Skocz do zawartości


Zdjęcie

Panasonic TX-P42G20E nie ma obrazu pod HDMI po zmianie rozdzielczości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 stasiok

stasiok

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 06 12 2011 - 19:55

Witam,

Otóż mam taki problem...
Jakiś czas temu kupiłem sobie TV firmy Panasonic, model TX-P42G20E - 42'
Chodziło mi głównie o użytkowanie konsoli PS3 więc nigdy nie zastanawiałem się nad podłączeniem pod niego komputera stacjonarnego. Lecz ostatnio monitor odmówił mi posłuszeństwa wiec pozostało mi podłączenie skrzyni pod TV.
W komputerze mam GeForce9800Gt lecz nie ma w niej wejścia pod kabel HDMI, tak więc kupiłem przejściówkę z DVI-HDMI, podłączyłem komputer pod TV i... tu problem.

Po podłączeniu skrzynki pod TV nie wyświetla się w ogóle obraz, wybieram port HDMI pod który podłączyłem stacje, wyskakuje ustawienie ekranu w lewym górnym rogu że jest 1080p, ale ekran jest czarny... Tak więc wygrzebałem swój stary monitor z dawnych lat, który podłączyłem pod komputer, usunąłem sterowniki karty graficznej, podłączyłem ponownie komputer pod TV, i wszystko lata... jest obraz lecz rozdzielczość nie jest powalająca (1280x1024) i dochodzi do tego brak zainstalowanych sterowników bez których ani rusz, mogę jedynie muzyki posłuchać, ale nie do tego potrzebny jest mi komputer. Pomyślałem że, może sterowniki miałem nie takie, więc pobrałem nowe ze strony nvidi, po zainstalowaniu ich, obraz znowu znikł, gdy tylko ustawiłem rozdzielczość HD.

I teraz nie wiem, w sumie karta graficzna nie jest pierwszej nowości, bo kupowana z 2 lata temu, ale chyba nie jest za słaba na pociągnięcie TV?
I mam także pytanie odnośnie tej karty, jakiś czas temu kupowałem w prezencie komputer swojej matuli, i wczoraj podczas odwiedzin u matki, zajrzałem aby dokładniej się przyjrzeć karcie graficznej bo przypomniało mi się że ona ma taką samą jak ja, i okazało się że ma ona w niej 2 wyjścia DVI oraz 1 HDMI, i czy jeżeli podłącze jej kartę u siebie, da to jakiś rezultat (podmienił bym karty)?

Prosze o pomoc.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: problem rozdzielczość zmiana rozdzielczości



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych