Skocz do zawartości


Zdjęcie

[PHP] Pytania dotyczace mojej strony


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 norbi123

norbi123

    Początkujący

  • 132 postów

Napisano 05 05 2008 - 13:43

Zaczne od tego ze moje pytania odnosza sie do mojej strony www.norbert.cba.pl/aktu.html nie znam sie na php a kod zrodlowy strony znalazlem w necie ale chce wprowadzic pewne zmiany.
1. Jak zrobic zeby na stronie byly polkie litery? bo dodalem linijke "charset=iso-8859-2" ktora jest jak mi sie wydaje jest odpowiedzialna za polskie znaki a nadal ich nie ma? Co musze wpisac zebym mogl uzywac polskich liter?
2. Jak obnizyc kolumne ktora znajduje sie po prawej pisze w niej "przydatne" itp. Chce ja obnizyc bo zakrywa mi slowo download. Oraz jak mozna ja rozszerzyc?
3. Co trzeba wpisac i gdzie zeby jak ktos dusi "pokaz zrodlo" nie pokazywalo mu normalnie zrodla tylko zakodowane?

  • 0

#2 Kai

Kai

    Stały użytkownik

  • 237 postów

Napisano 05 05 2008 - 14:03

1. w PHP (dla html):
header('Content-Type: text/html; charset=iso-8859-2');
Po za tym wszystkie pliki powinny być kodowane w iso-8859-2. No i czemu masz Content-Type w tagu meta ustawiony na interpretowanie jako HTML, a DOCTYPE na XHTML? Bezsens.
2. w CSSie zapoznaj się z czymś takim jak padding-top, albo margin-top. To podstawa.
3. nie widzę żadnego "pokaż źródło" i tym bardziej nie wiem o co Ci chodzi.

Obstawiam, że mod_rewrite nie używasz więc czemu niby PHP jest w plikach HTML?

  • 0

#3 norbi123

norbi123

    Początkujący

  • 132 postów

Napisano 05 05 2008 - 16:06

1. Cale zrodlo strony sciaglem z naeta bo nie znam sie na php tylko na html a w php ladniej wyglada. I napewno bylo juz ustawione tak. i zapisuje w plikach html bo jak robie w notatniku to jak zapisze np "form.html" to moge wlaczyc ta strone a jak zapisze "form.php" to mi sie notatnik wlacza. a wy przez jakie programy robicie strony??
2.Zapoznam sie jak bede mial chwilke
3. "pokaz zrodlo" jest jak nadusisz prawym na stronie i tam masz ewentualnie w widoku.... i chce zeby to bylo zakodowane wiem ze tak mozna ale nie wiem jak

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: kodowanie znaków



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych