Skocz do zawartości


Zdjęcie

PC do gier do 3500zł 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 darouu

darouu

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 07 10 2015 - 01:19

Witam.Prosiłbym o podanie jak najlepszego zestawu PC pod gry do 3500zł, bez monitora itp. Sama jednostka centralna ze wszystkimi podzespołami. Pozdrawiam ;)



  • 0

#2 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 07 10 2015 - 11:12

Proszę bardzo

http://www.morele.net/inventory/info/e1rMoX/

 

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.
Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego
chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora
http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/
to ta usługa.
Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne
chłodzenie na procesor
http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/
W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać
O44Y129AC8
i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Blade 8GB
http://www.morele.net/pendrive-sandisk-cruzer-blade-8gb-288751/
Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu
WP35ZXZG5A
i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.



  • 1

#3 Namewell

Namewell

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 07 10 2015 - 12:50

Teraz gry mają coraz to większe wymgania, które rosną w zastraszającym tempie, i dlatego jak już kupować nowego PC to lepiej zaopatrzyć się w sprzęt, który będzie służył na dużo dłużej, dlatego radzę zainwestować większą kwotę i kupić taką maszynę, która pociągnie ci wszytko przez najbliższe kilka lat bez problemu :) Kupowałem ostatnio PC do gier za 4000zł, maszyna wręcz z kosmosu. Fakt, że cena wysoka ale akurat w sklepie w którym kupowałem mieli raty platformy ratalnej i wyszło przyzwoicie, procent bardzo niski także jestem zadowolony.


  • 1

#4 darouu

darouu

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 07 10 2015 - 19:40

Ationx, to są te kody z PurePC tak ? Widziałem te zestawy, jednak chciałem propozycje ktore nie sa gotowcami tak jak purepc-morele. Może jakieś propozycje ? 


  • 0

#5 darouu

darouu

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 07 10 2015 - 19:41

Teraz gry mają coraz to większe wymgania, które rosną w zastraszającym tempie, i dlatego jak już kupować nowego PC to lepiej zaopatrzyć się w sprzęt, który będzie służył na dużo dłużej, dlatego radzę zainwestować większą kwotę i kupić taką maszynę, która pociągnie ci wszytko przez najbliższe kilka lat bez problemu :) Kupowałem ostatnio PC do gier za 4000zł, maszyna wręcz z kosmosu. Fakt, że cena wysoka ale akurat w sklepie w którym kupowałem mieli raty platformy ratalnej i wyszło przyzwoicie, procent bardzo niski także jestem zadowolony.

 

 

 

Mógłbyś wypisać podzespoły w twoim komputerze ? byłbym wdzięczny ;)


Użytkownik darouu edytował ten post 07 10 2015 - 19:41

  • 0

#6 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 08 10 2015 - 08:28

masz polecane zestawy , to nie sa gotowce gotowce to masz na allegro

 

a 4k to wcale nie duzo , raczej minimum zeby grac na fulla


Użytkownik jackass edytował ten post 08 10 2015 - 08:28

  • 1

#7 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 08 10 2015 - 09:31

Ationx, to są te kody z PurePC tak ? Widziałem te zestawy, jednak chciałem propozycje ktore nie sa gotowcami tak jak purepc-morele. Może jakieś propozycje ? 

To nie jest żaden gotowiec. Zresztą na PurePC mają swoje proponowanego konfigurację, ja proponuję swoje, które sam stworzyłem, a nie kopiuje je od innych.


  • 1

#8 darouu

darouu

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 11 10 2015 - 17:01

To nie jest żaden gotowiec. Zresztą na PurePC mają swoje proponowanego konfigurację, ja proponuję swoje, które sam stworzyłem, a nie kopiuje je od innych.

 

Czyli ten zestaw co posłałeś to nie jest zestaw z PurePC, w takim razie przepraszam. A myślisz że warto dołożyć do tego twoje zestawu z 500 złotych na lepszy procesor ? 


Użytkownik darouu edytował ten post 11 10 2015 - 17:01

  • 0

#9 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 11 10 2015 - 17:18

jesli bedzie OC można dołożyc do i5 4790k


  • 1

#10 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 12 10 2015 - 14:12

Zakładając, że nie będziesz podkręcał (tak wnioskuję po temacie, że nie jesteś zbytnio zaznajomionym z tym procederem użytkownikiem :) ) to możesz wziąć Xeona

http://www.morele.net/procesor-serwerowy-intel-xeon-e3-1231v3-3-4-ghz-lga1150-box-bx80646e31231v3-640233/

 

To jest to samo co i7 tylko z wyłączonym/wyciętym układem graficznym.


  • 1

#11 darouu

darouu

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 12 10 2015 - 21:16

Zakładając, że nie będziesz podkręcał (tak wnioskuję po temacie, że nie jesteś zbytnio zaznajomionym z tym procederem użytkownikiem :) ) to możesz wziąć Xeona

http://www.morele.net/procesor-serwerowy-intel-xeon-e3-1231v3-3-4-ghz-lga1150-box-bx80646e31231v3-640233/

 

To jest to samo co i7 tylko z wyłączonym/wyciętym układem graficznym.

 

 Sztuką nie jest umieć z tym zrobić, sztuką jest wiedzieć kto mi to zrobi :D  Dlatego chciałem zapytać czy mógłbyś mi wyjaśnić tak ogólnie chociaż o co chodzi z tym podkręceniam ? Czy warto ? No i co to jest ten wyłaczony/wyciety układ graficzny ? :D 



  • 0

#12 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 13 10 2015 - 09:28

Obecnie większość procesorów Intela ma układ graficzny. Generalnie nie jest to jakieś monstrum, tylko bardziej coś co pozwoli pograć jako tako w starsze gry bądź zwyczajnie korzystać z komputera gdy przykładowo padnie Ci osobna karta graficzna. Jeśli masz osobną kartę graficzną to ten układ z procesora i tak jest nieaktywny. W Xeonie tego układu nie ma bądź ma wyłączony na amen i głównie tym się różni od i7. Jak Ci padnie karta graficzna to póki nie zamontujesz innej to na komputerze nie podziałasz.

 

Ogólnie o co chodzi z podkręcaniem? No zwiększasz taktowanie procesora przez co jest on wydajniejszy. W sieci jest pełno poradników, to za wiele, żeby to tłumaczyć w poście, weź sobie poszukaj w sieci co i jak.



Użytkownik Ationx edytował ten post 13 10 2015 - 09:28

  • 1

#13 darouu

darouu

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 18 10 2015 - 01:02

Obecnie większość procesorów Intela ma układ graficzny. Generalnie nie jest to jakieś monstrum, tylko bardziej coś co pozwoli pograć jako tako w starsze gry bądź zwyczajnie korzystać z komputera gdy przykładowo padnie Ci osobna karta graficzna. Jeśli masz osobną kartę graficzną to ten układ z procesora i tak jest nieaktywny. W Xeonie tego układu nie ma bądź ma wyłączony na amen i głównie tym się różni od i7. Jak Ci padnie karta graficzna to póki nie zamontujesz innej to na komputerze nie podziałasz.

 

Ogólnie o co chodzi z podkręcaniem? No zwiększasz taktowanie procesora przez co jest on wydajniejszy. W sieci jest pełno poradników, to za wiele, żeby to tłumaczyć w poście, weź sobie poszukaj w sieci co i jak.

 

 

Ok. Dzięki za odpowiedzi, mam ostatnie pare pytań i już cie nie męcze. 

 

Zdecydowałem się na taki zestaw, gdyż jestem uzależniony od jednego sklepu, nie internetowego i tam muszę kupić komputer. Dlatego wybrałem takie podzespoły: 

 

Intel Core i5-4590 3.3GHz LGA1150 BOX

Płyta główna MSI B85-G43 Sc LGA1150 Intel B85, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX HASWELL

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 970 OC, 4GB GDDR5 (256 Bit), 2xDVI, HDMI, 3xDP, BOX

Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered NON-ECC 1.5V

Seagae 1TB ST1000DM003 

Dysk SSD A-Data Premier Pro SP920 128GB

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 2 HE1224

Corsair VS550W 

Napęd LG DVD-RW GH24NSC0

 

Teraz te pytania. Czy pasują do siebie te części i będą dobrze ze sobą grały ? Czy procesor nie jest w tym za tani, np. nie będzie dawał rady ciągnąc gta5 na wysokich wymaganiach... lub odstaje za bardzo od karty graficznej? Czy pamięci RAM nie jest za mało oraz czy do takiego zestawu można w przyszłości dołożyć tej pamięci? Czy ten procesor można podkręcać ? I ostatnie, jakiś monitor 21 do 23max cali który będzie wykorzystywał ten komputer w 100 %, tj. nie bedzie takiej sytuacji że monitor nie daje rady i chodz inne podzespoły sa dobre to i tak nie odczuwa się tego w 100procentach bo monitor to blokuje. (najlepiej żeby to był monitor do 800zł, chyba że nie ma takich w tej cenie ). Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi. ;)


  • 0

#14 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 18 10 2015 - 08:37

ok, ramu starczy i mozesz dołożyc , proca nie podkrecisz

 

nw jaki sklepi wiec nie wiem jaki ci polecic monitor


Użytkownik jackass edytował ten post 18 10 2015 - 08:38

  • 1

#15 darouu

darouu

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 18 10 2015 - 20:55

ok, ramu starczy i mozesz dołożyc , proca nie podkrecisz

 

nw jaki sklepi wiec nie wiem jaki ci polecic monitor

 

A jest może w porównywalnej cenie jakiś procesor który będzie można podkręcić ? Wogóle warto takiego szukać ? I czy te podzespoły dobrze do siebie pasują ? Np chodź karta graficzna by mogła więcej to i tak procesor za słaby... W sensie chodzi mi czy jest coś takiego w tym zestawie że płaci się więcej za lepsze parametry które i tak nie będa widoczne/wykorzystane bo podzespoły są źle dobrane ? 


Użytkownik darouu edytował ten post 18 10 2015 - 20:56

  • 0

#16 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 18 10 2015 - 21:35

Zmień SSD bo te A-daty są powolne. Transcend 370 lepiej. Zasilacz też taka bieda z nędzą, lepiej XFX Core TS 550. 


  • 1

#17 darouu

darouu

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 18 10 2015 - 22:26

Zmień SSD bo te A-daty są powolne. Transcend 370 lepiej. Zasilacz też taka bieda z nędzą, lepiej XFX Core TS 550. 

 

A lepszy ten transcend czy san disk ? I skoro już jesteśmy przy SSD, to jak będe miał na nim full pamięc wykorzystaną, a na tym zwyczajnym np. 60gb zajętę to jak to będzie chodzić, też szybko ? Bo dokońca w tych SSD się nie orientuję... no dobra wogóle się nie orientuję :D

 

I jeszcze jakbyś mógł odpowiedzieć na to pytanie z tymi podzespołami  ;>


Użytkownik darouu edytował ten post 18 10 2015 - 22:27

  • 0

#18 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 19 10 2015 - 10:29

Jaka to konkretnie grafika? Bo zestaw wyjść wideo pasuje zarówno do WF3 jak i do małego ITX. Napisz konkretnie o jaki model chodzi, bo ten ITX nie jest dobrym wyborem.

 

Reszta zestawu generalnie wygląda jak najbardziej ok, choć jako zasilacz widziałbym tutaj Thermaltake Smart SE 530W zamiast tego Corsaira.

 

Poza tym co to za sklep? Jakie ceny? Czemu akurat na niego jesteś skazany?


  • 1

#19 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 19 10 2015 - 15:59

lepszy proc to +300zl grafika wystarczajaca


Użytkownik jackass edytował ten post 19 10 2015 - 16:00

  • 1

#20 darouu

darouu

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 19 10 2015 - 20:04

Jaka to konkretnie grafika? Bo zestaw wyjść wideo pasuje zarówno do WF3 jak i do małego ITX. Napisz konkretnie o jaki model chodzi, bo ten ITX nie jest dobrym wyborem.

 

Reszta zestawu generalnie wygląda jak najbardziej ok, choć jako zasilacz widziałbym tutaj Thermaltake Smart SE 530W zamiast tego Corsaira.

 

Poza tym co to za sklep? Jakie ceny? Czemu akurat na niego jesteś skazany?

 

 

Mógłbyś jakoś inaczej te pytania zadać "Jaka to konkretnie grafika? Bo zestaw wyjść wideo pasuje zarówno do WF3 jak i do małego ITX. Napisz konkretnie o jaki model chodzi, bo ten ITX nie jest dobrym wyborem." 

Bo już  nie ogarniam tego :D. Ten zasilacz wymienię.  Co do sklepu to wolałbym się o tym nie rozpisywać, w każdym razie zapałacę jakos 100-150zł drożej niz przez internet, a sklep jest niedaleko tam gdzie mieszkam także mam go pod ręką. 



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych