Skocz do zawartości


Zdjęcie

Połączenie laptopa z domowym prze WiFi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 ParDez

ParDez

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 09 10 2015 - 13:55

Witam !

Skonfigurowałem sobie połączenie komputera PC z laptopem metodą AD_Hoc. Robiłem to w/g opisu z jakiegoś poradnika, dokładnie nie pamiętam. Mam jednak pewne problemy, których do końca nie rozumiem. Połączenie AD_Hoc skonfigurowałem na stacjonarnym. Po konfiguracji mogłem łączyć się z PC'eta z laptopem i z laptopa z PC.

Jednak teraz(po paru dniach) mogę tylko nawiązywać połączenie z PC, natomiast z laptopa po wybraniu Sieć -> nazwa komputera(PC) pokazuje się komunikat, że nie można nawiązać połączenia. Dlaczego - tego nie rozumiem. Poza tym wydaje mi się że skoro skonfigurowałem połączenie AD-Hoc na stacjonarnym to powinno ono być widoczne w Centrum sieci i udostępniania -> Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi, które używają(połączenie sieci bezprzewodowej), ale takowego brak, pomimo to ze stacjonarnego mogę nawiązać połączenie z laptopem. Jeszcze jedna uwaga - jak konfigurowałem to połączenie, to w laptopie również się pojawiło, teraz nie ma nic poza siecią Wi-Fi neostrady. W czasie konfiguracji okazało się że nie wystarczy udostępnić i nadać uprawnienia sobie jako administrator, ale również dodać SIEĆ i nadać uprawnienia. To są właśnie te problemy, których do końca nie rozumiem.

Czy jest jakiś inny sposób aby oba komputery się widziały przez Wi-Fi ? Jest tu parę poradników, ale którym się posłużyć to nie wiem. Nie mogę znaleźć poradnika, który opisuje połączenie z drugim komputerem poprzez pendriv'a USB. Niestety za nic nie udało mi się go znaleźć.

 



  • 0

#2 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 13 10 2015 - 06:59

Jak wygląda struktura sieci? Napisałeś coś o neostradzie - jak to jest połączone, skąd dostęp do internetu, gdzie jest serwer DHCP, adresy nadawane automatycznie czy ręcznie?`

PS. Post w złym dziale - powinien być w "Konfiguracja sieci i routery".



Użytkownik Czarcik_s edytował ten post 13 10 2015 - 07:01

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych