Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Pomoc] Komputer przycina podczas grania.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 _Crick_

_Crick_

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 19 09 2010 - 09:27

Witam, mam pewien problem odnośnie komputera. Przejdę od razu do rzeczy. Posiadam bardzo dobry według mnie komputer o to dane systemu:

Microsoft Windows XP Professional
Dodatek Service Pack 3
Net Framework 3.5
Microsoft DirectX 9,0c
Intel[R] Core [TM]2 Duo CPU
E 4600 @ 2,40 GHz
2.40 GHZ, 2,00 GB RAM
Karta graficzna Nividia GForce 8600, 512 mb.


I teraz problem jest w tym, że gram sobie np. w takie gierki jak: Settlers Dziedzictwo Królów, Narodziny Imperium, Cod`a 1,2,4 i inne gierki które nie wymagają zbyt dużo. I tutaj jest problem po 5 minutach wspaniałej BARDZO płynnej gry na full detalach nagle gra przycina ( przykład: idę sobie w COD`zie gościem i tnie TIK, TAK, TIK, TAK, TIK, TAK a mowę w grze słchać normalnie. Po gdzieś tak minucie albo dwóch czar pryska i gra jest bardzo ładnie płynna, znowy po 5 minutach jest to samo. TO SIĘ NIE DA GRAĆ NORMALNIE W GRY jak tak tnie.

Komputer ma dopiero 3 lata, w kwitniu tego roku płyta główna padła mi doszczętnie dałem do naprawy musiałem czekać 4 tyg. zmienili mi z płyty głównej Gigabyte G31 na Asus P5B. Nic więcej nigdy nie działo się z kompem. Myślałem, ze to wina karty graficznej, ale wszystkie sterowniki mam poinstalowane, dosłownie wszystko. Jeden koleś z innego fora mówił, że także miał taką samą kartę graficzną jak ja i musiał zmienić bo się przegrzewała strasznie. No ale czy to możliwe żeby tak błody komputer miał takie problemy? Proszę o odpowiedź, jakieś porady, solidne. Dziękuje.

Edit: Chciałem dodać, że przed zmianą płyty głównej nie miałem nigdy takich problemów i gry Settlers Dziedzictwo Królów, COD 1 i 2 szpulały superancko.

Użytkownik Celdur edytował ten post 19 09 2010 - 10:22

  • 0

#2 Damian_im2

Damian_im2

    Cosmo + pakiet biznes.

  • 1 508 postów

Napisano 23 09 2010 - 07:44

Wyczyść komputer z kurzu. Jeśli masz kartę graficzną firmy Gigabyte z pasywnym chłodzeniem to bardzo prawdopodobne, że ona się przegrzewa i powoduje przycinanie się. Podaj też markę i moc zasilacza.

  • 0

#3 TomaszPawel

TomaszPawel

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 23 09 2010 - 07:50

Równie dobrze może padać zasilacz lub inne komponenty... Jeśli dzieje się to w stresie - to może być to również wina przegrzewania się podzespołów tak jak napisano powyżej.
  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 23 09 2010 - 16:37

Masz tu dwa programy do wyboru ja sugeruję ten pierwszy : Program 1 , Progrm 2 , co robią te programy masz tam opis powinno ci to wystarczyć.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: zacinanie komputera przycinanie komputera problem podczas grania



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych