Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polacy na Mu online i nie tylko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 luk20

luk20

    Początkujący

  • 57 postów

Napisano 26 01 2006 - 20:30

Chciałbym poruszyc ten temat. Nie wiem czy ktos z was gral w ta gre. Gra juz jest w srodowisku polskich graczy bardzo rozpowszechniona i coraz wiecej polakow w nia gra. Chcialbym wyrazic swoja opinie na temat wlasnie naszych rodakow ktorzy graja na mu i na zagranicznych serwerach badz tez polskich. Otorz czuje nawet czasem wstyd za naszych rodakow ktorzy graja w gry online a szczegolnie w Mu. Sprawa zalozenia serwera jest dosyc latwa i kazdy moze zalozyc swoj serwer jedynie tylko trzeba znac sie na serwerach opartych na SQL i wlasnie tutaj zaczyna sie caly problem poniewaz gralem na wielu serwerach polskich i zagranicznych. Co zauwazylem? Zauwazylem u polakow wszystkie cechy ktorych tak naprawde nie ma u zagranicznych rodakow czyli : Lamerstwo, wyzwiska chec bycia najlepszym za wszelka cene przy tym czuc sie jak przyslowioy pan bog. Pokazywanie swojej subkultury typu rasizm skin wyzwiska w strone zagranicznych graczy, bicie sie o jakis przedmiot spamowanie forum serwerow, wchodzenie do gry i proszenie o przedmioty. Mozna tu wymieniac w nieskonczonosc ale co za tym idzie nasuwa sie pytanie Czy polacy sa na tyle dojzalym narodem aby wogole grac w gry ze swoimi zagranicznymi graczami ...
Wspomnialem takze o robieniu serwerow do Mu otoz sprawa ma sie tutaj tak ze jesli widze jakis serwer polski to wchodze i patrze jacy na nim sa gracze. I co widze? wlasnie lamerstwo. Ide przypuscmy do sklepu w grze? Co widze ? nic ani jednego dobrego przedmioty exp w grze jak na globalnym serwerze i mysle sobie tak , no tak polacy przeciez nie zrobili by nigdy dobrego serwera do gry poniewaz polak jest chytry i nigdy by nie dal w grze najlepszych przedmiotow, da tylko podstawowe ktore sa istnymi smieciami i nie nadaja sie nawet do walki z potworami.

Co wy o tym wszystkim myslicie?. Ja sadze ze polska jest narodem nietolerancyjnym w grach online, zachowuja sie jak ostatnie patalachy i wydaja opinie calego narodu. Ja juz mam taka wyrobiona zasade jesli jestem polakiem nie okazuje tego nie wpisuje w nika PL i siedze cicho. Jest jeszcze garstka osob ktore spotkalem ktorzy nie wyjawiaja swojej torzsamosci i bardzo dobrze robia poniewaz po zapytaniu sie najczesciej jakiegos zagranicznego gracza "Where are u from ?" i odpowiedzi "Im from Poland" gracz zagraniczny odchodzi i nie chce z nim grac.

  • 0

#2 paul08

paul08

    Początkujący

  • 61 postów

Napisano 26 01 2006 - 21:00

No ja sie z ta opinia nie zgodze. W MU niegdy nie gralem, ale duzo gram w gry takie jak Ultima Online lub Tibia (ostatnio :D ).
Jezeli chodzi o serwery w UO (bo w Tibii nie gralem jeszce na serwerach prywatnych, tak zwanych OTS-ach) to polakom nic nie mozna zarzucic. Niektore polsie serwery mozna zaliczyc do swiatowej czolowki (np. DL lub, moim zdaniem SC, jesli ktos w to gra to wie o co chodzi :D ) Gracze lubia sobie pomagac, ale jak kazdy wie wyjatki sie zdarzaja. I takie wyjatki wlasnie widac najbardziej ale to nie tylko na polskich serwerach IMO.
Jesli chodzi o Tibie to juz blizej do MU. Tam raczej nikt sie kims innym nie przejmuje, chyba ze chce go zabic lub jest to ktos, z jego gildii. Ale nie widac tam nadmiernego hamstwa czy lamerstwa :D
Taka sa moje indywidualne odczucia. Jakos nigdy nie mialem zamiaru nawet sciagnac MU na swoj komputer, a twoj "artykul" jeszce mnie w tym upewmil :D
Pozdro :D

  • 0

#3 jbal

jbal

    Początkujący

  • 64 postów

Napisano 26 01 2006 - 21:08

Gral?? Ja od roku w nic innego nie gram :D Gram na serwerze psychic-doom i wydaje mi sie ze nie jest az tak zle.Osobiscie nigdy nie prosilem o itemy, sam doszedlem do wzystkiego co mam, jakis czas temu zalozylem gildie i rozdalem sporo itemow, tym ktorzy zdecydowali sie przylaczyc i potrzebowali, ostatnio nie gram bo sesja w trakcie :<
  • 0

#4 mozaika1234

mozaika1234

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 26 01 2006 - 21:12

Chyba takie coś to tylko w MU. W mojej klasie na informatyce cała klasowa lameriada w MU gra. Jeden przez drugiego przechwala się "jak kto komu pojechał", "jakie z nich uber pro 1337 playerzy" i takie tam. Swego czasu grałem dużo w Ultime Online i jakoś nie spotkałem się z takim czymś jak w MU. Niby jest tam dążenie do bycia najlepszym ale na zasadach rywalizacji. Turnieje czy coś takiego. Obecnie gram w GunZ online. Polaków trudno spotkać, ale nie ma takich wydarzeń jak w MU. Spotkałem się jednak z takim zachowaniem u graczy z innych krajów.
  • 0

#5 luk20

luk20

    Początkujący

  • 57 postów

Napisano 26 01 2006 - 21:12

dstankiewicz jezeli mowa jest o UO i polskich serwerach to trzeba zdac sobie sprawę dla czego robia tam więzienia ktorych nie ma na zagranicznych serwerach. I dla czego jest tam tak nedznie z expem i byciem afk tak jak zaznaczylem w mojej wypowiedzi nic dla ludzi Polacy potrafia sobie utrudniac jedynie zycie i niestety ich madrość sprowadza sie jedynie w przypadku do UO z modernizacja serwera o jakies nowe bronie mapy czary itd co w zasadzie do niczego sie nie prowadzi dobrego a widac nawet ze wiezienia sluza jedynie do tresury.
No ale chodzi mi o opinie i szanuje ze bronisz polakow jest jeszcze garstka dobrych ludzi w grach i sa na poziomie zgadzam sie czesciowo z toba ale niestety nie do konca.
  • 0

#6 dawid2202

dawid2202

    Początkujący

  • 43 postów

Napisano 26 01 2006 - 21:49

W tibi sie spotkalem z lamerstwem jak cholera. W MU niezauwazylem. W Lineage tez. Chyba tak zle niema ale oszolomow oczywiscie jest sporo ale to normalne i niema sie czym przejmowac.
Pamietajcie ze dzieci komunijne dostaja czesto komputer i neoske do tego w prezencie. hyhy
  • 0

#7

Napisano 26 01 2006 - 22:07

zgadzam si emarszal, w mu zawiel nie gralem ale w zasadzie w grach oline to wszedzie mozna sie dopatrzec lamerstwa i oszolomow i nie tylko polakow ,wydaje mi sie ze twoje odczucia dantes sa mylne.w zasadzie widzi sie tylko te zle wybryki a dobrych sie nie widzi, a ukrywanie swojej narodowosci wydaje mi sie ze jest bez sensu bo zakladam ze nie raz spotkaliscie ludzi co podawali ze sa np z francji a faktycznie jest polakiem ,takie klamstwa robia bledne kolo sami sie wkrecamy. wydaje mi sie jescze ze to iz jest na sieci duzo dzieci,niemam nic przeciwko ale co poniektorzy powinni byc bardziej kontrolowani przez rodzicow,poniewarz ze niktore dzieciaki czuja sie w sieci bez karne, moja cora tez gra na sieci czasem ale staram sie wiedziec gdzie gra w co gra i z kim gra, i nie pomyslcie sobie ze jestem jakims tyranem tylko chodzi mi zeby uniknac takich wlasnie sytuacji jak tu opisane
  • 0

#8 luk20

luk20

    Początkujący

  • 57 postów

Napisano 26 01 2006 - 22:16

Croc ale na tych wybrykach cierpia gracze i traca cheć do grania w takie gry. Jesli np gra mi sie podoba chce w nia grac ale jak np widze polaka i mowi do mnie "czesc daj mi item jestes polak dawaj." po czym mowie ze niestety nie mam na przyklad to zbluzni mnie i sobie pojdzie i wezmie sobie zalozy 10 kont na przyklad i jedzie na fascie (fast nicku) z przydomkiem PL i zebra dalej. To tylko przyklad naprawde psuje to gre i cheć grania To tylko przyklad jest ich tysiace.

Aha i jeszcze dodam ze na calym swiecie jest juz wyrobiona o nas i BR opinia sa nawet kawaly o polakach i BR typu "give me item plzzzzz"
  • 0

#9

Napisano 26 01 2006 - 23:11

ale sluchaj nie rozumiesz ze to jest czyms spowodowane przecie samo z siebie sie to nie wzielo,to jest tak samo jak ze zlodziejami i np samochodowymi radjami jak by nie bylo kli[beeep]tow na nie to by nie bylo kradzierzy,tak samo jezeli ktos komus zaczol dawac to ten potem chce cala reke,a co do tego ze na swieci opinia o pl jest jaka jest to juz nic sie na to nie zrobi i sadze ze jeszcze dlugo tak bedzie i sie tego nie naprawi.
co do grania i tego ze ci sie odechciewa grac jak uslyszysz takie cos poprostu trzeba to olac i wszyscy normalni p[owinni tak robic w pewnym momecie tym co sa lamerami to im sie to znudzi i albo przestana grac albo wezma sie do roboty.a co do serkow pl to wydaje mi sie ze jak by bylo tak zle na nich to nie mieli by graczy i nikt by na nich nie siedzial a to ze nie maja jakis tam dodatkow to to jescze powinno zachecic do grania bo co to za granie jak masz super pro bron idziesz do potwora i zalatwiasz go jednym ciosem i tu nie chodzi o samolubnosc tylko o to kto jak gra i na jakich zasadach
  • 0

#10 paul08

paul08

    Początkujący

  • 61 postów

Napisano 27 01 2006 - 10:15

dstankiewicz jezeli mowa jest o UO i polskich serwerach to trzeba zdac sobie sprawę dla czego robia tam więzienia ktorych nie ma na zagranicznych serwerach. I dla czego jest tam tak nedznie z expem i byciem afk


No jezeli chodzi o wiezienia to musze przyznac Ci racje, ale takie wlasnie rzeczy sa tworzone po to, aby ludzie sie oduczyli takich zachowan. Chociaz to zalezy jeszce od serwera, bo na serwerach klimatycznych (takich ze jak idziesz bo NPC to nie mzoesz powiedzeic mu 'buy' tylko 'Hi, i want to buy a item from you' lub cos w tym stylu a jak idziesz do banku to zamiast opprostu 'bank' trezba mowic cos w stylu 'Bankierze, otworz moja skrzynie') wiezienia sa tworzone po to, aby wyeliminoawc graczy ktorzy np. na ulicy powiedza 'lol' lub 'rotfl'. Dla mnie to juz jest zupelna glupota. Ale na serwerach nieklimatycznych, jezeli GM wstadzi takiego kogos, kto utrudnia innym gre i zniecheca ich do grania na 30 dni do jaila to pozniej takiemu komus odechciewa sie grac, lub zaczyna grac normalnie. i w takich sytuacjach wiezienia skutkuja.
A jesli chodzi o expa, to tam czegos takiego nie ma :D Sa skille. A bycie afk to troche inna sprawa. Tego nie pozbedzie sie zaden serwer nawet zagraniczny. Jezeli ktos chce byc lepszy od innych to ustawia sobie macro (ktore na wiekszosci serwerach jest dozwolone) i jedzie powiedzmy przez 4 godziny afk na tym macrze i skilluje. Ale zeby takei zachowania wyeliminowac, tworzone sa specjalne skrypty anty-macrowe lub poprostu cos takiego jak HH (Happy Hour) jest ustalane przez administratorow i GM-ow. Sa to godziny, w ktorych macro jest dozwolone afk (poniewaz jezeli ustawi sie macro i siedzi sie przed kompem to jest to dozwolone). Ale obecnie jesli sie dobrze orientuje (bo chwile nie gralem juz w UO :D ) to wiekszosc serwerow zagranicznych i wiekszosc polskich serwerow nieklimatycznych (za granica nie ma czegos takiego jak klimat w UO) w ogole nie zwraca uwagi na macro afk. Admini chca poprostu 'umilic' zycie graczom i nie zmuszac ich do tzw. nudnego skillowania. Bardziej gra jest nastawiona na rywalizacje pomiedzy graczami.

Heh no to sie rozpisalem :D Moze nie dokladnie na temat :D ale moze to przyblizy wam sytuacje na polskich i zagranicznych serwerach UO, bo tam nie ma czegos takeigo jak lamerstwo (przynajmniej ja sie z tym nie spotkalem) a nawet jezeli spotka sie na swojej drodze jakiegos nooba to sa ludzie, ktorzy chetnie mu pomoga.
  • 0

#11 socha

socha

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 28 01 2006 - 02:15

moja cora tez gra na sieci czasem ale staram sie wiedziec gdzie gra w co gra i z kim gra, i nie pomyslcie sobie ze jestem jakims tyranem tylko chodzi mi zeby uniknac takich wlasnie sytuacji jak tu opisane

jesteś bardzo przykładnym tatkiem, trzeba to chwalić :D

  • 0

#12 Slash

Slash

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 28 01 2006 - 02:28

moja cora tez gra na sieci czasem ale staram sie wiedziec gdzie gra w co gra i z kim gra, i nie pomyslcie sobie ze jestem jakims tyranem tylko chodzi mi zeby uniknac takich wlasnie sytuacji jak tu opisane

jesteś bardzo przykładnym tatkiem, trzeba to chwalić :D


a jak croc gra to zona uwaza czy czasem maz jakis panienek nie zarywa :D:D


a co do gier to we wszystkich krajach i we wszystkich ich rodzajach jest tak ze sa normalni gracze ktorzy graja zeby sobie pograc i warzywa, nooby ktorzy robia wszystko tylko zeby uprzykrzyc innym gre

bo sa ludzie i parapety

  • 0

#13 luk20

luk20

    Początkujący

  • 57 postów

Napisano 28 01 2006 - 03:00

taa ale podam teraz nowa ciekawostke czy spotkaliscie sie z tym ze admini byli noobami ? czyli np zalozyli serwer i majac wieksze uprawnienia lamią i łamią zasady gry ? Do ciekawostek dochodzi tutaj serwer Mu Europe. Dostałem wlasnie informacje o tam bedacej mlodej panny moderatorki na podforum polskim ktora dostala moda za podlizywanie sie po czym teraz czestuje swoje ofiary programami spyware. Tak wiec mowiac szczeze czy to szanowani gracze czy tez sami admini czesto naginaja nawet swoje prawa. Na przykład w jednym z nowo zalozonych polskich serwerow MU pan administrator UWAGA: zabronił zucac przedmioty na ziemie mowiac ze dostanie sie bana bo mu komp laguje ... ghahaha :D

to ze nie maja jakis tam dodatkow to to jescze powinno zachecic do grania bo co to za granie jak masz super pro bron idziesz do potwora i zalatwiasz go jednym ciosem i tu nie chodzi o samolubnosc tylko o to kto jak gra i na jakich zasadach


W przypadku MU croc to co mowisz raczej sie nie sprawdzi poniewaz Mu jest caly czas rozwijająca sie grą w kazdej nowej wersji jest modyfikacja broni zbroi map oraz statusow. Exp oczywiscie na prywatnych serwerach samemu sie ustawia przedmioty w sklepach tez i inne zeczy. To ja przepraszam wole grac na dobrym serwerze z duzym expem i podwyzszonymi statusami potworow, miec wszystko to co jest dostepne w najnowszej wersji abym mogl wszystko sobie przetestowac niz mam zalozyc na siebie jakies g****o typu zbroje zwykła ze sklepu bez opcji i tluc wkołko male smoczki poza miastem ... rownie dobrze moge skorzystac z orginalnego darmowego serwera global gdzie exp jest rowny takim serwerom o jakich wspominasz. Bo ja juz troche stracilem wątek czy mowisz ogolnie o serwerach czy o MU Ja caly czas mowie o Mu.

A tak poza tym zgadzam sie z twoja wypowiedzia croc i zgadzam sie rowniez z tym ze czyms to wszystko musi byc spowodowane. Sadze ze to wynika z naszej mentalności badz tez wynika z roznych przypadkow niedopilnowania badz tez wiaze sie z patologią.
  • 0

#14 paul08

paul08

    Początkujący

  • 61 postów

Napisano 28 01 2006 - 14:44

czy spotkaliscie sie z tym ze admini byli noobami ? czyli np zalozyli serwer i majac wieksze uprawnienia lamią i łamią zasady gry ?


Taa wlasnie przez cos takiego przestalem grac w UO :D Byla dosc glosna sprawa na jednym z wiekszych polskich serwerow (i ze akurat ja tam gralem, ehh). Jakis admin stworzyl sobie jajko tzw. EVO (jest to smok ktory sie rozwija gdy zdobywa expa za zabijanie potworow). Oczywiscie byl to admin a wiec nie chcialo mu sie chodzic ze smokiem i "expic" tylko odrazu ustawil mu tyle expa, zeby juz wiekszy i lepszy nie mogl byc. Po jakims czasie jeden z graczy zauwazyl ze jest to nie zwykly gracz o nadzwyczajnych umiejetnosciach (taa :] ) tylko admin ktory poszedl na latwizne. Zeby sparwa ucichla, oddal mu tego smoka a sam pozniej zdobyl w troche bardziej regulaminowy sposob znow EVO. Jednak sprawa by sie zakonczyla gdyby nie to ze zbanowali konto gracza, ktory odkryl ze to admin tak robi :D To byle troche bez sensu, ale tak postapili.
A wiec z roznymi ludzmi mozna sie spotkac :D Nawet Ci ktorzy wydaja sie porzadni i "grzeczni" :D czasem moga sie okazac oszuttami i/lub noobami.
  • 0

#15 mozaika1234

mozaika1234

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 28 01 2006 - 15:55

Taa wlasnie przez cos takiego przestalem grac w UO



Mówisz o Black Gate? Tam było właśnie takie lamerstwo z takimi smokami. GMi tworzyli nowe postacie, postaciami GMów dawali sobie uber pro itemki, a jak ktoś zabił mu postać to brał sobie postać GMa i zabijał tego co zabił mu drugą postać. Przez to skończyłem grać w UO :D
  • 0

#16 dawid2202

dawid2202

    Początkujący

  • 43 postów

Napisano 28 01 2006 - 15:56

hyhy swego czasu Bodzi chyba robil serwer do Tibi :D Jaki widac kazdy moze sobie postawic serwer, ale jesli admin to lama to wkoncu na tym serwerze zostana same lamy i sie tam beda wzajemnie banowac i zebrac o przedmioty :D A pozadny gracz znajdzie sobie porzadny serwer
  • 0

#17 paul08

paul08

    Początkujący

  • 61 postów

Napisano 28 01 2006 - 16:16

Jerry to ja gralem n SC (Strefa Cienia - dawne SoA) i tam byl jeden taki incydent. Ale jak na forum sie zaczela dyskusja to nikt nie mogl jej przerwac :D Co chwile sie klucile, admini zaczeli olewac uzytkownikow itd. Heh wlasnie prezstalem wtedy grac w UO ale ostatnio stwierdzilem ze zrobie swoj serwer :D Ostatino czyli na poczatku grudnia :D Wlasnie bede zaczynal po feriach :D
  • 0

#18 luk20

luk20

    Początkujący

  • 57 postów

Napisano 30 01 2006 - 17:26

No to jedziemy dalej z lamerstwem ...
Własnie sobie przegladalem strony z mmorpg i z ciekawosci w google wpisalem swojego nicka SpelCast co otrzymalem?

http://www.mmorpg.pl/profile.php?mode=view...wprofile&u=5442

Oczywiscie to jakis moj uzurpator. Wiec postanowilem wyjasnic sprawe zalogowalem sie jako The_True_SpelCast i napisałem PM do admina tegoz forum co otrzymalem?

Od: Beast 

Do: The_True_SpelCast 

Wysłany: 30 Sty 2006 14:39 

Temat: Re: Witam 



[code]The_True_SpelCast napisał: 

Witam mam 2 pytania zastanawia mnie jedna sprawa otoz przegladalem forum i widze swego uzurpatora pod nickiem spelcast zeby to potwierdzic zapraszam na www.spelcast.prv.pl nawet do ksiegi gosci widnieje moje gg 



Druga sprawa bo dopiero co sie zalogowalem zastanawia mnie fakt avatarow nie mam w swoim profilu wyboru wstawienia avataru 



Soryy ze przeszkadzam i pozdrawiam 



Aha i prosze nie miec do mnie pretesji za nick poniewaz jest on jawnie oczywisty. [/code]



---------



Witam, 



W sprawach nicka Ci niestety nie pomoge, poniewaz nie posiadasz do niego praw autorskich. Obowiazuje zasada who registers first, gets it.  

Apropos Avatara zapraszam do przeczytania FAQ. 



Pozdrawiam.

Dodam jeszcze ze nicka uzywam ladnych paru lat i ktos musial to zrobic jakis moj wrog ; p bo z d**y sobie tego nika nie napisal napewno. Ale wogole ta wiadomosc od admina kupy sie nie trzyma szczegolnie jego angielska odpowiedz tak wiec itak bede z tym walczył. N00by i lamy czaja sie na kazdym kroku.
  • 0

#19 jbal

jbal

    Początkujący

  • 64 postów

Napisano 30 01 2006 - 18:07

N00by i lamy czaja sie na kazdym kroku.

"Tuz za rogiem czai sie zubr" :D
Lamerstwo sie szerzy, ale nie tylko wsrod Polakow :D

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych