Skocz do zawartości


Zdjęcie

Połączenie z internetem przez router


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jan3k

Jan3k

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 25 06 2007 - 21:38

Witam, to mój pierwszy post więc chciałem powiedzieć wszystkim cześć :P. Moim problemem jest niewiedza jak skonfigurować połączenie internetowe przez router na win 98. Nie wiem jak mam sie do tego zabrać. Czy przy ponownej instalacji windowsa automatycznie skonfiguruje mi się to połączenie tak jak w przypadku Xp ?

  • 0

#2 fdx

fdx

    Początkujący

  • 34 postów

Napisano 30 06 2007 - 17:51

Jesli w windowsie XP konfiguracja przebiega automatycznie to powinno byc tak samo w win98

Dla pewnosci:

otworz msdos wpisz ipconfig /all i sprawdz czy wlaczone jest dhcp jesli jest to po ponownej instalacji i ustawieniu pobierania ip automatycznie powinno dzialac. jesli nie to spisz numer ip, maske, i numer ip gateway. numery ip serwerow dns

inny sposob:
kliknij prawym na ikonie otoczenie sieciowe (lub siec w panelu sterowania) z menu wybierz wlasciwosci. w tabelce wyszukaj tcp/ip dla twojej karty sieciowej kliknij na tym i wybierz wlasciwosci. w zakladce IP zobacz czy jest ustawione na auto czy sa tam jakies konkretne numery IP. popatrz takze w innych zakladkach i pospisuj numery IP (dns, wins, bramka-gateway)

po instalacji windowsa poustawiaj wszystko jak bylo wczesniej i powinno dzialac.

  • 0

#3 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 12 07 2007 - 02:36

Ipconfig //all może nie działac w 98. Lepszym sposobem jest start>uruchom>winipcfg

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych