Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Pomoc] Toner zamiennik do Samsung ML-1640


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ropuch

Ropuch

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 28 01 2011 - 17:17

Witajcie - proszę o pomoc w sytuacji kryzysowej.

Zakupiłem toner-zamiennik do drukarki Samsung ML-1640 taki jak w poniższym linku:
http://allegro.pl/toner-samsung-ml-1640-ml-2240-1640-2240-100-nowy-i1418437961.html

Niestety płytka ze sterownikiem okazała się być uszkodzona. Drukarka nie widzi tonera. ;) Do sprzedawcy niestety nie da się dodzwonić.
Nie jest to przerabiany starter!

Czy ktoś zna rozwiązanie problemu albo (najlepiej) posiada wspomniane oprogramowanie i mógłby wrzucić na jakiś hosting? Mam pilne dokumenty do wydrukowania i bardzo mi zależy na uruchomieniu tego tonera... ;)

Samsung ML-1640
Wersja sterownika: 3.04.95:05


  • 0

#2 szybki10

szybki10

    Początkujący

  • 114 postów

Napisano 28 01 2011 - 19:52

Moim zdaniem to nie wina sterowników tylko tonera to że nie jest startowy tylko pełny nie oznacza ze jest oryginalny.A aukcja jest w dziale zamienniki więc oznacza to że to zamiennik i jego czip po prostu nie kontaktuje się z drukarką.Stawiam na niewłaściwy bądź uszkodzony czip w tonerze.Po prostu reklamuj ten toner u sprzedawcy.

  • 0

#3 Ropuch

Ropuch

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 29 01 2011 - 12:57

Zdaję sobie sprawę, że to zamiennik, lecz powinien działać z tą drukarką. Nie ma uszkodzeń mechanicznych, wszystko pięknie poszło przy montażu ale właśnie płytka ze sterownikiem nie da się odczytać.

Ponawiam więc prośbę o tą aplikację: cdrun.exe (nieco ponad 1MB) dodawaną do tych tonerów. Nikt nie pomoże? ;)
  • 0

#4 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 29 01 2011 - 13:03

Sterowniki: http://www.samsung.com/pl/support/detail/supportPrdDetail.do?menu=SP01&prd_ia_cd=&prd_mdl_cd=&prd_mdl_name=ML-1640
  • 0

#5 Ropuch

Ropuch

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 01 02 2011 - 20:51

Ad: Cabana.
Oficjalny support Samsunga nie jest rozwiązaniem przecież. :-/ Potrzebuję drivera do zamiennika, nie oryginalnego podzespołu.

Użytkownik Ropuch edytował ten post 01 02 2011 - 20:51

  • 0

#6 szybki10

szybki10

    Początkujący

  • 114 postów

Napisano 01 02 2011 - 22:18

Człowieku przecież Ci tłumaczę do tonera nie ma osobnego sterownika.Po prostu masz uszkodzony toner.A sterowniki są do drukarki i te z oficjalnego suportu muszą pasować.Jeżeli coś nie działa to nie wina sterowników.
  • 0

#7 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 01 02 2011 - 22:28

Zdaję sobie sprawę, że to zamiennik, lecz powinien działać z tą drukarką. Nie ma uszkodzeń mechanicznych, wszystko pięknie poszło przy montażu ale właśnie płytka ze sterownikiem nie da się odczytać.

Ponawiam więc prośbę o tą aplikację: cdrun.exe (nieco ponad 1MB) dodawaną do tych tonerów. Nikt nie pomoże? ;)

Zamiennik to nie jest to oczywiste że musi działać, zamiennik to może być toner już używany, tylko wyczyszczony i ponownie napełniony i uszkodzenie chipu czyli układu scalonego nie jest mechaniczne tylko elektryczne czyli inaczej w układzie scalonym (tag zwanym chipie) w środku mógł ulegnąć uszkodzeniu jakiegoś podzespołu czyli np. przepalaniu i masz chip nie sprawny.
  • 0

#8 Marekz18

Marekz18

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 04 02 2011 - 21:12

Kupiłem ostatnio zamienik tonera do Samsunga Ml 1640 i wszystko ok tylko gdy chce cos wydrukowac drukarka wciaga kartke do polowy i koniec zatrzymuje sie... Nie wiem co jest grane. Moze ktos zna odp na moje pytanie
  • 0

#9 mateooo

mateooo

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 05 12 2011 - 15:27

Mnie się kiedyś wydawało, że zamienniki psują drukarkę, jednak nie jest to prawdą. Ostatnio zamówiłem takie do mojej HP: http://www.e-atramenty.pl/index.php?MENU=lista&CATI=29&RID=2&GID=1 i jakościowo wydruk nie różni się od oryginału
  • 0

#10 polarnik

polarnik

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 01 08 2013 - 00:05

Toner zamiennik dobrej klasy nie powoduje żadnych problemów w drukarce. Toner nie blokuje drukarki, a co ważne nie wysypie proszku


  • 0

#11 Torad_eu

Torad_eu

    Początkujący

  • 36 postów

Napisano 20 09 2013 - 12:46

Zgadza się,dobrej kalsy,jakości zamiennik nie spowoduje żadnych komplikacji i kłopotów,jednak często o tym zapominamy i kupujemy to co jest najtańsze. Poza tym z urządzeniami Samsunga moze być problem w tej kwestii i lepiej pokusić sięo oryginały.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych