Skocz do zawartości


Zdjęcie

Płyta, procesor + grafika do 400 pln. Silent!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 STGcorp

STGcorp

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 20 12 2010 - 14:11

Witam, zastanawiam się nad złożeniem dość wydajnego i cichego (przede wszystkim) zestawu komputerowego. Obudowę i zasilacz mam.

Obudowa to Gigabyte iSolo 3134, zasilacz Chieftec (GPS-450AA-101 A) 450W.
Chodzi mi o płytę, która obsłuży procesory 2 rdzeniowe, pamięć DDR 2 i posiadająca najlepiej dwa złącza PCIe x16 (SLI). Całość ma być w dużej mierze pasywna.

Nie ma być to zestaw super wydajny, moim zamierzeniem jest połączenie raczej ciszy i odpowiedniej wydajności.

Podzespoły nad którymi się zastanawiam:
Płyta z podstawką AM2
ASUS M2N-SLI Deluxe
lub
GIGABYTE GA-M57SLI-S4
do tego procesor
Athlon 64 3500+ AM2 Orleans(głównie dlatego że jest tani, później planuję wymienić na jakiegoś np. Phenoma z niskim TDP) procesor będzie chłodzony Scythe Ninja 3 (które posiadam).

do tego 2GB (2x1) pamięci (oczywiście z czasem dołożę kolejne 2GB)

grafika - np. ASUS EN8600GT SILENT/HTDP/256M

I to wszystko. Łącznie płyta ~130pln + procek ~ 50pln + pamięć 100pln + grafika 100pln = 380zł.

W obudowie znajdują się dwa wentylatory 120mm (przod i tył) jeden na 12V(przód 1000 - 1200rpm) i tył na 5V (500-600rpm) no i wentylator na zasilaczu. Obudowa posiada z boku okno, w którym będzie metalowa siatka (firmowa z zestawu). No i fan w zasilaczu. Ninja ma pracować pasywnie.

Moje pytania:
- Co myślicie o takim zestawie jeśli chodzi o ciszę i temperatury. Slyszałem że akurat ten chipset się dość mocno grzeje.
- Czy Scythe Ninja 3 da rade pracować pasywnie na tym procku i zapewnić tolerowane temperatury?
- Może polecicie mi coś innego? Może być inna podstawka.
- Czy opłacało by się (chodzi o wydajność) robić później SLI z 2 takich pasywnych kart?
- Czy zasilacz da radę 2 takim kartom (w przyszłości).

Resztę podzespołów posiadam (dyski, napędy optyczne etc.)
Aukcje, które podałem mają bardziej orientacyjny charakter.

Acha, przekroczenie kwoty 400pln nie w chodzi w grę nawet o złotówkę, a najlepiej żeby wyszło taniej :P
Pozdrawiam

  • 0

#2 ShadeLocs

ShadeLocs

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 21 12 2010 - 22:44

Twoje pytania:
-chipset to nie problem bo i tak posiada pasywne chłodzenie
-powinien dać rade, lecz możesz zamontować wiatraczek o małych obrotach i nie będzie go słychac
-niestety, to co podałeś jest jedną z lepszych ofert do tej kwoty oczywiście
-nie opłaca się
- ...
Płytę główną weź ASUS, reszta to co podałeś. Pamiętaj że najwięcej hałasu powoduje zasilacz, więc zwracaj uwagę aby on zapewniał cichą pracę.
Pozdrawiam

  • 0

#3 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 24 12 2010 - 14:28

cichy to on nie będzie.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych