Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podłączenie PC->TV i nie działające DVD.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 tomek520

tomek520

    Początkujący

  • 47 postów

Napisano 03 03 2012 - 16:41

Chciałem obejrzeć film studniówkowy ale gdy wkładam płytke do DVD (Kino domowe LG HT353SD) i wywala mi błąd że plik w tym formacie nie jest obsługiwany przez urządzenie. Film jest w rozszerzeniu .avi, ale to jest film HD. Na laptopie działa spokojnie w Windows Media Player. DVD jest podpięte do TV przez Eurozłącze. Pewnie nic się nie da zrobić żeby film działał na tym DVD, więc pomyślałem że podłącze PC z TV. W kompie mam tylko wejscie VGA, a w TV jest wejscie Eurozłącze i HDMI. Chciałem kupić kabel VGA-HDMI ale w sklepie powiedzieli ze pewnie nie bedzie mi to działać bo musze miec jakies małe urządzonko które 'przekonwertuje' film zeby to działało ;/ Koszt jakies 40zł. TV to PHILIPS
32pfl3403/12. Nie wiem czy jest sens kupować ten kabel, bo jak ma nie działać to szkoda kasy. Co robić? Chyba ze cos da sie z tym dvd? Dzieki ;)

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 04 03 2012 - 01:34

VGA daje na wyjściu sygnał analogowy a HDMI cyfrowy stąd podstawowy problem. Taki inteligentny tv powinien mieć konwerter, ale zazwyczaj producent daje po prostu sposobność podłączenia poprzez wejście VGA na telewizorze. To tani model i nie liczyłbym na zaawansowane układy, pozostaje ci zakup konwertera.

  • 1

Zobacz więcej tematów z tagiem: Kabel



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych