Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podłączenie routera poprzez LAN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 imbir909

imbir909

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 26 05 2015 - 12:35

Witam mam taki problem że chciałbym podłączyć router ale tak by nie było go widać by nie ponosić dodatkowych opłat a mianowicie podłączenie go bez użycia wejścia WAN. Internet jest radiowy i jest podłączony do komputera kablem Rj45. Router to tp-link. Czy mógłby mi ktoś to wyjaśnić jak to zrobić lub podać jakiegoś linka ? z góry dziękuję.



  • 0

#2 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 26 05 2015 - 14:25

A kto dolicza dodatkowe opłaty za używanie routera...? Chyba tylko firmy typu krzak.



  • 0

#3 imbir909

imbir909

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 26 05 2015 - 14:48

po prostu muszę zgłosić dodatkową jednostkę i to mnie będzie kosztowało 15 zł miesięcznie a umowa kończy się dopiero za rok 


  • 0

#4 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 26 05 2015 - 15:58

A teoretycznie jak podłączysz przewód do routera żeby móc korzystać sobie np z wifi na telefonie to też musisz zgłaszać dodatkową jednostkę?


  • 0

#5 imbir909

imbir909

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 26 05 2015 - 16:08

no tak właśnie o to chodzi że jest komputer zgłoszony i nie mogę go zamienić że tą jednostką ma być router tylko muszę płacić dodatkowy abonament i własnie chodzi mi o to żeby podłączyć ten router tak by przewod zewnętrzy był podpięty do LAN i żeby działało wifi oraz poprzez LAN interent był też w komputerze stacjonarnym. Bo gdy podłączyłem pod WAN i skopiowałem MAC-a to po godzinie mi wyłączyli internet i dzwonili czy coś nie było podpinane.. i słyszałem że może właśnie zrobić tak że gdy ominę WAN a podłączę pod LAN i wyłącze DHCP-y to mi tego nie wykryją i własnie liczę na to że ktoś mi powie jak krok po korku tak podłączyć by wszystko działało jak należy 


  • 0

#6 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 26 05 2015 - 18:28

Skoro klonowanie mac adresu było włączone to ciekawe w jaki sposób poprzednio zostało wykryte podłączenie nowego urządzenia (może sprawdzają wartości TTL). Bez tej wiedzy(w jaki sposób wykrywają podłoczanie urządzeń) nie bardzo da się jasno określić co powinieneś zrobić żeby temu zapobiec,

Chyba możesz próbować udostępniać połączenie sieciowe z komputera innym urządzeniom tyle, że drugiej kart sieciowej potrzebujesz.



Użytkownik bipiw edytował ten post 26 05 2015 - 18:31

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych