Skocz do zawartości


Zdjęcie

PENTAGRAM Cerberus ADSL Lite


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Błękitna Stal

Błękitna Stal

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 03 04 2007 - 18:10

Witam wszystkich
Kupi?em PENTAGRAM Cerberus ADSL Lite do neostrady 512. Zwyk?y modem (Sagem 800) zrywa? mi synchro, a? w ko?cu ca?kiem si? popsu?.
Dzisiaj pod??czy?em i ?miga a? mi?o, narazie nie mam ?adnych programów p2p, ale na pewno b?d?.
Nigdy nie mia?em rutera, wi?c nie znam si? na jego skonfigurowaniu, a jest du?o opcji.
Wpisa?em tylko nazw? u?ytk. i has?o, nic wi?cej.
Bardzo prosz? o jakie? wskazówki jak i co dok?adnie poustawia?. W zak?adce firewall nic nie jest zaznaczone.
Wszystko jest default.
Jest jeden komputer pod??czony przez usb.

Do czego s?u?y DDNS albo DMZ?

pzdr.

  • 0

#2 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 03 04 2007 - 19:16

DynamicDNS - umożliwia posiadanie stałego adresu na zmiennym IP, usługa polega na rejestracji nazwy w serwisie odpowiedzialnym za przekierowanie na aktualny adres IP połączeń z zewnętrznych komputerów. Zapewne w tej sekcji należy wpisać dane typu hostname, hasło itp. uzyskane po rejestracji na którymś z serwisów DDNS.

zaczerpnięte z opisu routera:

"Dynamic DNS
Dynamiczny DNS (ang. Domain Name System) umożliwia rejestrację i uzyskanie stałej nazwy domeny z serwera DDNS. Opcja szczególnie użyteczna w przypadku, kiedy urządzenie posiada dynamiczny, publiczny adres IP (interfejs WAN). Każde połączenie do nazwy domeny DDNS będzie przetwarzane przez serwer DDNS na aktualny adres IP routera."


Demilitarized Zone (DMZ) - umożliwia umieszczenie jednego z komputerów w sieci w tzw. strefie zdemilitaryzowanej - ogólnie powoduje to bezpośredni dostęp kompa do sieci z pominięciem NAT, reguł i firewalla na routerze. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest przekierowanie wybranych portów komputera niż wystawianie go w całości w strefie narażonej na bezpośrednie ataki z sieci.

Szukaj poszczególnych terminów w googlach, poczytaj o przekierowywaniu portów i zasadach konfiguracji firewalla (może uPnP z XP spełni swoją rolę i nie będziesz musiał ręcznie konfigurować).

  • 0

#3 pojar

pojar

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 03 04 2007 - 23:09

Sam mam ten router i proponuje odrazu zmianę firmware na safecom http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=242537&hl= tu masz link jak to zrobić. na oryginalnym firmware zapycha się transfer a na tym od safecom'u śmiga aż miło
  • 0

#4 Błękitna Stal

Błękitna Stal

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 04 04 2007 - 10:16

Sam mam ten router i proponuje odrazu zmianę firmware na safecom http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=242537&hl= tu masz link jak to zrobić. na oryginalnym firmware zapycha się transfer a na tym od safecom'u śmiga aż miło

Dzieki :rolleyes: A firewall jak masz ustawiony? Czy wszystkie opcje masz pozaznaczane? I czy systemowy firewall powinien być też wlączony?
  • 0

#5 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 05 04 2007 - 09:27

Sam mam Cerberusa co prawda starszą wersje, ale podejrzewam, że pod względem funkcjonalności nie będzie się różnił ich firmware: Zobacz TUTAJ, opis ustawień Cerberusa, włącznie z p2p.
  • 0

#6 Błękitna Stal

Błękitna Stal

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 05 04 2007 - 19:59

Sam mam ten router i proponuje odrazu zmianę firmware na safecom http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=242537&hl= tu masz link jak to zrobić. na oryginalnym firmware zapycha się transfer a na tym od safecom'u śmiga aż miło


Tam pisze ze trzeba to zrobic przez karte sieciowa, a ja nie mam karty sieciowej. Mam polaczony router przez usb, to nic?
  • 0

#7 RaFiX

RaFiX

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 24 04 2007 - 19:20

Witam...
jest pewien problem z netem. Cerberus ADSL Lite chodzi z neostradą. Router jest podpięty bezpośrednio do gniazdka, z niego wychodzą kable do poszczególnych komputerów. Problem pojawił się po formacie komputera. Dokładniej chodzi o to że skonfigurowałem od nowa wszystko wg. tej instrukcji nofollow a net za nic nie chce działać:/ myślę że wszystko jest podłączone jak należy bo przed formatem kompa wszystko śmigało jak należy. Na drugim komputerze internet działa bez zarzutu.
Proszę o jakieś wskazówki co zrobić, czy o czymś zapomniałem?? Szczerze mówiąc niebardzo znam się na tajnikach routerów... Najlepiej gdyby ktoś mógłby opisać krok po kroku co i gdzie skonfigurować żeby zmusić neta do działania ;) Potrzebuję to naprawdę pilnie! Z góry bardzo dziękuje za jakąkolwiek pomoc!
  • 0

#8 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 24 04 2007 - 19:37

Witam...
jest pewien problem z netem. Cerberus ADSL Lite chodzi z neostradą. Router jest podpięty bezpośrednio do gniazdka, z niego wychodzą kable do poszczególnych komputerów. Problem pojawił się po formacie komputera. Dokładniej chodzi o to że skonfigurowałem od nowa wszystko wg. tej instrukcji nofollow a net za nic nie chce działać:/ myślę że wszystko jest podłączone jak należy bo przed formatem kompa wszystko śmigało jak należy. Na drugim komputerze internet działa bez zarzutu.
Proszę o jakieś wskazówki co zrobić, czy o czymś zapomniałem?? Szczerze mówiąc niebardzo znam się na tajnikach routerów... Najlepiej gdyby ktoś mógłby opisać krok po kroku co i gdzie skonfigurować żeby zmusić neta do działania ;) Potrzebuję to naprawdę pilnie! Z góry bardzo dziękuje za jakąkolwiek pomoc!

Witam.

Na początek radzę spingować router i dowiedzieć się, czy pomiędzy 'niedziałającym' komputerem a Cerberusem jest połączenie. W tym celu otwórz menu start/ uruchom/ cmd/ ping 'adres ip' - gdzie 'adres ip' to ip routera. Domyślnie 192.168.1.254. Jeśli nie ma utraconych to połączenie jest w porządku - zobaczyłbym ustawienia zapory/ firewall'a.

Inne wyjście- jeśli drugi komputer działa, to znak że router jest skonfigurowany poprawnie. Ja bym obstawiał na początek wyłączoną opcje DHCP w routerze i ręcznie uzupełniany protokół tcp/ip. Wejdź na działającym komputerze Panel sterowania/ połączenia sieciowe/ właściwości połączenia które działa/ właściwość 'protokół tcp/ip i zobacz czy jest ustawione ręcznie czy automatycznie. Jeśli ręcznie, to przepisz te same dane do drugiego komputera z tym zastrzeżeniem, że końcówkę adresu IP daj o jeden wyższą - np. jest 101 to daj 102. Zapisz zmiany i spróbuj.

Ja pojawie się tu dopiero jutro, ale napisz czy pomogło i może ktoś podpowie.


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#9 RaFiX

RaFiX

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 24 04 2007 - 19:42

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź. Gwoli ścisłości to komp u mojej koleżanki i zaoferowałem się pomóc, ale schody zaczęły się właśnie przy konfiguracji neta ;) jutro dam znać czy pomogło, jeśli nie to czy mógłbym liczyć na pomoc na GG na miejscu?
  • 0

#10 tomik25

tomik25

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 30 04 2007 - 12:23

Sam miałem kiedyś ten router na neostradzie 512kb/s ale pozniej go zmieniłem. Jak za tą cenę jest bardzo przyzwoity.... A jeśli chodzi o download to musisz sobie odblokować porty w bramie routera... ;)
  • 0

#11 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 05 05 2007 - 22:36

Może trochę po czasie, ale tu masz jak to zrobić na przykładzie BitCommeta:
link aktywny: http://portforward.com/english/routers/por...us/BitComet.htm
http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Pentagram/Cerberus/BitComet.htm


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych