Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podłączenie 2 monitorów i problem z rozdzielczością


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 ppsqm

ppsqm

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 21 10 2012 - 13:11

Cześć,

Posiadam 2 monitory (Asus VW225N oraz AsusVW195D), które podłączyłem do mojej grafiki Asus eah 4870 512MB DDR5.
Karta posiada 2 wyjscia DVI, natomiast monitor VW195D niestety D-Sub. Kupiłem przejściówkę i obraz się pokazuje. Problem w tym, ze na pierwszym monitorze rozdzielczość jest bardzo dobra, a na drugim niestety nie. Gdy włączam rozdzielczość zalecaną na drugim monitorze (1440 x 900 pikseli) to wyskakuje mi komunikat, ze jest poza zakresem. Gdy jest podłączony tylko ten drugi monitor to rozdzielczość jest dobra. Sterowniki do grafiki mam najnowsze jakie wydał asus (dla windows 7 64 bit).

Przez pewien czas myślałem, że moja grafika nie jest w stanie udźwignąć dwóch monitorów, ale gdy podłączylem zamiast tego drugiego LG flathron to działa bez problemu.
Dodam tylko, ze monior VW195D wykrywany jest jako minotor rodzajowy inny niz PnP.

Pomocy, ponieważ nie wiem zabardzo co jeszcze mogę zrobić. Z góry dziękuję za pomoc.

  • 0

#2 bronislaw84

bronislaw84

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 10 01 2013 - 17:42

a czy nie jest tak że d-sub jest analogowym wyjściem i monitor i tak konwertuje obraz, z cyfrowego na analogowy i w druga strone, ppo czym dopiero go wyswiętla??
sama konwersja daje duze straty a przejściówka nić nie zmieni bo monitor nie obsluży cyfrowego sygnału???

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: zmiana rozdzielczości problem rozdzielczość ustawienie rozdzielczości



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych