Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc przy modernizacji komputera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Riasrock

Riasrock

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 24 04 2015 - 19:00

Cześć wszystkim,

 

Na początek podam specyfikacje swojego komputera:

 

CPU:AMD Phenom x6 2.8 Ghz

Mobo: Foxconn jakiś tam am3

Ram: 4x2gb 1600mhz kingstone

Dysk: 1Tb samsung

Obudowa: Silverstone precision ps-02

Zasilacz: XFX BE 750W

Chłodzenie CPU: Coolink Corator DS

GPU: HD 7870

 

Do dyspozycji mam ok. 2000 zł

 

za tą cenę chciałbym kupić i5 4690k do tego płyta główna asrock z97 extreme 4 lga 1150, gdzie już wyjdzie mi cena za to ok. 1600zł i jestem pewien tego zakupu.

 

Do tego chciałbym koniecznie zmienić obudowę komputerową na fractal r2 midi, ale cena jest trochę wysoka i szukam dobrej rady czy dopłacić do niej czy zostać przy obudowach za ok. 250zł jak np silentium pc gladius x60 albo coś w tym stylu a zaoszczedzoną kasę zainwestować np w dysk ssd. Dodam, że kupując teraz obudowę nie zamierzam jej wymieniać w ciągu najbliższych 5 lat, dlatego musi być solidna, dobrze wentylowana, mieć sporo miejsca w środku, filtry przeciw kurzowe i nie za głośna, być może macie jeszcze jakieś propozycję ?

 

Chciałbym wtedy sprzedać płytę z procesorem i jestem ciekaw ile mógłbym dostać za to? Wtedy za pieniądze ze sprzedaży kupiłbym dysk ssd np.

Crucial SSD M500 240GB

Kolejne pytanie, czy sprzedać też przy okazji paroletnie chłodzenie cpu i kupić jakieś nowe typu

CPU Thermalright HR-02 - Macho 120 rev.B

 

Ogólnie zależy mi na stworzeniu bazy którą później mógłbym nie za dużym kosztem i dowolnie modernizować, kartę graficzną zamieniam wymienić później na GTX 770. Co sądzicie o tym, macie jakieś inne sugestie ? Komputer głównie przeznaczony do grania.

 



  • 0

#2 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 28 04 2015 - 11:29

Żeby jako tako ocenić za ile możesz sprzedać płytę z procesorem potrzebne są dokładne modele, a nie "jakieś tam".

 

Procesor oczywiście zamierzasz podkręcać?



  • 0

#3 Riasrock

Riasrock

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 28 04 2015 - 16:31

Tak planuje podkręcić procesor do 4.5 ghz.

 

To dokładny model procesora Phenom II x6 1 055t  6x 2.80ghz, turbo 3.3ghz

płyta główna foxconn a78ax 3.0, socket AM3, format atx, bardzo budżetowa bym powiedział.

 

Opłaca mi się wymieniać chłodzenie procesora ?


  • 0

#4 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 29 04 2015 - 14:20

Za płytę z procesorem myślę około 500 złotych powinieneś dostać, choć uprzedzam, że kupca możesz nie tak od razu znaleźć. Procesor w miarę szybko ktoś powinien kupić, gorzej z płytą, bo to mało znany w Polsce model.

 

Chłodzenie możesz jak najbardziej zostawić.

 

W kwestii obudowy to masz tutaj na myśli Fractal Design Define R2 czy Fractal Design Arc Midi R2?

 

Jeśli chodzi o tą pierwszą wyciszaną, to mocno przespałeś czas, bo na rynku jest już R5, a R2 to raczej jedynie na używki możesz liczyć. W przypadku tej drugiej też ciężko ją dostać coś ostatnio przynajmniej w PL.


  • 0

#5 Riasrock

Riasrock

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 29 04 2015 - 15:37

Ok, to dziękuje za pomoc.

 

Miałem na myśli obudowe Fractal Design Arc Midi R2.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych