Skocz do zawartości


Zdjęcie

Partition Magic 8 - zmiana rozmiaru partycji.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 SebaZ

SebaZ

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 06 10 2009 - 19:43

Mam dysk 120 GB w moim laptopie. Podzielony na 2 partycje: C:\ podstawowa (15GB) i D:\ logiczna (100GB). C jest systemowa z Win XP Pro (system plików NTFS). Brakuje mi już na niej miejsca, więc postanowiłem przerzucić trochę z D za pomocą PM 8 (kiedyś w gazecie była pełna wersja).

Program wykrywa dysk, partycje, ich rozmiary. Problem zaczyna się przy próbie zmiany rozmiaru którejkolwiek z nich. Włącza się kreator itd., ale nie możliwości zmiany wartości. Wpisywanie ręcznie ani klikanie w strzałki nie skutkuje żadną reakcją.

Co może być przyczyną takiego zjawiska?

Pzdr
SebaZ

PS. na D jest 20 GB wolnego miejsca, defragmentowana, chkdisk bez błędów.

  • 0

#2 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 06 10 2009 - 21:13

A czy to niebyła wersja trial programu który nie wprowadza rzeczywistych zmian.
Próbowałeś systemowego Zarządzania dyskami,lub Gparted Link wypalasz na płytę i uruchamiasz jak instalacje systemu z przy rozruchu

  • 0

#3 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 07 10 2009 - 20:43

Miałem podobny problem z Paragonem, raz udało mi się go rozwiązać, za drugim rozwaliłem dane na partycji. Defragmentowałem najpierw partycję której chciałem odebrać miejsce, potem ją zmniejszałem (bo przecież skądś trzeba wziąć miejsce dla tej którą chcemy powiększyć). Potem oczywiście powiększenie, ale wątpię żeby dało się to zrobić w jednej operacji przez kreator.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych