Skocz do zawartości


Zdjęcie

Po problemie z SPTD system nie chce się uruchomić


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 twojastara111

twojastara111

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 28 10 2008 - 18:19

Witam.
Ostatnimi czasy 2 razy zdarzył mi się problem z działaniem mojego OS'a, polegające na 'zwieszaniu' się komputera podczas ładowania systemu(logo Windowsa XP i niebieski pasek ładowania na dole) - otóż pasek leciał sobie w nieskończoność, i nic się nie działo. Normalnie komputer włączał mi się po ok. 4 takich przewinięciach paska. Z trybu awaryjnego doczytałem się, że chodziło o sterownik SPTD, który jest stosowany w programie Daemon Tools. Za pierwszym razem zwykły Chkdsk (/r i /p) z poziomu konsoli odzyskiwania systemu załatwił sprawę, ale po dwóch tygodniach problem się powtórzył. Tym razem nie pomógł chkdsk, próba dezaktywowania sterownika przez konsolę odzyskiwania też nic nie dała(Disaable SPTD), usunięcie wpisów w rejestrze(chociaż to wiadomo że nic by nie dało ;p) także. Tryb awaryjny uruchamia mi się bez problemu, a sam Windows nie chce. Jakieś sugestie?

Mój komputer:
AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 5000+
2 GB RAM
MCP61 High Definition Audio
GeForce 6100 nForce 430
Dysk Twardy: Samsung 320 GB(modelu nie pamiętam)

  • 0

#2 Chinka

Chinka

    Seal of Approval

  • 426 postów

Napisano 28 10 2008 - 18:38

Lista zainstalowanych programów, usług i łatek do systemu...

  • 0

#3 twojastara111

twojastara111

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 28 10 2008 - 19:25

Niestety jestem posiadaczem angielskiego Windowsa, więc mogą być problemy no ale:
Odsyłacz do obrazka z listą programów i łatek systemu(tworzone w systemie awaryjnym, słaba jakość ;x)
Usługi:
Application Layer Gateway, Apllication Management, ASP .NET State Service, Windows Audio, Kaspersky Anti-Virus 5.0, computer Browser, Background Intelligent Transfer Service, Indexing Service, .NET Runtime Optimization Service v.2.0.50727_X86, COM+ System Application, Cryptographic Services, DCOM SErver Progress Launcher,DHCP Client, Logical Disk Manager Administrative Service, Logical Disk Manager, DSN Client, Wired AutoConfig, Extensible Authentication Protocol Service, Error Reporting Service, Event Log, Com+ Event System, Fast User Switching Compatibility, Windows Presentation Foundation Font Cache 3.0.0.0, GtDetectSc,Help and Support, HID Input Service, Health Key and Certificate Management Service, HTTP SSL, InstallDriver Table Manager, Windows CardSpace, IMAPI CD-Burning COM Service, Server, Workstation, LightScribeService Direct Disck Labeling Service, TCP/UP NetBios Helper, NetMeeting Remote Deskop Sharing, Distributed Transaction Coordinator, Windows Installer, Network Access Protection Agent, Net Logon, Network Connection, Network Local Awareness(NLA), NMIndexingService, NT LM Security Support Provider, Removable Storage, NVIDIA Display Driver Service, Plug and Play, PnkBstrA, IPSEC Services, Protected Storage, Remote Auto Connection Manager, Remote Access Connection Manager, Remote Deskop Help Session Manager, Remote Registry, Remote Procedure Call(RPC) Locator, Remote Procedure Call(RPC), QoS RSVP, Security Accounts Manager, Smart Card, Task Scheluder, Secondary Logon, System Event Notification, Windows Firewall/Internet Connection Sharing(ICS), Shell Hardware Detection, Print Spooler, System Restore Service, SSDP Discovery Service, Windows Image Acquistion(WIA), MS Software Shadow Copy Provider, Perfomance Logs and Alerts, Telephony, Terminal Services, Themes, Distributed Link Tracking client, Windwos user mode driver Framework, Universal Plug nad Play Device Host, Uninterruptible Power Supply, User Privilege Service, Volume Shadow Copy, Windows Time, WebClient, Windows Management Instrumentation, Portable Media Serial Numer Service, Windows Management Instrumentation Driver Extensions, WMI Perfomance Adapter, Security Center, Automatic Updates, Wireless Zero Configuration, Network Provising Service
  • 0

#4 Chinka

Chinka

    Seal of Approval

  • 426 postów

Napisano 29 10 2008 - 00:53

Ten program na samej górze to co to??
Które programy instalowałeś ostatnio?? Wiem, że Visual C++ 2005 Redist się gryzie z Daemon Tools
Które z tych były instalowane przed problemem??
  • 0

#5 twojastara111

twojastara111

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 29 10 2008 - 08:46

Ten program na samej górze to co to??

@Bios był dołączony do mojej płyty głównej, pozwala mi sprawdzić czy mam najnowszą wersję BIOSa i zaktualizować ją w razie czego..

Które programy instalowałeś ostatnio?? Wiem, że Visual C++ 2005 Redist się gryzie z Daemon Tools

Daemon Tools Pro i Call of Duty. No i jeszcze aktualizacja Windowsa, ale która dokładnie to nie jestem w stanie powiedzieć..

Które z tych były instalowane przed problemem??

Wszystkie poza wyżej wymienionymi.

Próba odinstalowania Visual C++ kończy się niepowodzeniem bo... Safe Mode nie pozwala na odinstalowanie.
Powinienen chyba jeszcze dodać że po pierwszym błędzie z Daemonem zainstalowałem wersję Pro(wcześniej miałem Lite) licząc że problemu nie będzie, noale klops...
  • 0

#6 Chinka

Chinka

    Seal of Approval

  • 426 postów

Napisano 29 10 2008 - 17:46

Czyli tutaj widzę, że jest problem z wzajemną niekompatybilnością zainstalowanego oprogramowania... usuń gryzące się oprogramowanie z systemu, czysdzcząc także pozostawione ślady i dalej to już kombinacje

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: konsola odzyskiwania



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych