masakra po prostu. Ze strony SPC to udane działanie marketingowe, ale większość osób nie miała styczności z tymi produktami, a naogląda się jakichś testów na Youtubie i tak wszystkim to wciska, nie dociera do nich nawet jak SilentiumPC im mózgi sprał, bo inaczej się tego nie da nazwać. Ja osobiście nie polecam tej firmy i ty jeżeli nie chcesz być kolejnym dzieciakiem uzależnionym od SilentiumPC to kup chłodzenie innego producenta za podobne pieniądze i otrzymasz produkt który ta firma sama zaprojektowała i wyprodukowała, a nie gotowca od Chińczyków.


  • 0

#6 Krisu123

Krisu123

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 05 01 2014 - 15:17

A co powiecie na chłodzenie NZXT ? Pierwszy raz się spotykam z tą firmą chociaż widziałem kilka razy na YouTube'ie recenzje zasilaczy tej firmy a co z chłodzeniami?

Otóż znalazłem coś takiego http://allegro.pl/chlodzenie-cpu-nzxt-havik-140-2x140mm-i3826902112.html


  • 0

#7 spide

spide

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 06 01 2014 - 10:49

Moim zdaniem to bardzo dobre chłodzenie, na którym spokojnie będziesz mógł robić duży overclocking. NZXT to dobra firma, z tym że niestety na naszym rynku jeszcze nie ma dobrze wyrobionej opinii. Na Youtubie jest recenzja tego chłodzenia (LINK) którą moim zdaniem warto obejrzeć, ale w tym przedziale cenowym jest też kilka innych, ciekawych chłodzeń, jak np. Phanteks PH-TC14PE lub Alpenfohn K2

Nie mówie że NZXT Havik 140 jest zły ale skoro chcesz przeznaczyć dosyć dużą kwote na chłodzenie to moim zdaniem trzeba rozejrzeć się również wśród innych chłodzeń bo wydaje mi się że za takie pieniądze nie można kupić pierwszego lepszego.


  • 0

#8 Krisu123

Krisu123

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 06 01 2014 - 15:27

Jestem jak najbardziej przekonany na PHANTEKS PH-TC14PE_BL mam zamiar zamówić je w tym tygodniu na Morele :-)

Wciąż jestem otwarty na wasze propozycje i jeszcze mogę zmienić zdanie  :yes:

 

 
  • 0

#9 Virtxer

Virtxer

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 06 01 2014 - 16:17

Jeszcze przed kupnem zastanów się nad Akasa AK-CC4008HP01V2.

Możesz przy okazji wydać na coś innego zaoszczędzone pieniądze :)

Minusem tego chłodzenia jest jedynie jeden radiator ale myślę że jego wielkość to nadrobi.


  • 0

#10 spide

spide

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 06 01 2014 - 17:29

Moim zdaniem Akasa AK-CC4008HP01V2 też jest dobrym chłodzeniem, ale jeżeli budżet by pozwolił to lepiej wybrać coś z chłodzeń, o których mowa była troche wyżej, czyli np. PHANTEKS PH-TC14PEAlpenfohn K2 lub ewentualnie NZXT Havik 140. Cena jednak ma znaczenie bo jak można zauważyć po testach, czym droższe chłodzenie tym lepsze.



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Intel Core i5



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych