Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podłączenie routera jako AP/Client Router


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 faf

faf

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 30 07 2015 - 17:51

Witam wszystkich na forum. 

Posiadam w mieszkaniu router DLink DIR600 który rozsyła mi internet po wifi. W związku z tym że niestety stoi on w rogu mieszkania to w przeciwległym rogu nie mam już zasięgu. Postanowiłem dokupić router z funkcją AP/Client, lecz najpierw pożyczyłem takowy router aby sprawdzić jak to będzie funkcjonować (TP-LINK WR843ND). Lecz po ustawieniu wszystkiego tplinku jako WISP Client Router to mam teraz dwie sieci WiFi bo nie da się ustawić tej samej nazwy SSID. Zaznaczam że TPLink łączy się przez WiFi z DLinkiem, nie mam możliwości podłączenia ich skrętką. No i jak jestem bliżej DLinka to muszę się przelogowywać i odwrotnie. Czy nie da się ustawić TPLinka żeby to była ta sama sieć WiFi dwa routery rozsyłały tą samą sieć WiFi?



Użytkownik faf edytował ten post 30 07 2015 - 18:08

  • 0

#2 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 04 08 2015 - 12:34

Teoretycznie da się - piszę teoretycznie bo nie wszystkie routery działają w ten sposób ze sobą.

Ustaiwenia dla TP-Linka przy których powinno to działać:

Working Mode - Standard Wireless Router

Network->LAN->IP Address: z tej samej podsieci co główny router: np jak Dlink ma 192.168.0.1 to ten daj 192.168.0.2

DHCP->DHCP Settings - Disable - uwaga po wyłączeniu serwera DHCP aby się do niego zalogować musisz go podłączyć na czas konfiguracji do routera Dlinka, ale nie przez gniazdo WAN tylko LAN - albo nadać na czas konfiguracji adres IP komputerowi z tego samego zakresu - np 192.168.0.10.

Wireless->Wireless Settings - tu ustawiasz tak jak pierwszy router za wyjątkiem opcji:

Channel - inny niż w Dlink

Enable WDS Bridging - włączone

Po włączeniu "Enable WDS Bridging" pojawią się dodatkowe pola - klikasz przycisk "Survey" - powinno pojawić się okno z listą dostepnych sieci wi-fi, znajdujesz swoją i klkasz "Connect". Pola "SSID (to be bridged)" i "BSSID (to be bridged)" powinny się wypełnić, jak również "Key type" - wpisujesz hasło "Save" i powinno działać.

Teoretycznie w tym trybie czyli WDS nie mają znaczenia parametry Wireless Settings - router przejmuje sygnał z pierwszego i wzmacnia go rozsyłając dalej. Niektóre urządzenia w trybie WDS nie obsługują innego szyfrowania tylko WEP, jak tu jest nie wiem, z emulatora TP-Linka wynika, ze obsługuje wszystkie.

Pozdrawiam



Użytkownik Czarcik_s edytował ten post 04 08 2015 - 12:36

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych