Skocz do zawartości


Zdjęcie

[PROBLEM] Komputer się włącza i po chwili resetuje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Critgo

Critgo

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 07 07 2012 - 16:30

Witam !

Zacznę od tego co mieści się w mojej obudowie :

Płyta Główna : Asus P5N-E - SLI
Procesor : Intel® Core™2 Duo CPU E6550 @ 2.33GHz, 2333 MHz
Zasilacz : Modecom Premium 500W
Pamięć : 2Gb Geil
Dysk Twardy : Western Digital Caviar Black WD5002AALX 7200rpm

Karta Graficzna : VTX Radeon HD 5450 1GB DDR3 / Geforce 8600GT Sonic+ 256MB / 128bit / GDDR3

Sprawa wygląda następująco :

Chciałem zamienić owego [ Geforce 8600GT Sonic+ 256MB / 128bit / GDDR3 ] na [ VTX Radeon HD 5450 1GB DDR3 ] z tego względu gdyż zależało mi na wyjściu HDMI ( mam monitor HDMI FULL HD 24" i telewizor 42" ) zależy mi żeby to wykorzystać, filmy i te sprawy.
Wiem, że karta to badziew ale nie zależy mi na czymś lepszym, gram jedynie w Starcraft'a 1, przeglądam internet i oglądam filmy.

Przejdźmy do rzeczy....

Zacząłem od odinstalowania wszelkiego oprogramowania od Nvidia następnie po odłączeniu komputera od zasilania postanowiłem wymienić kartę, po uruchomieniu komputera przystąpiłem do formatowania dysku twardego....
Wszystko ładnie pięknie, po zainstalowaniu oprogramowania przystąpiłem do zainstalowania wszelkich sterowników ( płyta główna, chipset, dźwięk, itp, itd w tym sterowniki dołączone do pudełka VTX Radeon HD 5450 1GB DDR3 )

Po ponownym uruchomieniu komputera bądź włączeniu go wystąpił problem : komputer włącza się i przez czas 30 sekund jest czarny obraz .... po tym czasie resetuje się i znów jest czarny obraz przez 30 sekund po czym uruchamia się normalnie i wszystko działa ...

Skąd ten problem ? czy jest w stanie ktoś mi pomóc ?

Działania jakie podjąłem to jedynie reset Biosu ... niestety moja wiedza nie pozwala na więcej...

Dziękuję za poświęcony czas.
Adam.

Użytkownik Tomasz6688 edytował ten post 08 07 2012 - 13:21
Temat przenoszę do odpowiedniego działu. Przy następnym napisaniu tematu proszę o zapoznanie się z regulaminem forum.

  • 0

#2 Aleksander89

Aleksander89

    Początkujący

  • 127 postów

Napisano 08 07 2012 - 13:17

możliwe że musisz wymienić zasilacz

  • 0

#3 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 08 07 2012 - 13:25

Problem jaki opisujesz to jest zdecydowanie wina zasilacza. Wymień go jak najszybciej i daj znać i problem ustąpił :)

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: reset komputera restart komputera uruchomienie komputera włączenie komputera komputer nie włącza się



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych