Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pobieraczek vel Nabieraczek pozew zbiorowy ostatnia szansa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 17 10 2012 - 12:37

Dołączona grafika

Pewnie wielu z Was chcąc, nie chcąc natknęło się na stronę pobieraczka, cudownego programu który pozwali ściągać miliony filmów, zdjęć i gier "całkowicie" za darmo bezpłatnie. Pobieraczek kusi na swojej stronie i wielu, wielu partnerskich możliwością testowania programu przez 10 dni za darmo bezpłatnie. Wystarczyło podać swój e-mail i zaakceptować drobnym druczkiem napisany regulamin, aby otrzymać program za darmo bezpłatnie. W rzeczywistości podanie maila miało być równoznaczne z zawarciem umowy, na której wypowiedzenie mamy 10 dni. Długo można by się rozpisywać nad tym ile paragrafów złamał pobieraczek w tej nieformalnej i bubel-umowie, przytoczę tylko kilka: mail nie stanowi o tym, że podpisujemy umowę, 10 dni testowania to nie żaden grant jak przedstawił pobieraczek, ale normalny czas jaki jest przeznaczony przy zawieraniu umów na odległość i ulega on wydłużeniu jeśli w umowie nie mamy o tym napisane, użyte słowo za darmo wprowadza w błąd, bo po 10 dniach jesteśmy teoretycznie zobligowani do wykupienia płatnej subskrypcji, która kosztuje od 99zł za rok.

Po okresie "próbnym" pobieraczek wysyłał do swoich klientów e-mail z prośbą o zapłacenie rachunku, następnie było to pismo z informacją o przekazaniu długu do windykacji, potem straszenie wpisem do Krajowego Rejestru Dłużników.. a dalej już zwykłe nękanie klienta,a raczej internautę, bo umowa to zwykły śmieć prawny. Dla przykładu 12-latka, która ściągnęła pobieraczka dostała w jednym z maili informację, że sprawa zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego, a jej rodzice będą odpowiadać prawnie za niefrasobliwość dziecka.

Pobieraczek posiada obecnie 1.5 miliona klientów! Zapewne w tej liczbie znalazło się kilka osób, które świadomie podpisały umowę z firmą Eller Service, ale nie łudźmy się po wyrokach Sądu jasno jest powiedziane, że pobieraczek egzekwował opłaty niezgodnie z polskim prawem.

Zmiany w polskim prawie zaowocowały wprowadzenie tzw. pozwu zbiorowego, który w wypadku Pobieraczka jest jedyną szansą skutecznego wyegzekwowania swoich praw. Jeśli, więc zostałeś oszukany to w kilku naprawdę łatwych krokach możesz ubiegać się swoich roszczeń w Sądzie. Wystarczy wydrukować korespondencję z pobieraczkiem i wysłać ją zgodnie z opisem na stronie: Strona główna - pozywamy-zbiorowo.pl

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 17 10 2012 - 13:19

Jest lepsza metoda na tego całego "pobieraczka" jakiś czas temu zalogowałem się na ich stronie i po paru tygodniach dostałem wiadmość na e-mail że mam do zapłacenia 99zł w ogóle się tym nie przejąłem :D po paru miesiącach dostałem pisemne wezwanie że mam uregulować ta płatność w przeciwnym razie sprawe skierują do sądu (również się tym nie przejąłem) najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest żeby nie korespondować ze stroną "pobieraczek" i w końcu sami dadzą Wam spokój ;) jednym słowem nie ma czym się martwić :)

Użytkownik Qauke edytował ten post 17 10 2012 - 13:20

  • 0

#3 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 17 10 2012 - 13:36

Że niby jak dostałeś pisemne wezwanie skoro podałeś im tylko maila?
  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 17 10 2012 - 13:47

Jak logujesz się na stronie "pobieraczek" to podajesz adres e-mail i adres zamieszkania. Dwa razy dostałem pismo na email, później upomnienie listowne i na tym się skończyło :D
  • 0

#5 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 13 01 2014 - 08:48

To mamy następną stronę rodem z Pobieraczka.pl w sieci pojawiła się podobna strona tzn 3czekolady.pl

http://kontakt24.tvn24.pl/temat,nieuczciwe-klauzule-brak-kontaktu-dales-sie-zlapac-prawnik-radzi-co-robic,109091,html?categoryId=496

http://komputerswiat.onet.pl/artykuly/interwencje/2014/01/3czekoladypl---gorzki-smak-slodyczy.aspx


Użytkownik Qauke edytował ten post 13 01 2014 - 15:57

  • 0

#6 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 13 01 2014 - 18:27

Piękny Regulamin:
 

4. Oferta wiąże przez 90 dni od dnia jej złożenia przez użytkownika. Jeżeli spółka Pride nie wyśle w tym terminie na adres e-mail wskazany przez użytkownika potwierdzenia wysłania produktu, to oferta wygasa; w przeciwnym razie z chwilą otrzymania przez użytkownika potwierdzenia wysłania produktu zostaje zawarta umowa sprzedaży produktu. Potwierdzenie wysłania produktu uważa się za oświadczenie o przyjęciu oferty przez Pride.

 

 

2. Użytkownik może odstąpić od umowy w terminie 10 dni od dnia otrzymania produktu. Użytkownik nie musi podawać przyczyn odstąpienia. Odstąpienie winno nastąpić przez złożenie pisemnego oświadczenia, które należy przesłać na adres: PRIDE EUROPE INVESTMENTS LIMITED, 6051 Larnaca, 10 Patron, Cypr. Dla dochowania terminu wystarczające jest wysłanie oświadczenia przed jego upływem. Jeżeli użytkownik zapłacił kartą płatniczą, to zwrot pieniędzy nastąpi na rachunek jego karty. Jeżeli zapłacił przelewem bankowym to zwrot nastąpi na rachunek, z którego dokonano przelewu. Jeżeli zapłacił przy odbiorze produktu, to zwrot nastąpi na rachunek bankowy wskazany w oświadczeniu o odstąpieniu.

 

 

15. Strony dopuszczają możliwość dochodzenia wzajemnych roszczeń przed Sądem Rejonowym Lublin-Zachód w Lublinie (w trybie tzw. Elektronicznego Postępowania Upominawczego).
16. Sądem właściwym do rozpatrzenia sporu pomiędzy Stronami jest sąd właściwy dla miejsca zamieszkania lub miejsca siedziby Pozwanego.

 

http://www.trustedshops.pl/wiadomosci/756-klauzule-narzucajace-konsumentom-wlasciwosc-miejscowa-sadu-sa-niedozwolone.html


  • 0

#7 Qwertyuiopp24

Qwertyuiopp24

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 19 02 2014 - 16:29

Ja miaiałam z nimi doczynienia. Skończyło się na tym że ściągnełam z neta wzór pisma i posłalam im meilowo. i sie odczepili


  • 0

#8 barrfind

barrfind

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 05 03 2014 - 14:33

Ja miaiałam z nimi doczynienia. Skończyło się na tym że ściągnełam z neta wzór pisma i posłalam im meilowo. i sie odczepili

 

no tak, ale chyba trzeba się zmieścić do 10 dni. Potem to już raczej nie skutkuje ...


  • 0

#9 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 05 03 2014 - 17:29

Jeżeli ktoś nie zdążył z wysłaniem odpowiedniego pisma, to później wystarczy zlewać ich wiadomości i w końcu odczepią się sami :) ja tak zrobiłem i dali mi spokój a minęło już z rok czasu :P najgorsze jest korespondowanie z firmami o których mowa powyżej.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych